Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

"GDZIE TA KEJA"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 05 październik 2012 - 22:01

Pomijając fakt że robiąc zdjęcie zdjęciu raczej trudno liczyć na porządną jakość to nie za bardzo wiem po co zmniejszasz rozdzielczość zdjęcia? Polecałbym jednak skaner.
  • 0

#42 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 07 październik 2012 - 08:55

Nie korzystałem ze skanera, za to często sobie tak jak napisałem.
A zmniejszam rozmiar zdjęcia jeśli jest to potrzebne aby zrobić upload na serwer gdzie jest ograniczenie rozmiaru.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#43 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 07 październik 2012 - 11:21

:o)
OK, rozumiem że chodzi ci o rozdzielczość w sensie rozmiar w pikselach, myślałem że Zmniejszasz DPI bo to się raczej rozumie przez rozdzielczość w przypadku obrazów.

A mnie nachodzi aby oddać do profesjonalnego skanowania stare foki, ale nie z odbitek tylko z negatywów bo to chyba najlepszy sposób by mieć możliwie wysokiej jakości wersje cyfrowe.
Tyle, bo odbiegliśmy od tematu kei :o)
  • 0

#44 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2012 - 19:44

:o)
OK, rozumiem że chodzi ci o rozdzielczość w sensie rozmiar w pikselach, myślałem że Zmniejszasz DPI bo to się raczej rozumie przez rozdzielczość w przypadku obrazów.

A mnie nachodzi aby oddać do profesjonalnego skanowania stare foki, ale nie z odbitek tylko z negatywów, bo to chyba najlepszy sposób by mieć możliwie wysokiej jakości wersje cyfrowe.
Tyle, bo odbiegliśmy od tematu kei :o)


Przeważnie zmniejsza się rozmiar fotki jak i DPI. Do netu wystarczy taka rozdzielczość monitorowa - 72 dpi.
Jak masz dużo takich starych negatywów, to zastanowiłbym się nad kupieniem samego skanera do filmów lub skanera płaskiego z przystawką do skanowania negatywów... Będziesz miał frajdę z własnoręcznie obrobionych fotek:)
  • 0

#45 mordor

mordor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 01:15

To dwudziesty czwarty był lutego,
poranna zrzedła mgła.
Wyszło z niej siedem uzbrojonych kryp,
Turecki niosły znak.

No i znów bijatyka, no
znów bijatyka, no
bijatyka cały dzień.
I porąbany dzień i porąbany łeb,
razem, bracia, aż po zmierzch! (x2)


Jeśli ktoś jest z Bydgoszczy może liczyć na zaproszenie do pubu kubryk, aby razem to odśpiewać. Mimo że fałszuje, ale kto by się tym przejmował, kiedy alkohol szumi w głowie, nogi jeszcze tańczą na parkiecie a powoli przypominasz sobie że jednak przyszłaś tutaj z swoim mężem

Hej ! :hehe::P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych