Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niedziela 19 o 15.00 w TVP3 "Integracja" moje samo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mirekzmarek

mirekzmarek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 czerwiec 2005 - 21:41

Zapraszam do obejrzenia w niedzielę o 15 w TVP3 program " Integracja " zaprezentowane chyba będą ( jeśli zmontują materiał filmowy) zrobione przeze mnie " moje urządzenia samoróbki ".

Zrobiłem sam sobie w wolnym czasie sporo różnych urządzeń które bardzo ułatwiają mi i mojej żonie codzienne życie, (no oczywisci ja myślę, projektuje i finansuje a mój pracownik wykonuje).
Wiecie jak to jest w branży ogrodniczej a konkretnie wyrób doniczek, jest czas kiedy się robi na magazyn i wtedy mam czas na majsterkowanie różnych urządzeń.
Jestem po skoku do wody - tetraplegia.

Urządzenie moje to.

Przystawka do mocowania podnośnika przy łóżku - ciekawie zrobione umocowanie podnośnika bezpośrednio na łóżku w celu szybkiego, łatwego i bezpiecznego wkładania mnie na łóżko, wózek kąpielowy itp.

Podjazdy szynowe nieskładane 2.2 m.- wykonałem dwi pary dla siebie ale tych chyba nie sfilmowali.

Składane podjazdy 3.2 metra - te podjazdy wyszły mi całkiem nieżle jak profesjonalny wyrób, nowe kupione tego typu kosztują kilka tysięcy zł

Przyczepka dodatkowych akumulatorów do wózka elektrycznego na długie wycieczki - myślę że to też ciekawy pomysł który pozwala mi na bardzo długie wycieczki z żoną bez obaw że zabraknie energii.

Przyczepka do spacerów wózkiem elektrycznym razem z żoną - jeżdzimy często do lasu na grzyby, czy na spacer z pieskiem i wtedy żona nie musi brać roweru, lub też można przyczepki używać do przewożenia wiekszych zakupów.

Podnośnik do samochodu zamocowany bezpośrednio w samochodzie i zrobiony żeby żona bez trudu mogła włożyć mnie z wózka na siedzenie z przodu obok kierowcy. Podnośnik do samochodu jest lekki z możliwością wyjmowania i przełożenia do przystawki na kołach którą też zrobiłem do przełożenia mnie w namiocie na materac kiedy wyjedziemy na wczasy pod namiotem. Ten podnośnik to perełka z moich samoróbek. Dużo czasu i pracy trzeba było włożyć projektując tylko z małego zdjęcia z katalogu metodą prób i błedów takie urządzenie. Działa super.

Urządzenie mocujące holowane przyczepki do wózka elektrycznego - też trzeba było dużo myśleć i pracy włożyć żeby zrobić taką nakładkę holowniczą do mojego wózka INVACARE G40 solidnie i żeby było bardzo bezpieczne.

Urządzenia moje może będą też publikowane w najnowszej "INTEGRACJI" bo wysłałem ich opisy i zdjęcia na konkurs innowatorów ogłoszony w TVP3 i " INTEGRACJI " który wygrałem. Także wyślę opisy i zdjęcia na www. tetraplegik.com

Ciekawe jak wypadła prezentacja " moich urządzeń samoróbek ". Kiedy przyjechali do mnie z telewizji to zaczął padać deszcz i trochę było pośpiechu przy filmowaniu.

Co sądzicie o moich urządzeniach " samoróbkach "?

Pozdrawiam i chętnie służę pomocą jeśli ktoś zechce sam też coś takiego dla siebie zrobić.
GG 1981255 lub Skype - mirekzmarek
Mirek
  • 0

#2 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 20 czerwiec 2005 - 12:28

Obejrzaląm program, urządzonka widziałam. Są całkiem niezle:) Mnie najbardziej podobały się te na spacer do lasu:)
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych