Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Honorowy Dawca Krwi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anioł

Anioł

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 15:41

Witam Was IPONkowicze!!! :-D

Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat oddawania krwi?
Spotkałam się już z różnymi opiniami na ten temat, lecz ciekawi mnie jaka jest Wasza opinia???
Jestem Honorowym Dawcą, więc pewnie stąd ta ciekawość ;)
  • 0
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali - Jan Paweł II

Pozdrawiam gorąco!!! :)
Aśka

#2 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 15:45

mialam parokrotnie przetaczana krew
wowczas ratowalo mi to zycie
wiec ... co moge powiedziec
:lol:
DZIEKUJE
  • 0

#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 24 lipiec 2005 - 15:47

Jestem jak najbardziej za honorowym oddawaniem krwi.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 Ina30

Ina30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 15:54

Niektórzy oddajš krew po to żeby dostać czekolady (a potem czekolady wymieniajš na tanie wino). Samo życie .... :(
  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3599 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 lipiec 2005 - 16:39

Miałem przetaczaną krew - byłbym więc ostatnim idiotą, gdybym był przeciw temu... :twisted: :twisted:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Anioł

Anioł

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 17:09

To miłe, że można pomóc w tak łatwy sposób - właśnie jutro idę oddać, i nie dla czekolad, zresztą je i tak zawsze rozdaje lub oddajemy w wolontariacie do jakiegoś domu dziecka.
  • 0
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali - Jan Paweł II

Pozdrawiam gorąco!!! :)
Aśka

#7 MIXI

MIXI

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 18:07

Też korzystałam z cudzej krwi. I jestem wdzięczna ludziom którzy oddają krew, bo to innym ratuje życie, a i pomaga przejśc operacje:) (cmok)
  • 0

#8 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 lipiec 2005 - 20:49

Cóż powiedzieć mi też nijednokronie taka krew ratowała życie.... więc jestem jak najbardziej za dawcami i popieram to!! :-P
  • 0
Majka_Cz

#9 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 25 lipiec 2005 - 00:27

Niech sobie nawet oddają ze względu na czekolady - byle by oddawali :!: 8)
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2005 - 14:25

Witam Was IPONkowicze!!! :-D

Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat oddawania krwi?
Spotkałam się już z różnymi opiniami na ten temat, lecz ciekawi mnie jaka jest Wasza opinia???
Jestem Honorowym Dawcą, więc pewnie stąd ta ciekawość ;)


mnie z kolei zaciekawiły te różne opinie, bo byłam przekonana, że opinie na ten temat powinny być jak najbardziej pozytywne, ale widocznie tak mi się tylko wydawało :-D . Ciekawe co można zarzucić Honorowemu Dawcy Krwi ? No bo chyba nie interesowność, za kilka czekolad czy zniżki biletów. Czy naprawdę ludzie bywają aż tak - sama nie wiem jak to nazwać - dziwni ?, że wszystko muszą poddawać krytyce byle tylko znaleźć coś na NIE. A może to tylko Polacy tak mają, że lubią narzekać i szukac dziury w całym.

Z tego co słyszałam to świadkowie Jehowy ze wzgledów wierzeń religijnych nie mogą mieć przetaczanej krwi, więc pewnie nie widzą też zadnego szczególnego honoru w oddawaniu krwi dla ratowania życia innych ale poza tym to naprawde ciężko mi wymyśleć jakiś inny powód, dla którego taki gest czy czyn można by poddac jakims negatywnym krytykom.
  • 0

#11 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 01 sierpień 2005 - 16:02

Mnie też dawano kiedyś krew i to jakiegoś Francuza, nie powiem była smaczna, do dziś ją mam, jedyny negatywny objaw tego to to, że lubie teraz żabie udka.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#12 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2005 - 17:48

Krew to cenny i jakże potrzebny dar. Mówię głośne >TAK> dla jej honorowego oddawania i przekazuję wyrazy uznania dla wszystkich honorowych dawców :-P Oby było ich jak najwięcej :!: Życie różnie się toczy i nigdy nie wiadomo czy sami nie będziemy potrzebować pomocy tego typu....Ostatnio zniesiono wiele ulg dla honorowych dawców (w tym bezpłatne niektóre leki), a uważam, iż tak być nie powinno. Honorowi dawcy nierzadko ratują komuś życie, czyli to, co najcenniejsze i uważam, że powinni posiadać te przywileje nadal jako formę podziękowania za to, co robią dla innych, za ten nieoceniony dar jaki ofiarowują potrzebującym...
  • 0

#13 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 01 sierpień 2005 - 18:13

Witam Was IPONkowicze!!! :-D

Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat oddawania krwi?
Spotkałam się już z różnymi opiniami na ten temat, lecz ciekawi mnie jaka jest Wasza opinia???
Jestem Honorowym Dawcą, więc pewnie stąd ta ciekawość ;)


Skoro jesteś honorowym krwiodawcą to może wiesz czy osoby z porażeniem mózgowym mogą oddawać krew??
  • 0

Totto :)
 


#14 Anioł

Anioł

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 01 sierpień 2005 - 19:20

Witaj Totto :)

Trochę zaskoczyłeś mnie tym pytaniem, ale wydaje mi się, że to nie jest przeszkoda, ale dopytam się i odpowiem Ci na forum, żeby inni też wiedzieli.
Z tego co wiem wystarczy być pełnoletnim, być aktualnie zdrowym i nie mieć problemów z krwią (anemia, transfuzja, itp.), ale dowiem się, bo też jestem ciekawa.
  • 0
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali - Jan Paweł II

Pozdrawiam gorąco!!! :)
Aśka

#15 531

531

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 04 sierpień 2005 - 16:03

Honor ... hihiii dobre sobie honor tez kosztuje I to nie czekolade Czekolade moge sobie kupic w Tesco za 1, 50 a jak dodam 30 gr to nawet z orzechami Całkiem dobra jest - tak na marginesie A dać sie wyssac za 1.80 zeta ? hahahahaha dobre dobre ... Niejaki Beck tez sie unosił honorem w 1939 r i co ? I jajco - II woja swiatowa pokazała ile wart jest polski "honor" Moge oddawac krew ale niech mi sie to opłaca Inaczej niestety - przykro mi Niemcy nie wala bzdetów o honorze - ich honor ma wymiar konkretny W euro Wiec przykro mi ale polaczkom nie oddam krwi Wole Niemcom Bardziej mi sie to opłaca
Amen
  • 0

#16 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 04 sierpień 2005 - 16:12

531 - Prowokator, który przelicza ludzkie życie za Euro...
A może sprzedasz też jedną nerkę, jedno płuco, oko, z pewnością dostaniesz duuuuuużoooo więcej Euro niż za trochę krwi, a z pojedynczymi organami "parzystymi" można żyć... :twisted:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#17 531

531

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 04 sierpień 2005 - 16:30

Ludzkie życie ZAWSZE liczy sie w euro czy dolarach To nie prowokacja To fakt - zewszad słychac "bieramy na operacje X ... bedzie kosztowac tyle a tyle ... " Gdzie tu prowokacja ? Ludzkie zycie ma wymiar finansowy czy chcemy czy nie Oczywiscie do tego mozna sobie dołozyc romantyczno-idiotyczna ideologie ze zycie ludzkie jest bezcenne Niestety nie Ma ono konkretny finansowy wymiar Masz kase na operacje - zyjesz nie masz idziesz w piach a dusza do lepszego świata :> za skromne 300 zeta dla emisariusza sił nadprzyrodzonych :P ktory sprzeda polise na zycie wieczne hahaha
  • 0

#18 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 sierpień 2005 - 20:34

Sam chetnie oddalbym, tym bardziej, ze mam ja bardzo zadka i nie chodzi tu o konsystencje :D niestety o ile wiem eliminuje mnie przejscie zoltaczki wszczepiennej, choc z wynikow krwi wynika iz mam antygen. Lecz z mojej marnej wiedzy nie moge z powodow powyzszych oddawac, a chetnie to zrobilbym i do wiadomosci 531, nawet za darmo :-D Zycie przelicza sie na kase, fakt, ale na szczescie sa ludzie ktorzy oddaja krew, nerki, watroby za zwyczajne dziekuje. Fakt w obecnym swiecie wszystko kosztuje i wszystko mozna kupic, ale to nie powod aby do wszystkiego podchodzic w tak materialistyczny sposob.

A co do ekonomi wyliczania zycia, co zycie mozna przeliczac w kazdej walucie wymiennej, rozni sie to tylko wartoscia pieniadza :D tak wiec mozesz oddawac krew niemcom za zlotowki po kursie euro itd. :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#19 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 04 sierpień 2005 - 21:49

ja mam hcv wiec nawet nerki nie moge sprzedac :D
o ja biedna inwalidka ..... :twisted:

1 - 0 dla Ciebie, ale mecz nie skonczony :D

mecz trwa ... 2:0 ;)
  • 0

#20 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 sierpień 2005 - 23:01

Hmmm, ja w obecnej sytuacji wolę sobie tę drugą nerkę zostawić, bo może mi się jeszcze przydać - kulawym jakoś te nerki szybciej się zużywają i to nie przez ilości wypitych napojów wyskokowych :P .
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych