Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PYTANKO...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 29 październik 2005 - 12:47

DZIEKUJE WAM ZA OPINIE NA TEN TEMAT. TO TERAZ STAWIAM JESZCZE PYTANIE - CZY WOBEC TEGO LEPIEJ JEST SIE PRZYZNAC WE WNIOSKU DO PCPR ZE SIE MA GRUPE ZUSOWKA CZY LEPIEJ POMINAC TEN PROBLEM I NIE WSPOMINAC NIC O GRUPIE ZE ZUSU? CO O TYM MYSLICIE? CZY SPOTKALISCIE SIE Z OSOBAMI, KTORE MAJA DWIE GRUPY- ZE ZUSU I Z POWIATOWEGO OSRODKA ORZEKANIA O NIEPELNOSPRAWNOSCI?? I TO DO TEGO JESZCZE DWIE ROZNE GRUPY??? POZDROWIONKA GORACE I BUZIACZKI.
  • 0
ela

#2 elola

elola

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 206 postów

Napisano 30 październik 2005 - 13:56

Kilka lat temu Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności zaliczył mnie do lekkiego stopnia niepełnosprawności, na stałe. Ze względu na brak odpowiedniej ilości lat pracy (choroby dzieci zmusiły mnie do 12-letniego urlopu wychowawczego) nie mogłam starać się o rentę z ZUS-u.
Dzięki wspomnianej III grupie inwalidzkiej udało mi się znaleźć pracę w ZPChR i tym samym "dopracować" brakujące lata do renty.
W tej chwili, oprócz owej grupy z MOPS-u (w niektórych miastach PCPR), mam także I grupę z ZUS-u (czasowo). Różnice grup nie wynikają z innego spojrzenia lekarzy na moją chorobę, mój stan zdrowia bardzo się pogorszył.
Nie wiem czy "LEPIEJ JEST SIE PRZYZNAC WE WNIOSKU DO PCPR ZE SIE MA GRUPE ZUSOWKA CZY LEPIEJ POMINAC TEN PROBLEM I NIE WSPOMINAC NIC O GRUPIE ZE ZUSU". Nie rozumiem po co starasz się o grupę z PCPR, skoro masz już ZUS-owską. Tak jak ja może też myśleć komisja. Bo wydaje mi się, że nic więcej dzięki niej nie zyskasz. Pozdrawiam

Added after 13 minutes:

Dopiero teraz przeczytałam Twój poprzedni post :oops:
Jeśli Twoi znajomi liczą na I gr. z PCPR, pewnie nie warto przyznawać się do tej ZUS-owskiej, chociaż oczywiście mogę się mylić...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych