Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Animowane gify


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 17:19

Nie wiem co się dzieje.. pomóżcie!!
Jakiś czas temu program antywirusowy wykazał, że mam 15 wirusów i tymi wirusami są spakowane pliki javy...
Zastanawiałam się czy, aby na pewno są to wirusy, czy tylko są tak odczytywane, bo czasem z niektórymi plikami tak bywa, że są błędnie rozpoznawane...
Jednak mój szwagier usunął te pliki, założył mi nowego - lepszego firewalla i... No właśnie... od tamtej pory przestały się ruszać animowane gify na stronach internetowych, nie ruszają się też emotki na prawie wszystkich odwiedzanych przeze mnie Forach... jednak jest od tego odstępstwo...
- Na niektórych forach emotki są ruchome
- W animowanych gifach, przypominających wyglądem format jpg ruch jest widoczny...

Odinstalowałam pozostałe pliki javy i zainstalowałam javę na nowo... Niestety nic to nie zmieniło...
Muszę nadmienić że chat działa.
Ponadto wiem, że to nie firewall blokuje animacje, bo wyłączałam go i sprawdzałam.
Sprawdzałam też zachowanie się animacji na 3 przeglądarkach i na wszystkich jest taki sam efekt. Zdarza się też, że animacji nie ma wcale i są po nich tylko dziury z krzyżykiem (x).

Poradźcie, co mogę jeszcze zrobić, aby te animacje zadziałały...
Może mam niekompletne pliki javy?? Może czegoś brakuje w nich??
Czasem chcę ściągnąć jakąś animację i teraz, po ściągnięciu na dysk pozostaje ona nieruchoma... (nawet widać poprzez jej częściowe rozmazanie, że powinna być ruchoma).

Poradźcie, bo nie wiem co mam robić...


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#2 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 wrzesień 2005 - 18:52

Java do sciagniecia , moze po zainstalowaniu ponownym problem zniknie jak piszesz ze jest niekompletna
http://www.java.com/...load/manual.jsp
  • 0

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 23:20

Foxtrot, ja nie pisałam, że mam javę niekompletną, tylko zastanawiałam się nad różnymi możliwościami, które mogłyby spowodować problem:

Może mam niekompletne pliki javy?? Może czegoś brakuje w nich??


Zainstalowałam najnowszą wersję javy z linka, jaki mi podałeś i nic się nie zmieniło... :(

Może jakieś inne rady :?: :?: :?:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 17 wrzesień 2005 - 08:46

Ech, a to takie w sumie banalne. Wiem jednak, że najprostsze rzeczy sprawiają najwięcej problema. A więc;
- Panel Sterowania
- Opcje Internetowe
- Zaawansowane
- Gałęź Multimedia
i tam zaznacz Odtwarzaj animacje na stronach.

Powodzenia 8)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 wrzesień 2005 - 10:15

Dziękuję za nową poradę, ale...
Wszystko już mam (i miałam) ustawione w opisany przez Ciebie sposób i nic... wciąż animacje pozostają nieruchome, albo widać tylko dziury po nich... (E) :(
Jedyną zmianą, jaką zauważyłam od dzisiaj jest to, że emotki na forum Ipon zaczęły się ruszać, a były jeszcze wczoraj nieruchome :shock:
Nie mam pojęcia co się dzieje :?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 17 wrzesień 2005 - 12:39

Kiciu, podaj jeszcze nazwe tego firewalla.
Czy masz system Windows XP, jeśli tak - instalowałaś Service Pack 2?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 wrzesień 2005 - 13:13

Mam WindowsXP, firewall to ZoneAlarm, Service Pack 2 mam zainstalowany już od dawna.

Sprawdziłam... Jednak to firewall blokuje mi animacje :evil:
Podpowiedzcie mi jak mam go ustawić, aby zezwalał na pokazywanie animowanych gifów...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 06 październik 2005 - 09:05

Jak widać nikt nie mógł mi pomóc...
Jednak znalazłam kogoś, kto to zrobił (ok)
Teraz ja służę pomocą, bo już wiem jak odblokowuje się animacje na ZoneAlarm :-D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych