Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zlot w Chróścinie 15-18 czerwca 2006


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
83 odpowiedzi w tym temacie

#41 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 maj 2006 - 21:08

może to i ciekawa rzecz, ale za drogo.

Nie stać mnie na to, na leki już nie wyrabiam, a na coś takiego pójdę
  • 0

#42 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 19 maj 2006 - 08:47

Andrzej! Ty chyba lubisz narzekać dla samego narzekania :?:
No bo nie bardzo widzę inny sens tego, co napisałeś :?:

Przecież przymusu nie ma, jedzie tylko ten, kto ma ochotę i kto może... Kłopotów finansowych (i nie tylko) mamy wszyscy powyżej uszu :evil: , a spotykamy się właśnie po to, żeby o nich zapomnieć, pobawić się, oderwać od trudnej, szarej rzeczywistości...

Powiem tak: nie gniewaj się, Andrzej, ale w tylu swoich postach wspominałeś o trudnej sytuacji finansowej, że już chyba wszyscy bywalcy Iponu o niej wiedzą. Chyba nie ma potrzeby powtarzania tej informacji...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#43 Malpka

Malpka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 20 maj 2006 - 07:30

Witam Iponków

Wypowie sie @ ka był to mój " nie nasz zlocik" bo to w początek 8 miesiąca bawiłam się świetnie, dziecko pozwoliło mi nawet tance uprawiac :-P . okolice piękne do spacerów i zbierania grzybów. "ogród" jest obszerny mozna się dobrze bawić . Brzuchy zawsze pełne, i atrakcji nie zabrakło. my to z kurami spałysmy i było wysmienicie . Bawcie się dobrze Pozdrawiam @ (BB) (ok) :-D
  • 0
chodź [you] poskaczemy razem w małpim gaju

#44 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 21 maj 2006 - 00:04

tak kusicie...kusicie.... więc zarezerwowałem samolot ;) ale jeszcze wszystko się może zmienić, wiec trzymajcie kciuki :D a wypijemy coś razem niebawem:)
  • 0

Jacek "Verselle"


#45 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 21 maj 2006 - 07:35

Jacus!!!!
No kusimy kusimy i trujemy trujemy :):) NOI...Ciesze sie "robaku" ze sie jednak zdecydowałes :):) No bo sie zdecydowałes ......przeciez od rezerwacji do wylotu to już tylko fakt dokonany:P :):) Oh przyjacielu .........tak fajnie ze byc moze sie zobaczymy:):) (ciesze sie pomimo ze cos ostanio mowiłes ze jak sie zobaczymy to sprawdzisz poziom mojego............hmm jeju zaczynam sie bac!! :))

BUZKA

  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt

#46 cwietowa

cwietowa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 21 maj 2006 - 17:32

Witaj Jacku :-D
Ja równiez ciesze sie ,ze bedziesz w ,,Oborze,,
W końcu i Ciebie poznam :!: :!:
Po Twoim wpisie przypomniałam sobie o jabłkach :D :D :D
Ty już wiesz o co w tym wszystkim chodzi.... :o
Pozdrawiam :)
  • 0
cwietowaGosia

#47 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 maj 2006 - 20:34

No to ludziska, szykujcie swoje wątroby, skoro Versik jedzie :twisted: :twisted:

pozdrawiam
marder

P.S. Jacuś, a cycek bierzesz? (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) :twisted:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#48 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 21 maj 2006 - 21:32

Niestety Boluś, tu gdzie jestem cycków jakie lubię nie widziałem (wtajemniczeni wiedzą co to znaczy :lol: ), więc chyba pozostanie czysto szkocki wyrób, lub wspomogę polski przemysł monopolowy.
  • 0

Jacek "Verselle"


#49 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 21 maj 2006 - 22:37

uknułam w mej blond główce pewien plan... a oto i on: :twisted:

skoro już mamy się wziąć za szukanie kwiatu paproci, plecenie wianków i puszczanie onych po rzece, no i skoro w giezłeczka mają się hmm.."dziewice" :P przyodziać, to pójdźmy za ciosem i zróbmy konkurs na najbardziej oryginalne giezłeczko 8)

Ino mam teraz "dylemat giezłeczkowy" i tu poproszę o pomoc w ustaleniu pewnego regulaminu, tzn.
- czy ma być to wytwór własny, czy kupny?
- czy może jakaś stara kieca przypadkiem poniewierająca się gdzieś na strychu, czy w szafie na dnie, a przerobiona potem na giezło?
- czy koszula nocna?
- a może innego rodzaju odzienie :?:

A może bez regulaminu i co która "dziewica" założy lub ewentualnie zdejmie to będzie dobrze... (E)

Poproszę o wszelkie sugestie i uwagi do tematu giezła :!: :!: :!:

Co do wyboru najciekawszego, najbardziej oryginalnego ubioru... Myślę, że zrobimy najzwyczajniej w świecie głosowanie poprzez system karteczek z wypisanym nickiem danej "dziewicy". Oczywiście w onym głosowaniu Panowie będą mogli uczestniczyć i podziwiać oczywiście niewątpliwe wdzięki białogłów w giezłeczka odzianych. :shock:

Pozdrawiam ciepło- jeszcze bez giezła /trochę zimno, więc zaraz coś założę/ ;)
Asia

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#50 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 maj 2006 - 22:43

A czy jako giezło, można zaliczyć brak jakiegokolwiek giezła? :twisted: :twisted:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#51 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 21 maj 2006 - 22:46

o rety, Boluś... chcesz wystąpić z gołym torsem :?: :shock:
  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#52 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 maj 2006 - 22:53

Asiu - z aparatem fotograficznym :P :P :P :P
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#53 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 22 maj 2006 - 09:11

Proponuję regulamin dopuszczający absolutną dowolność...
Niechże będzie to noc szalonych pomysłów i realizacji najdziwaczniejszych marzeń...
Tylko... hmmm... oceniajmy - proszę - giezła, a nie wiek (a wrrr...) i urodę "modelek", co? Bo i cóż z tego, że szatę godową sobie wymyślę najpiękniejszą z całej wsi, skoro lat i figury nie odmienię - nawet przy pomocy kwiatu paproci ;)

Aparat konieczny! A ino! :lol:
Jacek! Boluś! Ja poproszę o przywilej poznania tajnego szyfru, zanim swoją sfatygowaną wątrobę narażę, co? :P
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#54 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 22 maj 2006 - 09:17

pozostanie czysto szkocki wyrób...


Jacuś wystąpisz w kilcie ? ;)

Pozdrawiam
Zaintrygowana Liwia ;)
  • 0

#55 cwietowa

cwietowa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 22 maj 2006 - 14:37

Witam :D :D :D
Difra świetny pomysł z tym konkursem :P
Ja tez chetnie sie do niego dołącze ,tylko czy choć jeden głos dostane skoro Ewitka słusznie wspomniała o upływających wiosenkach,wszak tak wiele młodych pieknych dziewczyn tam bedzie :!: :!: :!:
Ewitko mam propozycje,moze zagłosujemy na siebie nawzajem,zawsze to juz po jednym głosie bedziemy miały :shock: :P :shock:
Co do dowolności całego konkursu to zgadzam sie w całej rozciągłości,liczą sie pomysły,a efekt końcowy i tak zadziwi kazdego Iponka,przeciez kto jak kto ale nigdzie sie nie znajdzie bardziej orginalnych ludzików od nas,z wielkim poczuciem humoru i sercem do dobrej zabawy.
Pozdrawiam i czekam,czekam naszego spotkania :)

A moze tak na najfajniejszą WIEDŹMĘ zorganizujemy konkurs,to dopiero sympatyczne kobitki :twisted: (ble)
Łysa Góra sie zawsze znajdzie,choć by w wyobraźni :-D :-D
  • 0
cwietowaGosia

#56 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 22 maj 2006 - 21:59

czyli- w kwestii konkursu na najbardziej oryginalne giezło- wszystko wiadomo 8)

Niniejszym oznajmiam, iż na zlocie w Chróścinie będzie miał miejsce konkurs na najbardziej oryginalne giezło.
Gdyby ktoś miał kłopoty z rozszyfrowaniem owego wszak już nieużywanego słowa to...

Giezło, gzło, czechło, w średniowieczu i czasach renesansu luźna płócienna koszula kobieca, często marszczona przy szyi i ozdobnie haftowana na przodzie.


no i jeszcze celem dalszego rozjaśniania tematu:

Przeważającym elementem odzieży ludności słowiańskiej była koszula z lnianego płótna, noszona bezpośrednio na ciało zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Zwano ją powszechnie giezłem, rubą, rubachą, czasem też czechłem. Giezło takie sięgało poza kolana, było luźne, najczęściej z okrągłym wycięciem przy szyi i długimi, zwężającymi się ku nadgarstkom rękawami. Od bioder w dół miało wyraźnie trapezoidalny kształt co świadczy o jego poszerzaniu. Niektóre przekazy zdają się wskazywać, iż giezło noszono niekiedy, być może dla ciepła, przepasane w talii. Rękawy krojono prawdopodobnie oddzielnie w kształt prostokąta bądź trapezu, doszywając je następnie do prostej krawędzi koszuli.


Regulamin konkursu dopuszcza absolutną dowolność i wszelkie pomysły będą mile widziane.

Do konkursu mogą przystąpić Wszyscy Uczestnicy zlotu bez wględu na płeć, wszak i mężczyźni giezła nosili :shock:

Konkurs odbędzie się w piątek 16 czerwca podczas wieczornej zabawy.

Pozdrawiam ciepło
Asia


Added after 5 hours 10 minutes:

Przykładowe giezłeczko można zobaczyć tutaj: http://galeria.ipon....576424b200cf83c

w wydaniu Ewity to jest po prostu rewelka :-D

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#57 annick

annick

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 28 maj 2006 - 19:50

Giezło hmmm.... pomyślimy.... :) Może być ciekawie, ja tam wolę o najciekawszym wianku mysleć :P:D
  • 0

...każde skrzydlate stworzenie potrzebuje przestrzeni...

#58 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 28 maj 2006 - 21:25

Daffy, Marderku, a mogę się tak delikatnie zapytać, czym zasłuzyłam sobie na trafienie w Wasze stopki ? :)

Boluś, wiesz, że zawsze chętnie Cie czytam... i jeszcze chętniej komentuję Twoje antyfeministyczne wpisy :P

Asiu... czy, jak starym zwyczajem zddecyduję się ostatyniego dnia, to będę jeszcze mogła ? :oops:

Ps, Kto mi zwiną z forum moją ulubioną zarumienioną ikonkę ? :oops:

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#59 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 28 maj 2006 - 21:27

Przykładowe giezłeczko można zobaczyć tutaj: http://galeria.ipon....576424b200cf83c

w wydaniu Ewity to jest po prostu rewelka :-D

Ewuniu, giezło, jak giezło, ale szlafmycę masz super :D

Ściskam :)
  • 0

#60 annick

annick

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 29 maj 2006 - 08:01

Liwia.. Szlafmyca z mojej przepaski biodrowej :D:D i bukietu ślubnego :P:D:D:D
  • 0

...każde skrzydlate stworzenie potrzebuje przestrzeni...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych