Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Skype


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 22 styczeń 2006 - 19:08

Ostatnio Aberade a wcześniej Verselle :) zainteresowali mnie programem Skype.
Ile osób z was go używa? Co o nim myślicie? Ile kosztują rozmowy telefoniczne (stacjonarne, komórkowe)?
Czy program ma jakieś wady (ukryte wirusy, słaba jakość dźwięku, rozłączanie połączeń...)?
  • 0

#2 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 22 styczeń 2006 - 19:10

http://skype.onet.pl/


tu masz odpowiedzi jesli chcesz dzwonic na telefony miedzy komputerami free



ma 1 wade ukryta uzaleznia :D :P ;)



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 22 styczeń 2006 - 19:13

(hihi) Już same przebywanie przed kompem - uzależnia.
  • 0

#4 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 11:00

Uwielbiam korzystać ze skypa!

Używam tego programu jedynie do darmowych połączeń między komputerami, więc nie orientuje się jak to jest z połączeniami na telefony domowe i komórkowe.
Aby lepiej korzystać ze skypa kupiłam słuchawki z wbudowanym mikrofonem (koszt to jakieś 20-25zł) i jakość dźwięku jest bardzo dobra.
Przez skypa można m.in. wysyłać pliki i prowadzić konferecję.

1minutka napisał:


Czy program ma jakieś wady (ukryte wirusy, słaba jakość dźwięku, rozłączanie połączeń...)?


O wirusach nic mi nie wiadomo ;) , czasem zdarza się że np. po godzinie rozmowy coś przerywa, ale są to zazwyczaj chwilowe problemy.

Ogólnie za skypa jestem bardzo zadowolona :D :D :D
  • 0

#5 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 12:54

A jak wygląda praca skype z kamerkami internetowymi?
  • 0

#6 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2006 - 14:19

Używam tego programu dopiero od kilku dni i jak dotąd nie odkryłam żadnych wad :P Działa bez zarzutu. ;)

Właściwie to jestem na etapie uczenia się tego programu, ale im bardziej zgłębiam swą wiedzę, tym bardziej mi się on podoba :->

Podobnie jak Madzia używam go tylko do połączeń pomiędzy komputerami więc nie są mi znane koszty rozmów tel.

Od tych co je prowadzą wiem jednak, iż jest to opłacalne i znacznie tańsze, niż dzwoniąc z tel. na tel :P

Kamerki nie posiadam, gdyż nie zawsze mam chęć, aby mnie oglądano - nie zawsze (z różnych przyczyn) mój wygląd jest reprezentacyjny... :P ;)

Gdyby zapytano mnie, czy polecam Skype'a? Powiedziałabym TAK :P :D
  • 0

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 14:46

Kamerki nie posiadam, gdyż nie zawsze mam chęć, aby mnie oglądano - nie zawsze (z różnych przyczyn) mój wygląd jest reprezentacyjny...


Karinko - to wtedy (tak mi się przynajmniej wydaje) chyba można zrezygnować z kamery i tylko sobie rozmawiać. :?

Ja też właśnie zainstalowałam sobie ten program. Na razie niestety :( działam jedynie na czacie, ale niebawem się to zmieni :-D
  • 0

#8 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:42

Ja używam Skypa ale mam problemy z czystym połączeniem z drugą osobą. Ona mnie słysza a ja bardzo źle. Wczym może być problem?? Czy może ktoś mi pomóc?? Bardzo proszę.

Jak chodzi o samego Skypa to bardzo mi się podoba. To dobre połaczenie między ludźmi :) POLECAM SKYPA !!! :D
  • 0

#9 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2006 - 16:14

Ona mnie słysza a ja bardzo źle. Wczym może być problem?? Czy może ktoś mi pomóc?? Bardzo proszę.


Nie jestem pewna, ale być może przyczyna tkwi w złym ustawieniu mikrofonu u Ciebie (E) :?:

Spróbuj pokombinować, a anuż się uda :P ; Panel Sterowania -> Dżwięki, mowa i urządzenia audio -> dopasuj głośność systemu lub zmień schemat dzwiękowy :P

U mnie było podobnie; poszperałam i jest (ok)

Powodzonka ;)
  • 0

#10 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 16:45

Kamerki na Skype chodza ladnie. Troszke za duze pixele, ale dzieki temu jest duza plynnosc wizji. Czasami jakos polaczen z odleglymi rozmowcami jest kiepska, ale to winna konfiguracji mojego serwera. Czesto w zestawach z kamerkami sa sluchawki z mikrofonem. Jak ktos chce Skype przetestowac to prosze mnie na Czacie zaczepic.
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#11 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 17:32

Jak ktos chce Skype przetestowac to prosze mnie na Czacie zaczepic.

Dasz się przetestować z kamerką, czy bez? :P
  • 0

#12 lu504

lu504

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 25 styczeń 2006 - 20:15

Witam Skypa używam juz od dawna i jestem bardzo z niego zadowolony co do jakosci dzwieku to nigdy z tym nie miałem problemow, jak narazie nie narzekam polecam wszystkim . http://skype.onet.pl/nowosci.html
  • 0

#13 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 styczeń 2006 - 20:41

a ja polecam przede wszystkim do miedzymiastowych :P 1,7 eurocenta (czy centa euro jak kto woli ...) za minutę ...
żaden operator tego nie da ... :P
  • 0

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 12:55

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza kamerka internetowa, ale niezbyt droga?
  • 0

#15 dorota1

dorota1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 16:17

Ja używam skype do rozmów z telefonami stacjonarnymi i w obrebie Polski nie mam problemów z jakoscią głosu jednak jak dzwonie do Stanów jakosć nie zawsze jest dobra. Jesli chodzi o cennik to słuchajcie za 50zł 10 godzin rozmów z USA to chyba super, nie? mnie równiez interesują kamery jaka jest najlepsza, lub dobra aby przekaz był ok.
  • 0

#16 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 17:37

Ja osobiście nie mam jeszcze kamerki, lecz z tego co się zdążyłem już zorientować, to najlepiej kupić coś z Creative lub Labtec. Na allegro jest tego full, można sobie pooglądać,
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 19:03

Ja tam patrzyłam na kamerkę która ma następujące dane (nie jest zbyd droga):


Rozdzielczość
300 tysięcy pixeli (software enhanced)

Matryca
zaawansowany technologicznie sensor CMOS

Przycisk szybkiego wykonywania zdjęć
tak

Automatyczne dostosowanie jasności i kontrastu
tak

Automatyczny balans bieli / automatyczna kompensacja kolorów
tak

Ręczne ustawianie ostrości
tak

Format zapisu zdjęć
JPG / BMP

Tryb video
640x 480 do 15 klatek/sekunde (VGA)

352x288 do 30 klatek/sekunde (CIF)

Jakość kolorów
24 bit true color

Ostrość
od 5cm do nieskończoności

Interface
USB (Universal Serial Bus)

Podłączenie
Hot Plug & Play

Obsługiwane systemy operacyjne
Win98SE / Win ME/ Win 2000 / Win XP

Zasilanie
bezpośrednio z portu USB


Tylko ciekawi mnie jak wygląda sprawa odbioru takiej kamerkiz takimi parametrami?!
  • 0

#18 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 27 styczeń 2006 - 21:31

Skype dopiero dziś zainstalowałem,tak ze jestem zielony jeszcze jesli chodzi o skype,ale zem z kilkoma osobami juz pogadał:)
Z niektórymi osobami jak rozmawiałem to jakosc dzwieku była dobra a z inna osoba juz gorsza,ciekawe co moze być przyczyną

Added after 26 seconds:

Skype dopiero dziś zainstalowałem,tak ze jestem zielony jeszcze jesli chodzi o skype,ale zem z kilkoma osobami juz pogadał:)
Z niektórymi osobami jak rozmawiałem to jakosc dzwieku była dobra a z inna osoba juz gorsza,ciekawe co moze być przyczyną
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#19 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2006 - 02:20

z tymi kamerkami to zalezy wszystko jednak od laczy. Mozesz miec super wypas jakas kamerke a okaze sie ze i tak bedzie 5 klatek/sec przy rozdzielczosci 640x480, przy 352x288 to pewnie z 10-12 klatek/sec. Napewno te wyniki w stylu 30 klatek/ sekunde sa mocno przesadzone na naszych laczach. Na 128 kbs, to rewelacji napewno nie bedzie, ale spoko da sie pobawic. Ja bym kupowal w miare tania, bez jakis tam wodotryskow. No napewno jest juz duzo fajniej jak obydwoje rozmowcow maja 512 kbs.
Widzialem kamerke w akcji i byla frajda, nawet jak cienko bylo z odswiezaniem:) Hehe Matrix i realny bullett-time :)
  • 0

#20 DjBK

DjBK

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 28 styczeń 2006 - 10:15

30 klatek/sekunde

sa to dane najczesciej przesylania obraz na kompie a nie przez internet.

Skypa uzywam od poczatku gdy tylko pojawil sie:)

Na poczatku byly wielkie problemy z jakoscia i tylko w godzinach nocnych po 23 mozna bylo sobie spokojnie porozmawiac..

Zgadzam sie z moim przed mowca ze duzo zalezy od lacza no i wazne zeby w tym czasie nie wlaczac zadnych emule i innych "sciagaczy" - to taka uwaga dla poczatkujacych

Kamerki chodza super chociaz jest na drugim miejscu bo na pierwszym ( w plynnosci obrazu) stawiam MSN rozmawiajac z kumpela ze stanow widze jej"prawie" plynne ruchy :) no ale o skypie tu rozmowa:)

Cieszmy sie nim i miejmy nadzieje ze niewymysla oplat lub ograniczen w rozmowach przez niego... bo jak wiemy raczej nic co darmo jest dlugo... chociaz ja wierze ze bedzie dobrze..... oj dzieki niemu osttatnio kogos blizej poznaje:)..... Ty wiesz o kim mowie... :)

Aha skoro juztak mowimy o skypie przeciez mozecie powymieniac sie tu nickami :)

pozdro :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych