Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Legitymacja inwalidy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 BuBu

BuBu

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 grudzień 2004 - 22:50

Drogie iponki mam pytanie co do legitymaci inwalidy, jestem inwalidą 2 grupy i taką legitymacje posiadam, chciałbym wiedzieć jakie mam ulgi i zniszki jesli chodzi o transport jak narazie w miejscu w kturym ją odbierałem nie potrafili mi za jasno tego powiedzieć morze ktos z was posiada informacje na ten temat gorąco pozdrawiam i czekam na odpowiedzi pozdrawiam ;)
  • 0
Miarą mowy nie jest ten, który mówi, lecz ten, który słucha.
PLATON

#2 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 14 grudzień 2004 - 15:23

Jedyna ulga o jakiej wiem to ulga w komunikacji miejskiej i to tylko wtedy gdy posiadasz rentę.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 14 grudzień 2004 - 16:42

Grupa inwalidzcka uprawnia cie tez do nabycia w ciagu roku kalendarzowego dwóch biletow na przejazdy koleja,z ulgą 37 % w klasie 2 pociągu osobowego,pospiesznego kub ekspresowego.Aby otrzymac odpowiednie zaswiadczenie ktore by cie uprawnialo do przejazdu ulgowego koleja, musisz udac sie z legitymacją inwalidy do Polskiego Związku Emerytow,Rencistów i Inwalidow.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 BuBu

BuBu

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 grudzień 2004 - 22:43

czyli raczej żadna rewelacja tylko 2 razy 37% dzienki a na autobusy i inne srodzki transportu ?
  • 0
Miarą mowy nie jest ten, który mówi, lecz ten, który słucha.
PLATON

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 grudzień 2004 - 16:20

Jeśli chodzi o podróżowanie komunikacją miejską, to z tego co wiem, zniżki na przejazdy były regulowane przez przewoźników.
Nie podajesz z jakiego miasta jesteś, więc niewiele można powiedzieć na ten temat...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 falord

falord

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2004 - 01:57

Witam.
Podobnie jak Ty, ja także mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Cóż, faktycznie aby zapewnić jakieś ulgi nam w naszym kraju to rzadkość :(
Można korzystać z ulgi na przejazd jedynie w autobusach lini prywatnej.Oprócz miejskiej komunikacji.
Sam korzystam.
Jeśli musisz podróżować liniami międzymiastowymi to polecam te linie przewozowe. Różnica (ulga) w cenie to kwota ok 15 do 20zł.
Mnie się opłaca.
Pozdrawiam.
falord
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych