Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

sposób na CPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 leszki1

leszki1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 maj 2005 - 13:06

CZY BYŁBY KTOŚ Z IPONKÓW ŁASKAWY JAK POMUC NIEPEŁNOSPRAWNEMU W UZYSKANIU DOFINANSOWANIA DO ZAŁOŻENIA INTERNETU.
CHODZI OTO,ŻE PANI KIEROWNIK CPR W SZCZYTNIE BRONI SIĘ JAKIMIŚ NAPRAWDĘ WYSSANYMI OPIŃJAMI JAKOBY DZIECKO 11 Z PORAŻENIEM ,SPASTYKA, NIE MOGŁO KOŻYSTAĆ Z NETU
JAK ALBO W JAKI SPOSÓB MOGĘ POMUC TEMU DIECKU
MOŻE SĄ JAKJEŚ OPRACOWANIA WPŁYW NETU NA ROZWÓJ PSYCHOMOTORYCZNY OSOBY Z PORAŻENIEM MUZGOWYM
  • 0

#2 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 25 maj 2005 - 13:25

Pytaliście psychologai innych specjalistów? Może oni powinni się wypowiedzieć jaki wpływ może mieć na nią internet jeśli dobry to może spróbujcie uzyskać pisemną opinię.Tak uważam.Powodzenia!!!!
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 25 maj 2005 - 15:49

Jeśli dzieciak się uczy, to tym bardziej jest mu to potrzebne. Przecież internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i może (wiem to z włąsnego doświadczenia) niesamowicie pomagać w nauce, a nawet ją uprzyjemniać.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 leszki1

leszki1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 maj 2005 - 19:17

kochane iponki dzięki za zrozumjenie tematu ,ale opinie psychologółw w szczytnie są negatywne z powodu takiego , że oni sami się dopiero uczą na dzieciach co można a czego nie oni nawet niewiedzą jaki sprzęt można dostać teraz na rynku to co dopiero mówić o wpływie neta a rozwój psychomotoryczny, dzięki za zainteresowanie ale chciałbym być bardziej żeczowy w kontakcie z opiekunami dziecka proszę bardzo o więcej informacji jak mam pomuc dziecku pa.patki
  • 0

#5 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 23 czerwiec 2005 - 18:24

Ponieważ dofinansowanie do zakupu komputera dla osób niepełnosprawnych to likwidacja barier w komunikowaniu się, a więc jest elementem rehabilitacji społecznej. Znoszenie tej bariery nie następuje poprzez korzystanie z "pasjansów" i zakładaniu nowych katalogów, ale właśnie dzięki możliwościom jakie niesie internet - okno na świat dla nas.

Inna rzecz, jak konkretnie sprawa dofinansowania założenia zakupu wygląda w aktach prawnych.

Pozdrawiam
  • 0
;)

#6 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 23 czerwiec 2005 - 22:55

Samo założenie stałego łącza jest objęte dofinansowaniem z PCPRu, więc należy ich przyciskać. Wiem, że np. w Olsztynie istnieje możliwość uzyskania środków na ten cel.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#7 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 29 czerwiec 2005 - 19:37

ann ma rację. Starając sie o dofinansoanie podłączenia internetu należy skorzystać z programu "Likwidowanie barier w komunikowaniu się". Można w tym programie starać sie o podłaczenie telefonu, zakup nowego, bezprzewodowego aparatu telefonicznego, zakup komputera, a także podłączenie internetu. Ważne jest jak tą prośbę się umotywuje.
Można np. zwrócić uwagę, że dziecko mogłoby samodzielnie poszukiwać informacji potrzebnych do nauki bez konieczności wychodzenia z domu i korzystania z pomocy opiekuna. Również internet pomógłby mu nawiązywać nowe kontakty z ludźmi tak sprawnymi jak i niepełnosprawnymi. Socjalizacja jest bardzo potrzebna w prawidłowym rozwoju osobowym dziecka.:)
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych