Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Test nowego chata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 22 kwiecień 2005 - 20:08

Od dziś testujemy nowy chat, oparty na flashu. Baza danych nowego chata, jest powiązana z bazą danych forum IPON, tak więc przy wejściu na chat, nalezy podać nick i hasło, którego używacie na forum.
Proszę wpisywać w tym wątku wszelkie sugestie, opinie, komentarze i wnioski dotyczące nowego chata.


Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#2 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 22 kwiecień 2005 - 22:10

Jako pierwsza się wypowiem. Bardzo mi się nie podoba, że musze wchodząc na czat logować się jako ja. Jest to przymus i mam nadzieje, że niedługo zostanie to zmienione. Nie zawsze mam ochote wchodząc rozmawiać, czasem chce wejść i poprostu niezauważona posiedzieć i popatrzeć na innych. Logowanie pozbawiło mnie tej odrobiny prywatności. Szkoda. I jeszcze jedno po zalogowaniu na forum nikną godziny o której został napisany dany post, niby mała rzecz a jednak cieszy.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#3 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 22 kwiecień 2005 - 22:34

Byłam zobaczyłam............. ufffffffffff. Powiem szczerze nie zbyt mi sie podoba. Czat jest mało czytelny, za kazdym razem musze sie zastanawiac czy ktos wszedł czy wyszedł :(. Co napisał Non stop sie zawiesza wszystko, nie mozna pisac swobodnie na prifie. Fakt jest bardzo duzo róznych nowych mozliwosci, które trzeba poznac. Niemniej jednak jak wchodziłam na nasz stary czacik czułam sie jak bym była u siebie, było mo dobrze i lubiłam sobie posiedziec, poklikac. Teraz tak jakos dziwnie sie czuje, ale moze jak wszystko poznam to sie przekonam do nowego czata, ale wolałabym stary
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#4 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 08:54

hmm dajcie siana z tym chatem :D co komu przeszkadzał stary .
LIPA,LIPA,LIPA............ mozna znalesc w internecie wiele innych chyba darmowych bardziej czytelnych . I dlaczego nagle tylko moga wchodzic nicki rejestrowane na forum to już gośc porozmawiać nie może LIPA :cry:


Malcolm :cry:
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#5 Slonko32

Slonko32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 09:27

Malcolmx napisał:

I dlaczego nagle tylko moga wchodzic nicki rejestrowane na forum to już gośc porozmawiać nie może LIPA

No i to byłoby perwsze ale do jakiego możnaby się przyczepić.Tu nie chodzi już nawet o stałych bywalców,którzy nie zawsze mają ochotę lub czas wchodzić pod swoim nickiem.Co z ludzmi z zewnątrz,którzy chcieliby poprostu wejść i zapoznać się z czatem? :? (E) Mnie osobiście nie wiem jakim cudem udało się wejść kliknąwszy tylko raz.O'key...To może być swego rodzaju ułatwienie.Jednak to co jest dobre dla innych,niekoniecznie musi takie być dla drugich.I wiem że powtarzam się jak zdarta płyta ale...Czy w ten sposób znów nie zaczynamy się izolować??? :(
Co do całego funkcjonowania czata nie będę się wypowiadać bo za krótko tam byłam.Do grafiki i ogólnego wyglądu można się chyba z czasem przyzwyczaić to westia gustu.
  • 0
CzAsEm SłoŃcE,cZaSeM dEsZcZ

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 10:21

Ze swojej strony nie mam nic zbytnio do dodania - podpisuje się obiema rękami pod wypowiedziami mych przedmówców. Dodam jeszczce, iż ta wersja bardzo spowalnia prace kompa i poważnie zakłóca działanie mej karty DVB.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 12:19

Wrzuce swoje 3 grosze:
Po pierwsze na czacie chcialabym byc Monia74, a nie Rozaegipska. A tu z rozpędu i bez pytania jestem Roza :D . Głupio tak
Po drugie: rzeczywiście czat jest mało czytelny, nieprzejrzysty i ludzie mało znający się na technice po prostu się gubią.
Wszystko, co jest dla ludzi o różnym stopniu umiejętności powinno być jak najprostsze. Współczuję adminom i opom, którzy będę musieli tłumaczyć w kółko to samo. Sama wczoraj byłam bliska irytacji a niby taka spokojna jezdem :D
Nie wiem dlaczego nagle stary czat przestał wystarczać? Nie wnikam. Ale,z drugiej strony, jak coś było dobre i zdawało egzamin to po co to zmieniać? Fakt ostatnio czat poległ, ale czy poległ na wieki wieków i nie da się go wskrzesić? A jeżeli ta obcja nie wchodzi w grę to może warto, by się zastanowić nad innym, bardziej czytelnym.Jak ktoś tu napisał, być może dałoby się pogrzebać w sieci i znaleźć coś innego?
Co wieczór jestem, na czacie, by pogadać z ludźmi, ale teraz, gdy pomyślę na jaki czat mam wejść to szczerze mówiąc nie bardzo mi się chce...
  • 0

#8 Ryszard

Ryszard

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 17:22

powiem krotko tamten byl o niebo lepszy, tu nimozna zafajczyc o innych uzywkach niewspomne,lipa lipa trza miec wzrok jak sokol haha (B)
  • 0

#9 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 23 kwiecień 2005 - 18:50

Ze swojej strony nie mam nic zbytnio do dodania - podpisuje się obiema rękami pod wypowiedziami mych przedmówców. Dodam jeszczce, iż ta wersja bardzo spowalnia prace kompa i poważnie zakłóca działanie mej karty DVB.

Nie zaobserwowalem podobnych przypadkow
  • 0

#10 bald

bald

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 24 kwiecień 2005 - 18:05

Po pierwsze primo czat ma bardzo złożony interfejs, co niezwykle utrudni korzystanie z niego osobom mającym mało doświadczenia w pracy z komputerem. Interfejs ma być dla uzytkownika, a nie uzytkownik dla interfejsu.
Po drugie secondo, jak zauważyła Zoja, żeby wejśc na czat trzeba być mieć swój login na forum...więc osoby nowe, które po prostu chcą nas "odwiedzić" nie wejdą, po prostu przestanie istniec pojęcie gościa tak powszechne w internecie, poza tym jeżeli wszyscy potencjalni uzytkownicy czatu będą się logowac na forum to nie wobrażam sobie jak bardzo rozrośnie sie baza loginów i haseł.
Po trzecie tercio czat faktycznie spowalnia pracę komputera, może nie u wszystkich, ale z założenia Flash jest bardziej wymagający niż Java. Wystarczy przetestować gry z www.miniclip.com na róznych komputerach i gry z www.kurnik.pl. Różnice będą znaczne.
No i ostatni punkt...Jesli ustawimy jasny kolor czcionki, żeby Ci co mają ciemna skórkę mogli nas czytać, to nie będą widzieć nas ludzie, którzy mają jasną skórkę.
  • 0
Trzeba zrobić tyle ile się da,jak najwiecej można

#11 MIXI

MIXI

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 24 kwiecień 2005 - 18:59

No mi zostaje tylko podpisac sie pod tym co napisali przedmówcy. Jest mało czytelny, mało dostepny dla osób ze słaba obsługa komputera. Dlaczego tyle ustawień trzeba robic samemu, po co nam tyle ustawień??
Mi tez udało sie na nim zawisnąc podczas ustawiania, tych róznych rzeczy, po co zapytam jeszcze raz tego aż tyle. No i jak napisał Ryszard nie wszyscy mamy sokoli wzrok.
  • 0

#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 kwiecień 2005 - 19:58

Witam serdecznie. W związku z miażdżącą krytyką nowego czata, głównym czatem IPON-u będzie czat polchatu znajdujący się pod adresem http://czat.ipon.pl , natomiast ten oparty na flashu, pozostanie jako czat rezerwowy . Słowo wyjaśnienia, dla tych, którzy chcialiby wiedzieć, dlaczego nie wrócimy na poprzedni czat IPON, a przechodzimy na polchat: nasz czat po prostu wysiadł i to tak dokładnie, że najlepszy ekspert od javy jakiego zdołaliśmy znaleźć, nie dał rady go naprawić. Szukamy oczywiście nowego czata, który zastąpiłby ten który mieliśmy, wymaga to jednak odrobiny czasu.

Pozdrawiam serdecznie
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 24 kwiecień 2005 - 20:13

mozna znalesc w internecie wiele innych chyba darmowych bardziej czytelnych.

tak ?? a gdzie ?? Zwracam sie do ciebie i innych osób ktróre posiadaja takie informacje o pomoc podajcie adresy o ktorych mowicie :-P Bedziemy wdzieczni , bo nie mysle byscie to pisali tylko na zasadzie: bla bla bla :lol:
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2005 - 20:28

I ja dorzuce parę słów, choć częstym użytkownikiem czata nie jestem, ale jednak... Mam podobne doświadczenia jak moim przedmówcy. Czat we flashu jest ponury (wiem że można zmienić kolory ale to wymaga dodatkowego wysiłu i czasu :(), mało przejrzysty i nieprzyjazny w obsłudze. Pewnie, z braku laku, mozna by się i do niego przyzwyczaić ale skoro jest alternatywa, przynajmniej jak na razie... No i skoro spotkania na czacie mają nam sprawiac przyjemność a nie być udreką ...;)

Serdeczności
Marzena
  • 0

#15 Wiktoriabis

Wiktoriabis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 09:13

Jako pierwsza się wypowiem. Bardzo mi się nie podoba, że musze wchodząc na czat logować się jako ja. Jest to przymus i mam nadzieje, że niedługo zostanie to zmienione. Nie zawsze mam ochote wchodząc rozmawiać, czasem chce wejść i poprostu niezauważona posiedzieć i popatrzeć na innych. Logowanie pozbawiło mnie tej odrobiny prywatności. Szkoda. I jeszcze jedno po zalogowaniu na forum nikną godziny o której został napisany dany post, niby mała rzecz a jednak cieszy.

dołaczam sie w pełni do tej opini.Jestem tu od niedawna i chcalabym czasem popatrzeć jak rozmawiacie niekoniecznie brac udział.
Czasami jest tak smutno że nie chce się gadać.
  • 0
Nadzieja jest najceniejszą towarzyszką życia.

#16 agnes

agnes

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 10:01

Kofani, nie znam sie dobrze na kompach, poza tym jestem tu od niedawna, ale myślę, że nowemu czatowi trzeba dac troszkę czasu. W końcu wszystko co nowe na poczatku nie jest łatwe...Pozdrawiam! :P
  • 0
Agnieszka :-)

#17 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 13:16

Agnes ma racje.
Nowy czat nie jest taki zły. Krytykować jest łatwo :!: Mnie sie ten nowy czat całkiem przypadł do gustu, pewnie że na początku to był mały szok, ale z czasem jak zauważyłam ile tam jest możliwości to coraz bardziej zaczał mi się podobać. Szczególnie, że na nowym czacie opy nie muszą juz nadawać kolorków i każdy może to zrobić sam :!: ;) Nie będzie więcej nieporozumień ;)
Ponadto czat ten jest bardzo orginalny i nikt takiego na pewno nie ma :lol: ;)
Kochani! Spróbujcie naprawdę znaleźć cos pozytywnego a nie tylko krytykować :!: :?: :!:
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2005 - 14:06

Kochani, czytam coraz nowe, pojawiające się tutaj opinie na temat nowego czata i zaczynam się obawiać (choć może jestem przewrażliwiona) czy przypadkiem nie staną się one źródłem jakichś podziałów między nami. Z jednej strony Ci którzy są ZA i Ci inni co są PRZECIW. Przecież nie o to chodzi :? Nie chciałabym, i chyba nikt z Nas by tego sobie nie życzył, aby testowanie nowego czata i wypowiadane w związku z tym opinie stały się zarzewiem jakichś nieporozumień między nami. Piszę to dlatego, iż zaczynają się pojawiać opinię o "krytykowanie" nowego czata niejako dla samej sztuki krytykanctwa :( Zwyczajnie, ludzie mówią o swoich dotychczasowych doświadczeniach z korzystania z nowego czata i jak na razie sporo osób dostrzega pewne ważne dla nich jego minusy. Tylko tyle. To jest miejsce aby o nich mówić i tu rozstrzygać swoje wątpliwości, być może i uprzedzenia - bo i tak być może ;) Osoby odpowiedzialne lub te, które więcej o nowym czacie wiedzą mogą tutaj również próbować obalić pewne "strachy" czy przekazać informacje na ile dałoby się np usunąć niektóre jego wytknięte już tutaj "mankamenty". Musze przyznać, że i ja dostrzegam pewne pozytywne strony nowego czata np. fakt, że można mieć otwarte okienko priva i jednocześnie pisać na ogólnym. Jednak, wypowiadając swoją wcześniejszą opinię na powyższy temat wskazałam co mi w nim przeszkadza. Jednak, bez względu na to, która opcja przeważy ja dostosuję się do woli większości - na tym m.in. polega demokracja (B)

Serdeczności dla Wszystkich ;)
  • 0

#19 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 15:50

Mysle ze Marzenka ma racje.Dobrze ze powstał ten post, gdyz mozna wypowiedziec sie swobodnie na temat nowego czata. Nie widze w tym osobiscie niz złego a przeciwnie ciesze sie ze mogłam podzielic sie swoimi uwagami z innymi iponkami Co tym samym pozwoli Adminkom i Opikom podjac odpowiednie decyzje. :-P To my tworzymy atmosfere czatu i od nas zalezy czy nadal bedziemy z niego korzystac. Ja równiez widze pozytywne strony tego nowego czata, wszystko co nowe troche przeraza, lecz mozna sie przyzwyczaic. Niemniej jednak stary czat jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej czytelny, ciesze sie ze znowu moge na nim swobodnie klikac :-D Z biegiem czasu moze sie przekonam do nowego czata :D :D.
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#20 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 26 kwiecień 2005 - 07:54

Kochani rozumiem ze mozecie swobodnie wypowiadac swoje opinie. I dobrze! Ale niezapominajcie ze KtOs niezwykle sie napracowal zeby nam sprawic "wygode" i przyjemnosc. A teraz zapewne jest mu (im) bardzo przykro po tak miazdzacej krytyce! Czy to niebylo zbyt ostre??? Moze czat ma pewne niedoskonalosci (sama takowe dostrzeglam, o czym zdazylam delikatnie napaknac na czaciku :-D ) ale ma tez mnoststwo nowych rozwiazan. Reasumujac chcialam bardzo podziekowac temu Ktosiowi albo Ktosiom (Foxiu!!!, Marderku, Waldi, Mariooo itd) za duzy wklad pracy. Duza buzia (cmok)
  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych