Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Malowanie na szkle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aga734

aga734

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 18:49

Czy są osoby interesujące się malowaniem na szkle, ja bardzo to lubie robic malowac. Może znaidzie się ktoś kto maluje też na szkle,może zna jakieś ciekawe sronki www. Może pogadamy?

Pozdrawiam aga. :)
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 18:55

Ja maluje na szkle obazki, ale sporadycznie i tylko dla moich "dzieciaków", których nie brakuje w rodzinie. :) Czasami prywatnie je sprzedaje. Maluje również farbami transparentnymi i ceramicznymi na butelkach i słoikach, które zawsze się dobrze sprzedają. Często tak się składa, że robię je na złożone zamówienie.
  • 0

#3 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 19:13

Minutko - podziel się wiadomościami: jakie są do tego potrzebne farby i gdzie się je kupuje? Malowałam sporo, ale na tkaninach. Swego czasu miałam nawet firmę ręcznego malowania na tkaninach. Zainteresowała mnie możliwość bawienia się szkłem - rzeczywiście butelki i słoiki dają duże pole dla wyobraźni. Chętnie bym popróbowała. Tylko jeszcze jedno pytanie: jaki to przedział finansowy? Nie wiem, czy będzie mnie na to stać... :cry:
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 19:51

W tym rzecz, że te farby są dosyć drogie. Są to farby witrażowane transparentne do szkła lub ceramiczne do szkła. Można je kupić jedynie w sklepach plastycznych. Powinny być do tego dobre, bardzo cieńkie pędzle, które też nie należą do tanich. Poza tym potrzebna jest też konturówka czyli tzw. Relief. Podaje ci link gdzie możesz kupić farby albo tylko zapoznać sie z cenami. :) Gdy już wejdziesz na stronę kliknij w "produktach" "materiały malarskie" tam powinny być farby przeznaczone do szkła.

http://sklep.atelier...in/easyshop.cgi
  • 0

#5 aga734

aga734

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 16:17

Ja maluje na szkiełkach lub wazonach,wazonikach . Pędzle to nie jest wielki problem, ja np. z tanszych pędzli może nie takich cienkich obcinam boki i wychodzi mi cienki pędzel nie jest to tak ważne.Konturówki są w kolorach czarna, złota, srebna,czerwone u mnie w sklepiku plastcznym a mieszkam w warszawie kosztuje 11 zł .Farby duże do ceramiki 15 zł za 1 szt. Nie jest odrazu potrzebna cała paleta kolorów na początek wystarczą 2 lub3 szt. Ja przewarznie maluje kwiaty lub inne ciekawe wzory np. domki fainie wygladają. :)

pozdrawiam aga :)
  • 0

#6 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 16:23

Dzięki Dziewczyny - teraz już mam mniej więcej obraz kosztów. Rzeczywiście pędzle nie są największym problemem, bo coś można pokombinować - nie w lewo, to w prawo. Wygląda na to, że mnie zainteresowałyście tematem i może w styczniu popróbuję :lol: , bo teraz już nijak nie wyskrobię nawet złotówki - choćby i pogniecionej :cry:
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych