Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie wydatki można odliczyć z tytulu"ulgi rehabilitacy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 14 marzec 2006 - 18:52

Czy mogę odliczyć od dochodu następujące wydatki na cele związane z rehabilitacją:

1. Zakup używanego oprzyrządowania do auta (mozliwiającego prowadzenie samochodu przy pomocy rąk) jeżeli sprzęt ten kupuję od osoby fizycznej a jedym dowodem zakupu jest umowa "kupna-sprzedaży"
2. Zakup typowego wyposażenia łazienki (umywalka, bateria, wanna itp) do mieszkania, którego jestem jedynym zameldowanym lokatorem.
3. Rachunek od mechanika samochodowego dotyczący spawania ramy wózka inwalidzkiego.

Z góry dziękuję za odpowiedź komuś zorientowanemu w temacie.

I jeszcze druga prośba: czy zna ktoś dobre biuro rachunkowe w Poznaniu (chodzi mi oczywiście o rozliczenie PITa)

Mam znaczny stopień niepełnosprawności
  • 0

KNP


#2 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 20:11

moge ci rozlliczyc pita z free ;)
a co do tych kosztów to:
1 - zapytaj u swoim urzedzie skarbowym - w kazdym co innego mówią
2 - umywalka - jeśli wykażesz że montowałeś ją np na konkretnej wysokości "pod ciebie" ustalonej - jest to wtedy likw. bariery arch. w domu, reszta tak samo - ale też zapytaj w urzedzie skarbowym (i zanotuj dane osoby która ci bedzie udzielac info!!!)
3 - spawanie ramy wózka jak najbardziej, tak samo centrowanie kół w rowerowym itd tylko musisz miec na rachunku napisane że dotyczyło to wózka
  • 0

#3 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 11:30

Mam małe pytanko byłam w 2005 r na turnusie rechabilitacyjnym dopłacałam 650 zł ktoś mi pow że zwrócą mi tylko 36 zł ale syłyszałam że zwrócą mi 19 proc z 650 jak to jest?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#4 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 11:45

to jest tak że te 650 zł w całości możesz odliczyć od DOCHODU !
po zmniejszeniu dochodu o tę kwotę obliczasz należny podatek

nie sposób powiedzieć ile zostanie ci zwrócoce
przeslij mi swoje dochody, zaliczki pobrane przez płatnika i to co chcesz odliczyć to ci poobliczam wszystko ... jeśli chcesz

rozliczasz sie sama czy z kims?
  • 0

#5 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 12:28

sama mam rente socjalną i zasiłek pielegnacyjny nie pracuje i za turnus zapłaciłam 650 zł

Added after 1 minutes:

oki Aberade przysle ci jutro moze byc?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#6 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 16 marzec 2006 - 12:14

aberade dziękuję za odpowiedź, niestety niejasne są te nasze przepisy podatkowe - pytałem bo nie chciałem narazić się jakieś kłopoty. Niestety, pomimo tego, że potrafię czytać, co roku trzeba występować o interpretację bo przepisy podatkowe są nieprecyzyjne a urzędnicy skarbowi mają olbrzymią władzę.

Dziękuję za ofertę rozliczenia PITa ;) Dobrze radzę sobie z wypełnianiem rubryk jednak nie za dobrze z wykorzystywaniem prawnych możliwości odliczania pewnych wydatków (nie mam tu na myśli "standardowych" ulg i odliczeń - raczej chodzi mi o wyjasnianie pewnych dwuznaczności i udzielenie rad na przyszłość jak płacić niższe podatki).

Prowadzę dość aktywne "życie zawodowe" (dwa pełnowymiarowe etaty, regularne umowy zlecenia, zasiłek piel. z ZUS (zawieszona renta)), przekłada się to na przygnębiająco dużą kwotę podatku dochodowego, którą wykazuję corocznie na zeznaniu PIT.
  • 0

KNP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych