Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

powiklania niesprawnego gorsetu miesniowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 27 styczeń 2005 - 18:18

prosze o informacje osob bedacych poinformowanymi w temacie:

wplyw oslabienia miesni dna miednicy u kobiety z uszkodzeniem rdzenia kregowego na opadanie/wypadanie macicy
jak zapobiegac?
jak leczyc?

wplyw oslabienia miesni gorsetu miesniowego i neurogennych zwieraczy na wypadanie jelit
zapobieganie?
leczenie?

te problemy nie byly poruszane na forum - a sa one znaczace - bo jak komus juz wypadnie jelitko to troche za pozno zeby o tym rozmawiac
albo jak pewnego dnia jakas kobitka na wozku podmywajac sie natrafi pod palcami macice tak opadnieta ze az wystajaca z pochwy ...

bycmoze makabryczne tematy poruszam ale ... takie zycie
niestety nas to jak najbardziej dotyczy

z moich informacji (sama stosuje - moja profilaktyka polegona przez dobrego ginekologa i chirurga spraw kobiecych) stymulacja laczona elektroda dopochwowa (doodbytnicza w przypadku mezczyzn) i elektrodami umiejscowionymi na gorzy posladkow (pod kolcami miednicy tylnimi) stymuluje / wzmacnia / odbudowuje miesnie dna miednicy co zapobiega wypadaniu macicy, poprawia trzymanie moczu, stymuluje perystatyke jelit i zapobiega ich wypadaniu (wszystko pod kontrola wyspecjalizowanego lekarza/fizjoterapeuty)
  • 0

#2 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 13:33

Pierwszy raz słyszę ( czytam) o opadaniu miednicy czy wypadaniu jelit. Jakoś jeszcze przez tyle lat nie spotkałam sie z czymś takim. Jakoś nie mam zamiaru się tym zamartwiać. ;)
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#3 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 14:11

Przyznam, że też nigdy o czymś takim nie słyszałem i jakoś w moich kontaktach z innymi tetrusami też jakoś nikt się z tym nie spotkał. Oczywiście, nie spotkałem nie znaczy nie ma. Mam nadzieję, że są to extremalne przypadki.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#4 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 15:22

co do jelit - ekstremalne
macica opada czesto niestety

(informacje od lekarza i osoby pracujacej z kulawymi)

nie napisalam tego zeby ktos sie zamartwial ... lub doszukiwal sie u siebie takich dolegliwosci bo sa ... makabryczne

szczegolnie do kobiet: opadanie macicy jest niestety czesciej spotykane
  • 0

#5 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 21:27

Oj aberade przyznam się że ja też pierwszy raz o czymś takim słysze. Troche mnie te informacje nastraszyły, chociaż wiem że nie to miałaś na celu.
Może napisz nam to co wiesz. Na pewno uzyskałaś jakieś konkrete informacje od swego opiekuna medycznego. Ja np. chciałabym wiedzieć jak taka rzecz można zdiagnozować i czy robi to np. ginekolog? Na co zwracać uwagę? Do kogo się zwrócić o zabiegi przeciwdziałające? Kto powinien posiadać odpowiednią wiedze na ten temat?
Pozdrawiam :-D
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#6 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 styczeń 2005 - 22:21

opadanie macicy to problem wielu kobiet - takze sprawnych (w tym przypadku straszych - w okresie menopalzy)
jest zwiazany z oslabionymi miesniami dna miednicy (porody, slabe miesnie brzucha, siedzacy tryb rzycia, gorsze ukrwienie narzadow wewnetrznych, zaburzenia hormonalne - w naszym przypadku: wiotkosc miesni dna miednicy, nie napinanie miesni brzucha, ciaza osoby po urk itd)
trzeba sie kontrolowac u ginekologa i samodzielnie (lekarz powie jak to robic)
kiedy macica opada to nie od razu tak mocno ze wystaje z pochwy ... to dlugi proces. najpierw sie opuszcza, szyjka macicy robi sie bardziej wydatna, wyczuwalna np podczas zakladania tamponu
to nie sa niestety moje wymysly ... u nas w kraju wciaz za mala uwage zwraca sie na kwestie ginekologiczne szczegolnie u osob niepelnosprawnych (chyba lekarze uwazaja ze nam macica i tak nie jest potzrebna wiec po co sie ty m martwic ... przeciez "my" mamy powazniejsze problemy ...

wypadanie jelit: problem szczegolnie osob z wiotkoscia (choc nie jest to regula), kiedy nie ma spastycznosci zwieraczy odbytu i towarzyszy temu wiotkosc miesni brzucha, zawartosc jamy brzusznej obniza sie
zdarza sie wypadanie (na szczescie rzadko!)

na sprawy macicy wyczulil mnie moj ginekolog i facet ktory specjalizuje sie w fizykoterapii (m.in. u kobiet z nietrzymaniem moczu i opadaniem macicy: stymulacja o ktorej pisalam) - konsultowalam to z moim rehabilitantem ktory jest bardzo madrym czlowiekiem (zreszta pracuje tez w FAR i jest najlepszym specjalista pod sloncem) - przyznal mi racje i potwierdzil wystepowanie tego zjawiska

to on powiedzial mi o wypadaniu jelit - poetm rozmawialam o tym z lekarzem (chirurgiem miekkim ukladu pokarmowego) - potwierdzil
mi to nie grozi bo jestem spastyczna (ze zwieraczami wlacznie)

temat zaczelam w celu informacyjny m ... mysle ze informacja to podstawa

tylko mam nadzieje ze nie zlinczujecie mnie za to ze was denerwuje ... praepraszam jesli odnioslo to taki skutek

pozdrawiam - ania
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych