Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zmeczone oczy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 12 maj 2005 - 13:47

Kochani od dłuzszego czasu mam problemy z oczami :cry:, nie moge długo siedziec przed kompem, telewizja, czytac :(((. Bardzo szybko meczy mi sie wzrok, a niesety nie moge brac zadnych kropelek, moze ktos wie o ziołach lub okładach ziołowych na oczy :-P . Jakie sa najlepsze okłady z czego, byłabym wdzieczna za wszelka pomoc i odpowiedz. Pozdrawiam mocno buuuuuuuuuuuuuuziaki (cmok)
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#2 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 12 maj 2005 - 13:56

Kati spróbuj może coś z rumiankiem (okłady) może pomogą -choć to sposób iście babciny :) Ja też mam kłopoty z oczami jak za długo gapię się ekranik, wtedy próbuję albo zmniejszyć czas wysiadywania albo często kładę się i zamykam oczy i próbuję się zrelaksować. Kiedyś coś czytałam o ćwiczeniach oczu dla osób prac.z kompem ale nie wiem gdzie i kiedy to było. Ale myślę że na ten temat znajdziesz coś w sieci...

powodzenia może jakoś się tobie ułoży :)
  • 0
Majka_Cz

#3 Claire

Claire

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 12 maj 2005 - 14:08

Kasiu a byłaś ostatnio u okulisty i robiłaś sobie szczegółowe badania :?: Proszę Cię nie lekceważ tego. Ja sama mam problemy z oczami więc jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Nie jestem zorientowana co do ziół które Ci mogą ulżyć, najprawdopodobniej zmagasz się z zespołem oka suchego, który powstaje kiedy zbyt długo przesiaduje się przed kompem. Więcej na ten temat możesz poczytać na tej stronce:
http://www.resmedica.pl/zdart4014.html

Pozdrawiam
Claire
  • 0

#4 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 13 maj 2005 - 14:15

Z tego co ja się orientuję to z ziół najlepszy Kasiu jest świetlik.Zrób sobie z niego okłady na oczy,powinno Ci ulżyć.I przez jakiś czas skróć sobie przesiadywanie przed kompem.Trzymaj się ciepło.Pozdrawiam,pa.
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#5 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 24 maj 2005 - 17:00

Przez przypadek dowiedziałam sie, ze rumiankowe okłady nie są wskazane. Podobno po Czernobyly zmieniło się jego działanie na skórę i oczy. Sama się przekonałam o tym, kiedy zrobiłam sobie taki okład (rozbolało mni po tym oko)
Nie jest szkodliwy natomiast w postaci naparów do picia.

Dobra na okłady oczu jest np. mocna herbata.

pozdrawiam :)
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#6 jolka

jolka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 23:03

Zgadzam się z maleństwem...okłady z herbaty jak najbardziej,mnie pomagają nawet przy zapaleniu spojówek:)Poza tym świetlik(może być w żelu) albo krem z zieloną pietruszką,ale dla mnie to akurat alergen.
W czasie pracy przy kompie wystarczy raz na jakiś czas patrzeć w dal...np za okno,najlepiej na zielone,ale jesienią to moze być trudne,chyba,że postawisz na parapecie jakąś zieleninę;)
ćwiczenia oka w necie można znaleźć na pewno,ja oprócz patrzenia w dal czasem robię kółka w obie strony,patrzę maksymalnie w górę ,w dół i na boki.Dziwnie wyglądam ale pomaga;)
  • 0

#7 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 11 listopad 2005 - 23:39

Kati,na zmeczone oczy sa dobre jagody,w aptekach jest nawet lek ,dostępny bez recepty zawierajacy wyciag z jagód,tylko zapomniałem jak sie nazywa,gdy sobie przypomne to napisze jak sie nazywa.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#8 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 07:12

CUT
W czasie pracy przy kompie wystarczy raz na jakiś czas patrzeć w dal...np za okno,najlepiej na zielone,ale jesienią to moze być trudne,chyba,że postawisz na parapecie jakąś zieleninę;)
CUT

Masz racje, podczas pracy przy kompie,
dobrze jest oderwac wzrok od monitora
i poopatrzec za okno, (w dal, tzn. jakiej 100-200 metrow)
najlepiej na cos zielonego, np. drzewa, lub trawe...
buziaki (cmok)
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#9 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 15:58

tez mam taki problem. Kiedys wykladowca polecil mi starac sie czesto MRUGAC podczas patrzenia w monior aby nawilazac oczy a jak to nie pomorze to ... pozostaje okulista i zakup specjanych soczewek.

soczewki - mam na mysli szkla.
  • 0

#10 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:18

Kati, odwiedź okulistę. Możesz mieć problem z akomodacją oka, niezależnie od wady podstawowej. Tego się nie leczy... ale można dobrać odpowiednie szkła. Jeśli masz plusy, to tym lepiej - szkła mogą i powinny być większe niż wada. No i monitor koniecznie LCD, z wyjściem DVI...

Szkoda, że nie możesz stosować sztucznych łez. :( Dobre są okłady z herbaty i rumianku.
  • 0
Daga

#11 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:26

wiesz Daga ... mnie np. oczy szczypia przy patrzeniu (nadmiernym przy projektowaniu stron) w nowego laptopa wiec ... chyba to swiatlowstret :?
  • 0

#12 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:35

wiesz Daga ... mnie np. oczy szczypia przy patrzeniu (nadmiernym przy projektowaniu stron) w nowego laptopa wiec ... chyba to swiatlowstret :?


Też mam, ale od tego są okulary - jeśli antyrefleksy nie wystarczają, to można zrobić przyciemniane. A bywa, że mimo wszystko oczy i tak nie chcą działać, jak należy - podejrzewam, że taki nasz los. No bo nie da się przecież pracować, nie używając kompa. :(
Natura się nie postarała...

Added after 3 minutes:

A w ogóle to właśnie zobaczyłam, jak stary to jest wątek, z maja! Kati już pewnie sobie poradziła. No ale może nasze rady się przydadzą komuś innemu. :)
  • 0
Daga

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:37

haha chyba sie rzeczywiscie slabo postarala, ja planuje kupic szkielka kontaktowe zmieniajace kolor oczu i oczywiscie antyreflekcjne :)

Added after 2 minutes:

kurcze pieczone rzeczywscie z maja ;)
  • 0

#14 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:45

Można odciążać oczy, odpisując na maile, pisząc na forum, czy czytając ebooki z wyłączonym monitorem - używając gadacza. To pomaga, ale już niestety pracować się tak nie da. Bo grafiki bez patrzenia nie zrobisz. Ja korekty i redakcji, także technicznej, też nie zrobię, wyłączając monitor (próbowałam, nie dość, że nie wyrabiałam się w terminie, bo gadacz wszystko musiał czytać, to jeszcze od groma rzeczy omijał, np. ramki i tabelki).

Fajne są takie szkiełka... a na jaki kolor zmienisz? Ja kontaktowych nie mogę nosić. :(
  • 0
Daga

#15 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 16:52

dokladnie, rowniez tak mialam ... az zrezygnowalam z robienia strony.. niestety oczy wazniejsze
  • 0

#16 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 listopad 2005 - 17:10

w Aptekach jest dostepny Klarin,jest to lek dostepny bez recepty zawierajacy wyciąg z czarnej jagody.
http://www.poradnikm...klarin,oczu,zmę

Added after 4 minutes:

Klarin jest pomocny przy leczeniu zmeczonych oczu,choc jak kto ma duzo jagód w słoiczkach to tez moze z nich skorzystac;)
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych