Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Pożyczka dla osoby niepełnosprawnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2005 - 14:30

Pewnie już sie powtarzam i temat był przewijany,ale jeśli ktoś z was brał kiedyś pożyczke dla osoby niepełnosprawnej na rozpoczęcie działalności gospodarczej - niech napisze czy się opłaca?. Jak to wygląda w praktyce? - jeśli sie wezmie pożyczke to rente socjalną zabierają?. Jak przejść tą naszą polską biurokracje?. Jakieś pomysły na wlasną działalność? - może i jednostka jest słaba,ale w grupie zawsze może ktoś wnieść coś swojego. Napiszcie mi jak macie jakieś praktyczne informacje na temat tych pożyczek.

Z góry dzięki.
  • 0

#2 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 19 maj 2005 - 07:33

Mogę Ci popwiedzieć jak to było z moim koleżką.Wziął 25 000 zł, do tego musiał mieć kulku poręczycieli.Otworzył wypożyczalnię kaset wideo.Wiesz pewnie było wszystko OK gdyby interes przynosił jakieś konkretne dochody aby spłacać zaciągnięty dług przynajmniej."Załatwił" poręczycieli na cacy, bo zachorował i oni musieli spłacać za niego.Jemu renty (bo ma takową) nie zabrali a z rentą socjalną nie wiem,lecz przypuszczam,że nie powinni Ci jej zabrać.Zanim weźmiesz pożyczkę na działalność musisz być naprawdę pewny czy Ci się to opłaca,czy Twoja działalność będzie Ci przynosiła dochody.Bo "zarżnisz" się Ty sam i poręczyciele.I jeszcze jedno,musisz się uzbroić w cierpliwość i wydatek zanim cokolwiek dostaniesz, tzn.przejazdy, załatwiania itd., itd.Trzeba mieć zdrowe nerwy.Bo tylko w mediach mówią jak to pomagają niepełnosprawnym.
Życzę powodzenia
Pozdrowionka
Korner
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#3 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2005 - 12:04

Powiem tak !!
Jesli masz gwarancje 100% ze bedziesz splacaj ja systematycznie minimum przez 2 lata lub nie mniej niz polowe zaciagnietej kwoty ......
U mnie wychodzilo jakies 750 zl miesiecznie miesiac w miesiac to cholernie duze obciazenie
Jesli dasz rade to to sie oplaca, poniewaz druga polowe ci umarzaja calkowicie
Trzeba jednoczesnie pamietac ze przez caly ten okres musi byc prowadzona dzialalnosc gospodarcza , trzeba skladac chyba co pol roku zaswiadczenia z urzedu skarbowego o dzialalnosci itd. itp.

Ja niestety nie dalem rady trudno jest zarobic miesiac w miesiac na raty i oplacic koszta zwiazane z dzialalnoscia np lokali , pradu, inwestycje itp.
Poza tym mialem wypadek i to mnie unieruchomilo na jakis czas ;-(

Wiec natychmiastowo zarzadali zwrotu calosci i rozwiazali umowe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych