Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zespół móżdżkowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 sierpień 2005 - 15:32

Od ponad 5-ciu lat bezskutecznie poszukuję takiej grupy. Nie wierzę, że jestem sama. Czy ktoś wie coś na ten temat? Pomóżcie proszę - też na pewno nie chcielibyście zostać sami.. :(
  • 0
sasanka

#2 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2005 - 21:26

Hej :)

Widzę że jesteś w potrzebie. Właśnie poszukałem i coś znalazłem na ten temat:
ZESPÓŁ MÓŻDŻKOWY

J. Czochańska, Z. Łosiowski (1985) podają, że zespół móżdżkowy występuje stosunkowo rzadko, a jego przyczyną są zaburzenia prenatalne ale może być również następstwem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego spowodowanego wodogłowiem. Objawy kliniczne zespołu móżdżkowego są uzależniona od umiejscowienia procesu chorobowego. R. Michałowicz (1993) stwierdza, że zaburzenia umiejscowione w półkulach móżdżku powodują niezborność ruchów, zaburzenia oceny odległości (dysymetria) oraz nieprawidłowości związane z współdziałaniem różnych odcinków ciała podczas wykonywania ruchów złożonych – asynergia. Niejednokrotnie z asynergią występuje drżenie zamiarowe (dziecko ma trudności z wykonaniem ruchów zamierzonych i celowych). Ponadto zaburzenie koordynacji utrudnia także wykonanie szybkich naprzemiennych ruchów rąk (adiadochokineza).

Do objawów uszkodzenia półkul móżdżkowych zalicza się także: obniżenie napięcia mięśniowego, oczopląs, odruch głębokie przybierają charakter wahadłowy i są obniżone. Występują także zaburzenia mowy, która może być skandowana i powolna. Zdaniem R. Michałowicza (1993) uszkodzenie robaka mózgu powoduje trudności w utrzymaniu równowagi (chód jest niepewny, na szerokiej podstawie, dziecko w trakcie poruszania się zbacza i pada ku tyłowi). Najczęstsza forma zaburzeń ma miejsce wtedy, gdy dochodzi do uszkodzenia obu półkul móżdżkowych i robaka, wówczas dziecko nie potrafi stać i siedzieć.

Ten tekst ściągnąłem ze strony: http://pieciek.w.interia.pl/95.htm

Nie wiem czy byłas na tej stronie ale spróbuje jescze coś się dowiedzieć. Mama jest pielęgniarką i ma książki na temat porażenia mózgowego.

Napewno na ten temat znajdziesz w książce pt.: "NEUROLOGIA"

Jak bedziesz jeszcze czegoś potrzebowała to napisz mi na poczte.

Pozdrawiam
Maciek
  • 0

#3 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 sierpień 2005 - 12:04

Jestem osobą dorosłą i znam objawy (to co opisują w książkach, to tylko częściowo prawda..). Od ponad 5-ciu lat jestem po wylewie do półkuli móżdżku i wiem co mi dolega. Po prostu szukam ludzi, którzy mają takiego samego pecha w życiu i jakoś nie mogę ich odnaleźć... Czuję się jak ufoludek. W każdym razie, jeszcze raz wielkie dzięki!! :) Oby więcej takich osób jak Ty :)
  • 0
sasanka

#4 yola41

yola41

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 14 sierpień 2005 - 09:53

wiotaj sasanko

wprawdzie nie mialam wylewu do mozdzku ale od 3 lat mam stwierdzony zanik mozdzku i objawy sa bardzo podobne do tych co opisal maciejs tz mam klopot z utrzymasniem rownowagi chodzre szeroko powolny klopot z mowa i tez przechodze ciezkie chwile i powiem ci ty;lko ze dzeki iponowi a szczegolnie niektorym jego czlonkom mam chec do xzycia i jeszcze sie nie zalamalam choc bylam bliska tego wiem ze to trudne z tym zyc a co gorsze niektorzy ludzie miesdzkajacy blisko mnie nie wieza w ma chorobe a nawety nie wiedza ile wysilku kosztuje mnie utrzymanie rtownowagi ale coz jakos mimo tego mam ochote zyc i cieszyc sie nim[zyciem] do poki mam blisko zyczli9wych mi ludzi ----ci ludzie wiedza o kim mowie-- (cmok) (cmok) (cmok) ------wiec gflowa do gory trzymaj sie powodzenia YOLLA
  • 0

#5 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 sierpień 2005 - 17:41

Może chciałabyś ze mną rozmawiać (od czasu do czasu).. :) GORĄCO POZDRAWIAM I TRZYMAJ SIĘ !!!
  • 0
sasanka

#6 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 16 sierpień 2005 - 17:32

Cześc ,ja chyba mam nieco podobne doświadczenia . Mialam nie wylew a niedotlenienie możdżku .tak samo czuję się jak ufoludek bo nikt w tak młodym wieku nie przechodził takiej choroby -wokół mnie. mam teraz 29 lat ,to bylo 5 lat temu, mam właśnie chód na szerokiej ,niepewnej podstawie ,problemy z mową no to mi właściwie tylko pozostało .po 4 kończynowym porażeniu spastycznym. odezwij sie do mnie na pw albo gg jak chcesz pogadać ,wymienic poglądy i doświadczenia. pozdrawiam. ;)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#7 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2005 - 20:26

Przepraszam ale czy była do mnie ta propozycja ANKH?? Jeżeli tak to będzie fajnie. :-D
  • 0

#8 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 17 sierpień 2005 - 11:48

nie Maciejs do sasanki była propozycja o pogadaniu :D :D
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#9 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 13:15

Obiecanki, cacanki, a głupiemu.., itd. :(
  • 0
sasanka

#10 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 15:30

Sasanka..o co ci chodzi? pogadamy spokojnie ,miałam troszkę roboty ,byłam na obozie na mazurach ,zakładałam stronkę swoją i bloga ,to troszkę roboty jest. Odezwę się , tyle że mam dziecko które idzie do 1 klasy i jestem troszkę zajęta ,no i nie mam czasu siedzieć przy kompie za bardzo.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#11 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 18:50

Fajnie, że masz tyle zajęć. Ja mam chyba jakiegoś doła, ale mam nadzieję, że jutro mi trochę przejdzie.. :?
  • 0
sasanka

#12 kopp

kopp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 05 wrzesień 2005 - 16:43

Mam podobne doswiadczenie ale choruje na rozsiane uszkodzenie CUN. Zespół możdżkowy rowniez wystepuje. Radze sobie roznie z tym. Raz lepiej a raz gorzej. Dokłucza mi to niestety bardzo. Ale nie ma na to lekarstwa.Pozdrawiam Kasia
  • 0

#13 sasanka

sasanka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 07 wrzesień 2005 - 07:47

TEŻ GORĄCO POZDRAWIAM!! :) CIĘŻKO, ALE TEŻ SOBIE JAKOŚ RADZĘ.. Najgorsze jest to, że prawie nikt tego nie rozumie i praktycznie nie ma z kim gadać, a do tego otoczenie :shock: . Szkoda słów :?
  • 0
sasanka

#14 tomek89

tomek89

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 11:54

Witam nie wiem czy ten temat jest jeszcze aktualny,ale muszę się wyżalić.
Nie dawno zdiagnozowano u mnie ten zespól (znaczy już wcześniej wiedziałem ze cos ze mną nie tak ale chyba bałem się pójść do lekarza). Na razie lekarze nie znają, przyczyny występowania tego u mnie ale te hipotezy które podali bardzo mnie dobijają. Czasami mam naprawdę wielkiego doła, ze aż chce mi się płakać.
  • 0

#15 Margaretja

Margaretja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2010 - 11:49

Witam!
Głowa do góry! Ja również mam zespół móżdżkowy i te objawy znam doskonale z autopsji. Najważniejsze, że trafiłeś do lekarzy. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
  • 0

#16 tomek89

tomek89

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 maj 2010 - 21:03

Tak dobrze tylko jeszcze zależny na jakiego lekarza sie trafi, jeden neurolog w sumie mi nic nie powiedział a drugi na dzień dobry juz chyba przypuszczał co mi jest.
No ale teraz mam moment radości bo przyszedł wynik badania i wykluczyli u mnie sm.
  • 0

#17 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 15 maj 2010 - 11:53

Cześć, Ja mam zespół móźczkowy po operacji guza móżczku 13 lat temu prawie wszystkie tutaj opisane objawy miałem, bo w większości już zanikły albo się nauczyłem z nimi, żyć potwierdzam, że ciężko się żyje z tą chorobą podobnie jak z innymi, więc nie jesteś sama uszy do góry
  • 0

#18 Margaretja

Margaretja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 maj 2010 - 12:27

A ja mam właśnie sm :) Powoli przyzwyczajam się do niektórych objawów, bo nic innego nie pozostało. Wychodzę z założenia, że jak nie idzie się czegoś pozbyć to trzeba się do tego przyzwyczaić.
Pozdrawiam.
  • 0

#19 tomek89

tomek89

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 maj 2010 - 12:58

Nie powiem na początku bardzo źle mi z tym było ale dostałem od pewnej osoby "kopa w d*pe", bardzo tego potrzebowałem :) Tylko jeszcze mnie gryzie ze lekarze nie wiedza jaka jest przyczyna zespołu, teraz mysla ze to może być mutacja w DNA i czekam na wyniki badania
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych