Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dlaczego nie mam polskiego czasu na forum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 07 luty 2006 - 14:36

Cały czas mam o godzinę dalej, czyli w profilu +1 h, natomiast gdy robię czas 0 , to robi się o godzinę wcześniej. Dziwne.

Może wiecie dlaczego?
  • 0
Hakuna Matata

#2 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 07 luty 2006 - 15:48

Bo jestesmy w strefie czasowej Greenwich Mean Time (GMT) +1 czyli czyli godzine pozniej niz w Greenwich gdzie jest czas uniwersalny (ang. universal time, U, Greenwich Mean Time, GMT) – czas słoneczny średni na południku zerowym przechodzącym przez obserwatorium astronomiczne w miejscowości Greenwich w Wielkiej Brytanii, przyjęty jako czas strefowy pierwszej strefy czasowej, od którego liczy się czas pozostałych stref. Czas uniwersalny został zaproponowany przez kanadyjskiego wynalazcę Sandforda Fleminga.

Greenwich Mean Time (GMT)
Tuesday, 7 February 2006 14:41:46

Western European Time
London, England - Edinburgh, Scotland - Dublin, Ireland - Lisbon, Portugal
WET = GMT (Standard Time)
Tuesday, 7 February 2006 14:41:46

Central European Time
Amsterdam, Holland - Berlin, Germany - Paris, France - Madrid, Spain - Warsaw, Poland
CET = GMT + 01:00 (Standard Time)
Tuesday, 7 February 2006 15:41:46

Eastern European Time
Helsinki, Finland - Athens, Greece - Ankara, Turkey - Bucharest, Romania
EET = GMT + 02:00 (Standard Time)
Tuesday, 7 February 2006 16:41:46


Wszystkie punkty położone na tym samym południku mają ten sam czas lokalny (miejscowy). Każda zmiana położenia powoduje zmianę lokalnego czasu - w okresie, gdy ludzie zaczęli przemieszczać się coraz częściej i szybciej, stawało się to bardzo niewygodne. Całą Ziemię podzielono na 24 strefy czasowe.

Strefy czasowe w niezmienionym kształcie obowiązują na morzach i oceanach. Na lądach ich kształt został zmodyfikowany tak, by małe i średnie państwa znalazły się w obrębie jednej strefy czasowej, czyli obowiązywał w nich jeden czas. Większe państwa, takie jak Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Rosja czy Australia, znajdują się w kilku lub kilkunastu strefach czasowych.

Tu masz podzial na strefy czasowe w Europie:
Dołączona grafika
8) ;) :-D
Tak wiec nie mozesz zmieniac czasu na 0 tylko musisz miec GMT +01:00.
Wtedy bedzie ok.
Pozdrawiam
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#3 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 07 luty 2006 - 17:37

Łoomatkooo :D
  • 0
Hakuna Matata

#4 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 07 luty 2006 - 20:12

No co... 8) Powiedzialem cos zle? :D ;)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#5 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 07 luty 2006 - 21:20

Ależ skąd Augerku, to było "łomatko" w podziwie, że dałeś tak wyczerpującą odpowiedź.

Szóstka :lol:
  • 0
Hakuna Matata


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych