Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Haft Krzyżkowy moja pasja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 dorota1

dorota1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 14 styczeń 2005 - 19:08

Od 10 lat zajmuje się wyszywaniem, najczęściej jest to haft krzyżykowy. Wykonuje obrazy o różnej tematyce, pocztówki świąteczne, serwetki z motywem świątecznym, portrety. W tej chwili wykonuje portret córki. Jest bardzo pracochłonny, ale mam nadzieje, że niedługo ukończę i zademonstruje na stronie. Wyszywam tylko wieczorami, gdyż za dnia jestem do dyspozycji córki, ale sprawia mi to wiele satysfakcji. Jest moim odejściem od codziennych trosk. Nie ukrywam, że jest też naszym wsparciem budżetu domowego.

Chciałam dać tu zdjęcie ale nie wiem jak to zrobić.[/img]
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 styczeń 2005 - 17:59

To juz nas jest bynajmniej dwie, bo ja tez lubie haftowac, nawet jezdze na WTZ i jestem w pracowni haftu. Moje obrazy ida w ten sposob na wystawy lub sa wystawiane na aukcje. Teraz na przelomie kwietnia/maja z dobrze wykonywanej pracy jak i zadowalajacej predkosci w wyszywaniu jade na Abilimpiade do Konina (jest to tzw. Olimpiada Umiejetnosci Osob Niepelnosprawnych) i mam nadzieje, ze wroce z pucharem za zdobycie I miejsca :-D Wszyscy, nawet i ja mam nadzieje, ze tak wlasnie sie stanie. Napisze o tym nastepnym razem chodzbym wrocilam z pustymi rekoma i wszystkich zawiodla. :)
  • 0

#3 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 12:45

Nigdy nie słyszałam o takiej olimpiadzie ! Minutko,czy możesz napisać coś o niej więcej? Czy na tej olimpiadzie umiejętności są różne kategorie w których można startować ? Na przykład W malarstwIE itp

Ja też mam słabość do haftu krzyżykowego.Niestety mam najmniej czasu na tą pasję,więc raczej kończy się ona na zbieraniu gazetek z wzorami haftów.Mam sporą kolekcję. :) Już rok haftuję nieduży motyw dla dziecka mojej koleżanki z Włoch i nie zanosi się na to bym szybko skończyła :?
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 15:09

Jest mnóstwo kategorii. Jak dobrze pamiętam (w końcu było to rok temu! a...przy okazji - zajęłam III miejsce :D ) to malarstwo było i pewnie ucieszy Cię sam fakt, że za zdobycie I miejsca w tej dziedzinie wygrany otrzymał dodatkowo oprócz kryształowego pucharu - 5.000 zł! Tą samą kwotę otrzymała osobą na I miejscu z informatyki komputerowej.

Dziedziny były: ozdabianie doniczek, makrama, malarstwo na płótnie, na szkle, haft, informatyka komputerowa, krawiectwo, glina, ozdabianie bukietów, z gospodarstwa domowego ... (tylko tyle pamiętam) :cry:

Na tej olipmiadzie przebywa się 3 dni. Ludzie przyjeźdzają z całej polski więc nie da się wszystkich kategorii i wszystkich chętnych "przetestować" ;) w jeden dzień.

1 dzień - zakwaterowanie
2 dzień - olimpiada, wieczorem dyskoteka
3 dzień - do południa olimpiada, po południu ogłoszenie wyników, griil.

Teraz Abilimpiada powinna być najprawdopodobniej w maju, również w Koninie.
  • 0

#5 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 16:25

Nie wiem czy slyszałyście ale jest taka akcja kołderka za jeden uśmiech celem tego jest ze osoby które potrafią lubią i chcą wyszywaja kołderki dla dzieci które za względu na swoją chorobe czesto przebywają poza domem np szpital czy turnus. Taka kołderka to dla nich coś prywatnego własnego. Wiecej szczegółów na stronie
http://www.za-jeden-usmiech.prv.pl
Z tego co wiem to cały czas poszukują chętnych.
Oczywiście wyszywanie jest na zasadzie wolontariatu
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#6 Yen

Yen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 20:58

Hej!!
To jest nas więcej. Ja też haftuję. Ostatnie moje odkrycie to właśnie obrazy - haftem krzyżykowym. Kiedyś to były raczej jakieś motywy na ciuchach albo serwety czy obrusy. Ale obrazki wciągnęły mnie zupełnie.
Minutko, napisz coś więcej o tej olimpiadzie. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział , gdzie się trzeba zgłosić. Czy trzeba wysłać swoje prace czy można zdjęcia.
Pozdrawiam cieplutko :)
  • 0
Yen

nie myl nieba, z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu...

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 21:09

Poniżej jest stronka zaproszeniowa z tamtego roku. Jest też tam ich adres i po krótce przedstawione jak wygląda cały program.
Proponuje tam zadzwonić i zapytać sie jak to wygląda w tym roku.

http://www.mielnica....2005-05-22.html
  • 0

#8 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 26 styczeń 2006 - 23:12

tak szczerze mówiać zawsze myślałam ze jak naucze sie haftować to może zerwę z paleniem papierosów bo przynajmniej czymś zajmę ręce a u palaczy to jest problem. Czy mogłybyście przedstawić jakieś podstawy haftu krzyżykowego?. Ja wiem że powinnam iść i kupic jakiś obrazek i go wyszywać. Ale chodzi mi o szczegóły techniczne :lol:
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#9 dorota1

dorota1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 16:02

Witam, no ja niestety ostatnie misiace nie miałam możliwosci wyszywania, brak czasu. Ale wiem jak szybko mozna sie od tego uzależnic i niestety palenie papierosów jest jak przerwa między kolejnymi krzyżykami. Tak więc rzucenie raczej przynajmniej u mnie niemozliwe.technik wyszywania jest sporo. Najczęstrzym jest oczywiscie krzyżyk, ale to proponuje na kanwie materiale, mozna w 2 nitki, w 3,4 zależy od grubości kratek kanwy.Na sztywnej kanwie czyli wzory malowane dostępne w pasmanteriach lepiej wychodzi haft gobelinowy czyli tylko nitka w jednym kierunku bez powrotu.Na internecie jest wiele darmowych wzorów, zwłaszcza na rosyjskich stronkach, sa rózne programy do przetwazania zdjec i obrazów na haft. ostatnio tak se pomyślałam,ze gdyby kupić papier do drukarki, specjalny, który mozna żelazkiem przyprasować do materiału i stworzyc obrazek, na programie do haftu przertworzyć jakies zdjecie , następnie je wydrukować w kolorach na tym papierze i przyprasowac do materiału ,np kanwie białej, to otrzymamy gotowy wzór kolorowy i nie trzeba by odliczać kazdej kratki. potem pozostaje tylko pokryć to odpowiednimi kolorami mulinki. sposób tani i łatwy.
  • 0

#10 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 27 styczeń 2006 - 18:16

Dziękuję Ci Minutko za informacje o tej olimpiadzie,wejdę na stronę którą podałaś i zoriętuję się co i jak.
Fajnie byłoby gdyby była kategoria ''kartki ręcznie robione'',bo w ich robieniu jestem całkiem dobra :-D
  • 0

#11 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 styczeń 2006 - 23:22

Odezwij się jak coś będziesz wiedziała konkretnego, bo ja nie mam do tej pory żadnych informacji co się dzieje z Abilimpiadą w tym roku. Ze strony organizatorów jest totalna cisza.
  • 0

#12 Yen

Yen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 09 luty 2006 - 22:40

Hej dziewczyny! Czy znalazłyście może coś na temat tegorocznej Abilimpiady?
Byłabym zainteresowana. A może więcej iponków przedstawiłoby tam swoje prace. Jak będziecie coś wiedzieć na ten temat , to piszcie.
Pozdrawiam cieplutko, bo za oknem dalszy ciąg koszmaru! Br... :D
  • 0
Yen

nie myl nieba, z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu...

#13 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 10 luty 2006 - 16:25

Byłam na stronie fundacji Mielnica.Abilimpiada,niestety nie jest dla mnie.Z tego co widziałam na zdjięciach uczestnicy olimpiady tworzą swoje konkursowe prace na miejscu.A przy mojej niepelnosprawności to niemożliwe.Myślałam,że prace można przywieżć ze sobą ,i że się uczestniczy jednocześnie w wystawo-konkursie.
Zresztą, jest to chyba abilimpiada dla warsztatów a nie dla osób niezrzeszonych. :|
  • 0

#14 Yen

Yen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 18 luty 2006 - 21:07

Minutko!
Coś nam temat podupadł. Ja miałam okropnie zakręcony tydzień, zupełny brak czasu. Ale dzisiaj chciałam zajrzeć na stronę o Abilimpiadzie i nie chce się otworzyć. Jakbyś się czegoś dowiedziałą, to daj znać.
Zaczęłam właśnie nowy obrazek. To bardzo wciąga, tylko zimą jest gorzej, bo trzeba cały czas pracować przy sztucznym świetle. Wolę to robić w dzień, a w dzień jestem w pracy. Zostają wieczory i potem amm oczy jak królik angorka :D
Pozdrowienia dla wszystkich "wyszywaczy" i innych rękodzielników! :-D
  • 0
Yen

nie myl nieba, z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu...

#15 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 15:16

Dziś znalazłam sklep internetowy z fajnymi haftami,może go jeszcze nie znacie-Needle&Art :-D
  • 0

#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 17:36

Podaj link. :)
  • 0

#17 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 18:32

www.Needle&Art.pl
  • 0

#18 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 18:36

U mnie nie działa. :(
  • 0

#19 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 18:43

:oops: OK, żle podałam,przepraszam,że wprowadziłam Cię w błąd. :P
www.needleart.pl

Teraz powinno działać !
  • 0

#20 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 13:31

Znalazłam też takie adresy :

www.mulinka.pl

www.kanwy.pl

Polecam firmę wysyłkową
Hobby Studio
ul.Stawidłowa 12
82-300 Elbląg
tel[o55]232 44 72
Można u nich zamówić katalog z dużym wyborem artykułów do haftu.Bardzo lubię u nich kupować. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych