Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Komputer-jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 stelo

stelo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 10:35

Jestem tu nowy i chciałbym się coś bliżej dowiedzieć na temat dofinansowanie zalupy komputera z PCPR, a w Lublinie, przyznam, że jak człowiek sam nie pójdzie dokładnie poinformowany o co mu chodzi, to urzędnicy niewiele pomogą.
  • 0

#22 sylwia33

sylwia33

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 11:20

Witam ciebie Stelo!
Chcesz dostać komputer z PCPR to napisz mi jaka jest twoja niepełnosprawność.
Ja składałam wniosek w PCPR :"Wniosek na likwidację barier w komunikowaniu". Ponieważ jestem niepełnosprawna z wadą wymowy.
A dlaczego Ty nie złożysz wniosku do PFRON-u?Ja przez PFRON nie zostałam zakwalikowana do programu PEGAZ,mam tylko jedną rękę i jedną nogę chorą no i ta wymowa.
Pozdrawiam!
  • 0

#23 stelo

stelo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 11:56

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Częściowy niedowład prawej ręki i nogi, ale poruszam się samodzielnie i nie przeszkadza mi to w życiu. W Pegazie się nie załapie bo mam w pełni sprawną jedną rękę. Próbowałem już składać dokumenty do PEFRONU, ale wniosek nie przeszedł. Co do dofinansowania, to udało mi się zmodernizować kiedyś komp dzięki programowi STUDENT. Jeżeli kogoś to zainteresuje, to kupno nowego kompa nie przejdzie, ale warto cały komp rozpisać na części i wtedy da się to zrobić. A co do peryferii to nie ma żadnych problemów, wszystko co kupiłem przeszło. A teraz jestem osobą poszukującą pracy.
  • 0

#24 sylwia33

sylwia33

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 14:20

Masz podobną chorobę do mojej :niedowład lewostronny-poruszam się samodzielnie,tylko że ja dodatkowo mam wadę wymowy i na tej podstawie składałam wniosek do PCPR.
Spróbuj złożyć wniosek do PCPR w ramach: likwidacji barier w komunikowaniu,może nie cały nowysprzęt komp.ale na sam komputer lub inne części.
  • 0

#25 ja

ja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 16:50

Słuchaj, "Ja" :!:
Osób z wyższym wykształceniem jest u nas na Iponie, jak napaprał... Już o własnej, skromnej osobie nie wspominając, zapewniam Cię, że specjalności i kierunki znaleźć tu można różne - od grafika komputerowego, przez inżynierów, architektów, logopedów, informatyków,aż do bibliotekoznawców...
Tylko, że - nikomu do głowy nie przyszłoby uważać się za lepszego czy gorszego od innych tylko z powodu takiego lub innego tytułu naukowego (lub jego braku).
Ipon jest miejscem szczególnym: pomagamy sobie nawzajem, akceptujemy cudze zainteresowania, lubimy się i spotykamy, kiedy tylko kto może... Jeśli masz problem - informacji udzieli ci każdy, nie pytając o wykształcenie, wiek czy stopień sprawności... Jeśli i Ty podejdziesz do sprawy w podobny sposób - dogadasz się z wszystkimi bez problemu. Tak po prostu ;)



Nie uważam się za kogoś lepszego.

Jestem taki jak wszyscy.Mówię tylko,że skoro programy PFRONU obejmują swoim działaniem osoby uczące się i studiujące,do 26 roku życia< jestem starszy> i z porażeniem kończyn górnych,to z punktu widzenia tego programu jestem zbyt zdrowy,zbyt stary i zbyt wykształcony.Tylko tyle.

Rozumiem,że część z Was mogła źle odebrać moje słowa,ale nie miałem zamiaru nikogo w żaden sposób urazić.
Miarą wartości człowieka nie jest dla mnie jego wykształcenie,wiek,czy stopień niepełnosprawności.
Jestem wolny od jakichkolwiek uprzedzeń
Powiem szczerze,że zabolała mnie reakcja niektórych,którzy naskoczyli na mnie, chociaż nie bardzo wiem czemu.Staram się to zrozumieć.

Jeszcze raz mówię.Nie uważam się za kogoś lepszego z żadnego powodu.
Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.Nie było to moją intencją.
Przykro mi,że zostałem zaatakowany.Ale cóż.Niedomówienia rodzą nieporozumienia.

Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję tym,którzy poświęcili swój czas i energię,żeby mi pomóc.
Pozdrawiam Was.
  • 0

#26 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 17:26

Witaj Ja!
Człowiek jest tylko człowiekiem a ON wydają sie być bardziej wyczulone na różnego rodzaju dygresje. Czasem pisząc coś nie mamy zamiaru nikogo urazić ale niestety nasze slowa stają sie swego rodzaju zapalnikiem który prowadzi do wybuchu, w tym wypadku tylko dyskusji:)
Zamiast się zamartwiać po prostu zadzwon, bądz wybierz sie do PCPR i tam powinni cię o wszystkim poinformowac, w końcu od tego są. A przy wypełnianiu wniosku lej wode jak sie da, byle rozsądnie:) sama tak robiłam.
A wy drogie IPONKI chyba każdego nowego musicie wystawić na próbe ognia. Pamietajcie że często szukając pomocy,czy rady na forum w naszych wypowiedziach dużą rolę grają emacje, a nie próba wyróżnienia sie.Myśle ze gdyby" Ja" uważał się za kogoś lepszego od nas to wcale by nie przyszedł po rade, wręcz przeciwnie..... Pozdrawiam wszystkich.
  • 0
Perla

#27 ja

ja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 17:35

Witaj :)
Sam jestem ON,więc wiem jak to jest.Czasem ktoś coś powie,a ja atakuję,bo czuję,że chciał mi zrobić na złość,czy poniżyć,a nie raz wcale dana osoba nie miała takiej intencji.Czasem bronię się na zapas,ale częściej staram się lepiej zrozumiec,wyjaśnić,zanim dojdzie do sytuacji konfliktowej.
Nie zaglądałem tutaj jakiś czas,więc nie miałem pojęcia jak odebraliście moje słowa i że to,co powiedziałem w dobrej wierze zostało tak przyjete.
Tak czy inaczej wniosek z PCPR-u mam.
Powiedzieli,żeby nieźle naściemniać,bo inaczej nie ma szans.
Zobaczymy,co z tego wyniknie.
Pozdrawiam.
  • 0

#28 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 10:25

No niestety tak to jest w tym przypadku ,że lanie wody przynosi efekt w postaci kompa :D .
Ja już mam wprawę w tym :D Zn. we wnioskach i laniu wody...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych