Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niezły pomysł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Saranova

Saranova

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 15 marzec 2005 - 22:43

Dotyczy: przystąpienia do stowarzyszenia

Świetny pomysł na ograniczenie liczby chętnych. Mam na mysli ten numer z pocztą. Dla wielu z nas (w tym i mnie) poczta jest nieosiągalna. Mailem byłoby prościej, ale wtedy pewnie byłoby zbyt wielu kandydatów.
  • 0
kdk

#2 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 16 marzec 2005 - 03:42

Mogla bys jasniej ??
Wybacz lecz nie bardzo rozumie o co ci konkretnie chodzi o jakie ograniczenie ? o jaki numer ? o jakich kadydatach mowisz ??

Szczerze mowiac naprawde nie rozumie tego postu ?
Bylbym wdzieczny za szczegolowe wyjasnienie :oops:
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#3 Saranova

Saranova

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 03:13

Szanowny Adminie! Ależ oczywiście, mogę jaśniej.Chodzi o informację dotyczącą przystąpienia do S.K.F "INTEGRACJA". Jeden z warunków, to przesłanie swego akcesu via Poczta Polska. Dziwne wymaganie, skierowane do ON w XXI wieku, gdy istnieje poczta elektroniczna, a osoby fizyczne mogą w każdej chwili pobrać za darmo podpis elektroniczny, który całkowicie gwarantuje ich tożsamość. Wymóg skorzystania z usług tradycyjnej poczty wydał mi się anachroniczny i stanowiący swego rodzaju utrudnienie, czyli ograniczenie, dla osób chętnych do stania się członkami tego Stowarzyszenia. Zupełnie tak, jak gdyby do S.K.F "INTEGRACJA" mogli wstąpić tylko Ci z nas, którzy mają sprawny narząd ruchu. Nie chcę snuć dalszych domysłów, po prostu sądzę, że to albo niewiedza albo niedopatrzenie. Mam nadzieję, że teraz jest już całkiem jasno i klarownie.
  • 0
kdk

#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3585 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 marzec 2005 - 16:52

Dziwne wymaganie, skierowane do ON w XXI wieku, gdy istnieje poczta elektroniczna, a osoby fizyczne mogą w każdej chwili pobrać za darmo podpis elektroniczny, który całkowicie gwarantuje ich tożsamość. Wymóg skorzystania z usług tradycyjnej poczty wydał mi się anachroniczny i stanowiący swego rodzaju utrudnienie, czyli ograniczenie, dla osób chętnych do stania się członkami tego Stowarzyszenia. Zupełnie tak, jak gdyby do S.K.F "INTEGRACJA" mogli wstąpić tylko Ci z nas, którzy mają sprawny narząd ruchu.

Powstaje jednak zasadnicze pytanie: ILU z użytkowników IPONu, będzie potrafiło pobrać i użyć podpisu elektronicznego? Obawiam się, że wymóg zastosowania podpisu elektronicznego, mógłby okazać się większą barierą niż dostanie się na pocztę... :?

Pozdrawiam
marder

P.S. Post ten powstał tuż po tym, jak przez gg pomogłem jednej z użytkowniczek IPON skonfigurować konto pocztowe w OE - naprawdę nie wyobrażam sobie tej osoby korzystającej z podpisu elektronicznego... :?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2005 - 17:17

Ewentualnie można pobrać druk, wypełnić, zeskanować i wysłac jako załącznik w poczcie elektronicznej :) Jedyną słabością tej metody jest fakt, że nie wszyscy są szczęśliwymi posiadaczami skanera.

Pozdrawiam
  • 0

#6 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 20 marzec 2005 - 18:30

Mozna zeskanować w internetowej kafejce,no ale są miejscowosci gdzie nie ma internetowych kafejek,
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#7 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2005 - 17:27

Cóż czasem o skaner trudno ale i tak wątpliwym jest podpis w takiej formie ;) tzn faksowany, skanowany drukowany podpis jest Imieniem i nazwiskiem ale nic pozatym nie reprezentuje. Umowy plikiem jpg nie podpiszesz itp. ;) a tu o to chodzi... Bo jak by prawny podpis nie był potrzebny to wystarczyło by wypełnienie prostego formularza w przeglądarce ( ;) chyba niebardziej skąplikowane niz pisanie postów na forum) i już jest się członkiem stowarzyszenia..

Wiec innej możliwości niema niż Poczta.. przy odrobinie sprytu, pomocy i znajomościom wszelkiego rodzaju np. mama tata koleżanka przyjaciel itp. jest jednak osiągalna.
no jeszcze chyba jest jedna możliwość : moża osobiście zawitać do siedziby stowarzyszenia ;)
  • 0

#8 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 marzec 2005 - 17:29

Od biedy powinien wystarczyc aparat cyfrowy , ja np . tak wymienialem
pisma z BOK Ideii , bo nie chcialo mi sie placic za fax na poczcie
  • 0

#9 Saranova

Saranova

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 24 marzec 2005 - 16:15

Ze zdumieniem czytam Wasze posty. Podpis elektroniczny jest sprawą znacznie łatwiejszą niż nawet złożenie podpisu odręcznego. Pobranie jest proste, wystarczy......przeczytać bardzo przystępną i "z obrazkami" instrukcję. Twierdzenie, że nie da się tym podpisem zawrzeć np umowy jest, co tu dużo mówić, brakiem znajomości aktualnego stanu prawnego w RP. Teraz podpis elektroniczny jest ważny wszędzie. Jeśli ktoś w banku nas poinformuje, że "u nich nie honorują takiego podpisu" oznacza to jedynie, że rozmawiamy z osobą niekompetentną. Podpis elektroniczny początkowo ustanowiono na świecie własnie dla....osób niepełnosprawnych. Dopiero potem okazało się, że jego stosowanie znacznie upraszcza życie gospodarcze. Skoro więc coś wymyślono dla nas, nie może być tak skomplikowane, by nie dało się tego przeskoczyć. Marderku, proponuję przeczytanie instrukcji dot. podpisu elektronicznego. Pozdrawiam wszystkich ;)
  • 0
kdk

#10 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 24 marzec 2005 - 19:35

To ciekawe co piszesz poniewaz z tego co wiem jestes prawnikiem wiec pewnie posiadasz materialy na potwierdzenie tego co mowisz a wiec jakis akt prawny nie wiem nie znam sie moze dziennik ustaw?
w tamtym roku robilem ankiety w internecie dla ministerstw , urzedow miast wojewodztw itp i w ankiecie bylo o tym podpisie ale nie kazano mi tego wypelniac poniewaz sprawa prawna byla jeszcze niee do konca zalatwiona

Z drugiej strony co do latwosci podpisu nie mysle by bylo to latwiejsze niz zaznaczenie myszka np tekstu jaki otrzymalas mysle tu o bledzie dotyczaqcym regolaminu i wklejenie go mi bym mogl wiedziec o co chodzilo napisalas wtedy ze

Nie bardzo sobie radzę z techniczną stroną Forum


Przyznam sie ze glupi nie jestem ale narazie tez nie bardzo wiem i rozumie jak dziala taki podpis na jakiej zasadzie sie go robi i w jaki sposob wstawia sie go np na jakies druki
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#11 Saranova

Saranova

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 01 kwiecień 2005 - 12:04

Od stycznia b.r strona prawna podpisu elektronicznego jest już uregulowana. Ja jestem w tej dobrej sytuacji, ze mam natychmiastowy dostęp do nowych przepisów (natychmiastowy czyli po miesiącu), normalnie nowe przepisy będą chyba dostępne dopiero w kwietniu. Wszystkie bezpłatne strony prawne zawierają stan prawny w RP na koniec 2003 roku a nawet 2002, więc nic dziwnego, że w internecie trudno znaleźć odnośne przepisy. W kazdym razie jeżeli ustawę pn Ordynacja Podatkowa została uzupełniona o przepisy odnosnie honorowania podpisu elektronicznego oraz ustawa o podatku VAT, to z pewnością podpis ten jest już w pełni umocowany prawnie.
I jeszcze wyjasnienie. Podpis elektroniczny to nie żadna forma odręcznego faksymille a ciąg liczb skorelowany z czasem na południku zero, czyli tzw "znacznikiem czasowym". Sklada się z dwóch części i odbiorca zawsze może sprawdzić czy podpis jest autentyczny wydając polecenie "Podlicz". Suma cyfr, niezależnie od tego jakie są mają zawsze dawać tą samą sumę. Nie jestem matematykiem i nie wiem jak to się dzieje. Mnie wystarczy, że to naprawdę działa.
  • 0
kdk

#12 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 01 kwiecień 2005 - 17:59

Ciekawe - ja mam dostęp prawie natychmiast:

Infor (www.infor.pl)- skanuje nowe przepisy (Dzienniki ustaw) w ciągu dnia.

Wydawnictwo ABC (www.abc.com.pl) - 2-3 tygodnia

Sejm (http://isip.sejm.gov...rawo/index.html)- tak samo około 2-3 tygodni (format PDF ostatnio jako dokumwent normalnya nie grafika /skan/ w dokumencie PDF) przygotowuje drukarnia rządowa, plus kancelaria sejmu publikuje ujednolicenia.

Na stronach ministerstw są rozporządzenia a nawet projekty ustaw oraz rozporządzeń.

Korzystam z nich od kilku ładnych lat.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#13 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 02 kwiecień 2005 - 10:56

No, to proszę Cię uprzejmie Saro byś napisała jeszcze, gdzie pobrać lub w ogóle w jaki sposób wyrobić sobie taki podpis.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych