Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Laserowa korekta wzroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2006 - 18:47

Co myślicie na temat laserowej korekcie wzroku?

Czy po tym zabiegu za jakiś czas może się zepsuć na nowo wzrok? Czy za taki zabieg trzeba zapłacić z własnej kieszeni? Jeżeli tak to ile?
Nie mam jej zbyt dużej, ale chciałabym się coś niecoś dowiedzieć od osób które coś więcej o tym wiedzą lub taki zabieg przeszły.
Okulary mi nie przeszkadzają (chociaż wolałabym się ich pozbyć), ale coraz częściej mnie bolą, pieką, łzawią i zachodzą czasami mgłą co zaczyna mnie coraz bardziej drażnić.

Jeżeli coś wiecie na ten temat to piszcie śmiało. :)
  • 0

#2 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 10 styczeń 2006 - 19:58

Prosze, oto dosc obszerne info na temat lasera: http://www.kli-okul....RA005/p005.html
Cennik: http://www.kli-okul....nik/cennik.html
Kontakt: SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 5
ŚLĄSKIEJ AKADEMII MEDYCZNEJ W KATOWICACH
Dyrektor: Prof. zw. dr hab. n. med. Ariadna Gierek-Łapińska
Sekretariat Dyrektora: (032) 3 581 246, 3 581 249 fax. (032) 2 518 437 e-mail: dyrektor@kli-okul.katowice.pl
zjoanna@kli-okul.katowice.pl
sekretariat@kli-okul.katowice.pl
adres: ul. Ceglana 35 40-952 Katowice
centrala: (032) 3581 200
sekretariat administracyjny: 3581 210, 3581 446, 3581 449 fax. 2518 473
Informacje na temat rejestracji:
dla pacjentów ze Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia:
3581 200 w. 254
dla pacjentów z pozostałych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia:
3581 200 w. 310
dla pacjentów Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej:
3581 200 w. 264
(tu wlasnie wykonuja zabiegi laserem)

Dane na przykladzie Kliniki okulistycznej w Katowicach, ponoc najlepszej w Polsce.
P.S.
Z tego co sie orientuje to cennik dotyczy osob, ktore lecza sie "prywatnie". Jezeli masz skierowanie to na 90% NFZ refunduje taki zabieg. Ale do konca nie jestem pewien.
8) ;) :)
Ja osobiscie rowniez wybieram sie na taki zabieg.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2006 - 20:42

Znalazłam różne informacje w necie. Szukam też kogoś kto przeszedł taki zabieg. Ale dzięki za info. :)
  • 0

#4 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 13 styczeń 2006 - 19:01

Hej Minutko

Dziewczyna z którą kiedyś się uczyłam w jednej klasie przeszła taki zabieg. Chyba nawet w tej samej klinice o której jest tu informacja (Katowice).
Zabiegi nie są refundowane, zdaje się tylko dla dzieci jest taka możliwość.
Ta osoba zapłaciła wtedy- parę lat temu - około 6 tys.zł. Jest zadowolona, wcześniej miała bardzo dużą wadę wzroku, a teraz nie nosi okularów. Pamiętam - opowiadała o liście rzeczy zabronionych po takim zabiegu, typu: sprzątanie bo kurz, zakaz dźwigania czy wysiłku, unikania promieni słonecznych-opalania. W okresie rekonwalescencji nie moga też przemęczać oczu.
Do tego czy jest to zabieg na stałe i czy wada nie powróci zdania są podzielone. Wg mojej okulistki (bo też nmiszę okulary) takie operacje to w Polsce ciągle nowość, a skutki w przyszłości mogą być różne.
  • 0
;)

#5 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 11:51

Ja nie wiem czy to jest taka nowosc, skoro takie ZABIEGI sa wykonywane od parudziesieciu lat... Taka korekcja to nic innego jak ZABIEG kosmetyczny, porownywalny do usuniecia wyrostka.
P.S.
Podobne zabiegi sa wykonywane w klinice KORVITA w Poznaniu jak sie nie myle i chyba w Chorzowie, z tym, ze zamiast lasera jest skalpel i reka lekarza. Ale tez swietnie lecza.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#6 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 14:02

Ja nie wiem czy to jest taka nowosc, skoro takie ZABIEGI sa wykonywane od parudziesieciu lat... Taka korekcja to nic innego jak ZABIEG kosmetyczny, porownywalny do usuniecia wyrostka.


Nie można uznać tego za zabieg kosmetyczny, jest prowadzony na tak delikatnym i skomplikowanym narządzie, a w razie jakiegoś niepowodzenia wiadomo czym to grozi....
  • 0
;)

#7 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 17:46

Wiesz, tu nie chodzi o to co sie leczy, ale jak przebiega zabieg. Ten trwa pare minut i nie wymaga hospitalizacji. Ryzyko powiklan jest niewielkie. Sam laser jest bardzo precyzyjny a awaryjnosc urzadzenia bardzo mala. Poza tym sami lekarze tak to okreslaja. ;)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#8 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 19:30

Jest strona kliniki okulistycznej

http://www.mavit.com.pl/glowna.php

Na powyzszej stronie jest wiele przydatnych informacji dot. okulistyki i laserowej korekty wzroku.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#9 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 21:10

No to trzeba mieć niezła sumkę na ten zabieg i badania. :cry:
  • 0

#10 ziolko

ziolko

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 11:06

Troszkę już minęło czasu od ostatniego wpisu ale może jeszcze ktoś od czasu do czasu tu zagląda.. Mam pytanie odnośnie samej metody jaką przeprowadza się zabieg. Od czego zależy jaką metodą wykonana jest operacja?
  • 0

#11 korosek

korosek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 luty 2008 - 15:51

Malka, dziękuję. A czy ktoś może słyszał lub też robił korektę wzroku w stolicy? chce wykonać zabieg w jedej z dwóch ktore wyszukałam i polecili mi znajomi ale szukam też kogos kto tam robił zabieg
  • 0

#12 korosek

korosek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 luty 2008 - 15:36

Czy duże koszty? Hmmm no chyba nie specjalnie skoro możesz mieć po tem wzroku w 100% zdrowy, z resztą...to wszytko zależy od wady jaką się ma...ja polecam, jestem bardzo zadowolony.
  • 0

#13 marcin22

marcin22

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 15 luty 2008 - 18:47

coraz częściej mnie bolą, pieką, łzawią i zachodzą czasami mgłą co zaczyna mnie coraz bardziej drażnić.

polecam kropelki...
  • 0

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 15 luty 2008 - 20:04

Marcin - spójrz na datę tego wątku i cytatu którego użyłeś. To było 2 lata temu i wszystko od tego czasu się zmieniło.
Kropli używałam i powiem, ze nie można z nimi przesadzić, bo oko się od nich uzależnia.
  • 0

#15 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 luty 2008 - 22:02

Uzależnić również można się szybko od kropli do nosa..także uważajcie! :)
  • 0
Bartosz

#16 korosek

korosek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2008 - 13:19

krople od nosa czy do oczu to jedna z "myliona" rzeczy które uzależniaja :) A tak btw ktoś korzystał z korekcji laserowej z Was może?

dodano: 18.02.2008 15:04

Kurcze chyba nikt co? A może ktoś coś słyszał, bo nie wiem czy mam sie decydować na laser etc.
  • 0

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 18 luty 2008 - 16:07

Nie piszemy posta pod posta. Zgodnie z regulaminem używamy 'edytuj' do tego celu.

Poczytaj forum o korekcie wzroku laserem:

http://forum.o2.pl/t...hp?id_p=2692193
  • 0

#18 malka

malka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 luty 2008 - 22:08

Witam
Widzę ,że wątek wrócił prawie z zaświtów ;)
ale podzielę się swoimi doświadczeniami z zabiegu
Nowszy to LASIC, starszy to PRK -ja przerabiałam właśnie ten, w klinice na ul,Ceglanej w Katowicachi...nigdy więcej
Ból kilka godzin po zabiegu był straszliwy, mało tego uczuliłam się na soczewki, którymi ochrania się gałki oczne po zabiegu, zapuchłam, łzawiłam i tak przez jakieś dwa tygodnie.
Dziś 4 lata po, niestety znów źle widzę, co prawda z wcześniejszych 8 dioptrii dziś mam 2, ale jednak 100% poprawy nigdy nie było, i okularów nigdy się nie pozbyłam, a po zabiegu już nie mam szans nosić soczewek kontaktowych-przeciwwskazanie po zabiegu :(
  • 0

#19 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 luty 2008 - 22:49

Malka to nieważne ile temu post był założony. Jeżeli jest ktoś kto ma pytanie właśnie do tego tematu to popieram to, że właśnie go "odrodził". W końcu nawet regulamin o tym pisze. :)

Super, że napisałaś, bo okazało się, że nikt wcześniej nie miał korekty laserem a teraz przynajmniej wiadomo jakie mogą być powikłania i niedogodności już po samym zabiegu.

Pozdrawiam
  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2008 - 18:43

no ja się zastanawiam również nad warszawą :) w końcu to stolica :)

o ceglanej sporo na o2 krytycznie napisali:/ mówili Ci może korosek znajomi o okolaserze na grzybowskiej?

minutka, jaką dokładnie masz wadę?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych