Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

oparzenie - co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#21 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 17:29

To biale tez sie zawsze u mnie pokazywalo przy jakis glebszych otarciach czy oparzeniach, jak dla mnie to tkanka bialkowa, ktora z czasem tworzy strupa. Ja te plastry naklejam na wszystko, goi i przede wszystkim oslania rane przed ewentualnym podraznieniem. W zasadzie po naklejeniu nie sciagam na sile bo z czasem samo odpada. U mnie wymusza gojenie i naprawde dziala.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#22 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 18:53

to mówisz Pedro , ta sztuczna skóra działa?
  • 0
Bob

#23 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 19:52

u mnie najgorzej jest podczas zmiany opatrunku (E) mam strach żeby nie uszkodzić ziarniny w związku z tym zmiana opatrunków trwa baaaardzo długo bo najpierw odmaczam solą a potem powoli ... itd

te opatrunki pedro są przeźroczyste? widać co się dzieje na ranie?
kupujesz to na sztuki czy w opakowaniu?

Added after 31 minutes:

zamówiłam w aptece
jkeszcze w ramach upenienia się: ile to ma nachodzić na zdrową skórę?
  • 0

#24 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 20:26

Uzywam ich od lat i u mnie dzialaja szybko, rozmiary sa rozne i nakladam tak aby rana byla na srodku, a plaster z kazdej strony dotykal zdrowej skory, najlepiej sporo aby nachodzil, lepiej sie bedzie trzymac. Widac co sie dzieje pod nim, chyba ze kupuje sie inny rodzaj z opatrunkiem, ale tamtych nie uzywalem dawno, ostatnio na odlezynki i szybko ziarnina powstawala. Jak wspomnialem uzywam na rane, otarcie, oparzenia, zostawiam na kilka dni, az w zasadzie sam nie odpadnie przy myciu np. Jak do dzis od lat dzialaja, a i moja rodzina tez uzywa z dobrym skutkiem Kupuje w zaleznosci od potrzeb ale ostatnio zawsze cos jest w domowej apteczce.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#25 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 20:40

jeszcze jedno , no moze dwa pytanka . Czy , ten opatrunek , ta sztuczna skore mozna stosowac na posladek(malutka odlezynka)i siadac na wozeczek na poduszke , no i jaka jest orientacyjna cena 100sztuk o rozmiarze 4.4 na 4.4 ., Dzieki za informacje .
  • 0
Bob

#26 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 marzec 2006 - 21:33

Czasem mi sie riobi optarcie na kregoslupie na wysokosci oparcia wozka, wtedy naklejam i choc nadal siedze i krece sie to to pieknie zabezpiecza. Czy na tylku, hmm........ z odlezyna w tym miejscu wogole trzeba uwazac, to pewnie wiesz, gdy ja leczylem jakies otarcia, male zaczatki odlezynek to napewno ten plasterek bardziej zabezpieczal i goil, ale i tak staralem sie nie przesadzac z uciskiem. Co najwazniejsze mysle, to nie odpazal czy podraznial skory zdrowej wokol, w odroznieniu od trradycyjnych. Co do ceny nie wiem, pewnie co apteka to cena, czy drogi ... napewno skuteczny. Sam kupuje raz na jakis czas, ostatnio dawno dawno, bowiem na szczescie nie mialem powodu uzywac ostatnimi miesiacami. A kupuje na szt. po rozmiarze kazdego, zawsze sie przyda.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#27 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 03 marzec 2006 - 08:42

okolo 1,5zł za sztuke ale nie trzeba ponoc kupowac calego opakowania (czekam na tel z apteki)
  • 0

#28 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 03 marzec 2006 - 10:34

Jeśli chodzi o martwą tkanke to bardzo dobry na jej "wyżarcie" jest balsam peruwiański lub zwany inaczej czarny. Ja go stosowalam i świetnie oczyszcza:)
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#29 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 03 marzec 2006 - 15:26

dziekuje za informcje . U nas w aptece rozmiar 4.4x4.4 kosztuje 1.80 zl. Wyprobuje te plasterki . Pozdrawiam .
  • 0
Bob

#30 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 11:43

ja za 6x7 place 1,8zł :shock:

Added after 17 hours 46 minutes:

powiedz mi pedro czy OK u mnie to wygląda?
wczoraj wieczorem na oczyszczoneranki nałożyłam plastry tegaderm
i dziś rano musiałam je ściągnąć bo pod spodem zaczęło coś się zbierać :shock:
to co było w ranie białego - zrobiło się żółtawe - krawędzie rany rozmoczyły się
ziarnina jak była tak jest - ale ... nie wygląda to dobrze

czy można traktować tegaderm jako opatrunek pod który położę maść? bo mi chyba solcoseryl służy - tyle że zwykły opatrunek przysycha do rany
tak sobie myślę: jakby nałożyć solcoseryl pod tegaderm?
robiłeś tak kiedyś? żeby coś pod ten opatrunek smarować?

Added after 24 minutes:

a może znacie jakieś opartrunki które zapobiegają przysychaniu do rany a można pod nie maścią smarować?

w przyszłym tyg. ide do chirurga - do tego czasu muszę sobie jakoś sama radzić (E)
  • 0

#31 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 12:02

Pod takie plastry nie daje sie zadnej masci, one wyciagaja wszystkie syfy z rany. Teraz jak nalozylabys ten plaster to mysle ze mniej byloby tej wydzieliny, z kazdym ddniem mniej i taki plaster bylby coraz dluzej. Pierwszymi objawami, ze plaster dziala jest... powiekszenie i wizualne pogorszenie rany. Tak dziala np granuflex.

Jesli chodzi o opatrunki ktore nie przysychaja to z oparzeniowki w siemianowicach wiem, ze dawali tzw "tiule" - czyli kawalek bandaza lub gazik (1 cieniutka warstwa) nasaczony mascia neomycynowa i pod to mozesz sobie dac solkoseryl.
  • 0
kocham walenie

#32 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 12:37

Aniu tak jak pisze Rocco ten opatrunek ma na celu bez pomocy innych srodkow sam dzialac. Nigdy nic nie dodawalem, robilem jak Ty po oczyszczeniu zaklejalem i tak zostawialem, az opatrunek sam nie odpadl, zlazl lub sie odkryl odklejajac. Granuflexy tez uzywalem ale to na glebokie ranki, szczegolnie na odlezyny. Nie moge zapewnic Cie ze w Twsoim przypadku te opatrunki zadzialaja jak u mnie, wiem ze u mnie dzialaly i wobec osob ktore je uzywaly z mojego polecenia. Jezeli uznasz, ze niestety nic sie nie dzieje, to jednak najelepiej worc do swojej starej metody. U mnie rany byly rozne, oczyszczalem rane i przyklejalem ten plaster, czasem sie zaczynalo slimaczyc, robic jakies dziwne plyny, az zaczynalem bac sie czy to nie ropa, lecz z kazdym dniem ranka sie pomniejszala, a na koncu odpadal strup. Tak to sie dzieje u mnie, od nastu lat nie uzywam zadnych masci, sprayow itp. na rany, otarcia, czy opazenia. Spirytus i plaster, ale to nie musi tak dzialac u kazdego.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#33 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 13:30

hm
zaraz zrobie fotke tej rany i ci wyślę ;)
licze na opinię i zalecenia (E) 8) ;)
pozdr
  • 0

#34 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 07 marzec 2006 - 16:41

wczoraj zalozylem , ta sztuczna skore , na odlezynke ktora jest na posladku . ma ok 1 cm srednicy. O efektach powiadomie . Pozdrawiam .
  • 0
Bob

#35 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 07 marzec 2006 - 16:58

a ja zamówiłam sobie u dystrybutora 3m (bo w aptece nie ma) inne produkty tej firmy i bede testować ... rany są na tyle małe że można trochę poeksperymentować ...dla dobra ludzkości (E) 8) ;) :P
  • 0

#36 Ala

Ala

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 07 marzec 2006 - 17:01

wczoraj zalozylem , ta sztuczna skore , na odlezynke ktora jest na posladku . ma ok 1 cm srednicy. O efektach powiadomie . Pozdrawiam .


jaką sztuczną skórę, czy można to kupic w aptece czy jak ? miałeś robione chirurgicznie?
jestem w podobnej sytuacji dlatego pytam
  • 0

#37 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 08 marzec 2006 - 10:00

Mowiac o sztucznej skorze mam na mysli opatrunki imitujace skore . Sam dopiero pierwszy raz w poniedzialek zalozylem cos takiego i czekam na efekty.Mysle,ze po ok. tygodniu bedzie mozna ocenic czy sie goi . Tu masz link do tych opatrunkow ;
http://3m.onyx.pl/pl_34.html
  • 0
Bob

#38 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 08 marzec 2006 - 11:26

bob - jeśli masz odleżynkę to spróbuj z tegaderm+pad ! te opatrunki są lepsze na głębsze ranki ... u mnie lepiej się sprawdzają
jeśli będziesz miał problem z dostaniem w aptece to skontaktuj się z dystrybutorem 3m - oni mają cały asortyment z katalogu a w aptekach niebardzo ...
http://farmedica.pl/gdziekupic.htm
dystrybutorzy działają prężnie
  • 0

#39 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 08 marzec 2006 - 17:36

aberade dziekuje za informacje.Tegaderm+pad nie sprzedaja u nas na sztuki , trzeba brac cale opakowanie.Na razie zobacze sam tegaderm . Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki .
  • 0
Bob

#40 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 marzec 2006 - 19:31

Czy zakladajac ten opatrunek na posladek mozna rowniez siadac na wozeczku na poduszke?Czy nic sie nie dzieje negotywnego ?Czy macie jakies sugestjew tej sprawia?Pozdrawiam.
  • 0
Bob


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych