Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

lekki stopień niepełnosprawności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz123

Łukasz123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 listopad 2004 - 10:30

Witam
Posiadam lekki stopień niepełnosprawności czy coś wogule przysługuje posiadającym ten stopień, przeszukałem ogrom zbiorów i nic, piszą tylko o umiarkowanym i znacznym stopniu. Kiedyś starałem się o rentę i oczywiście nieotrzymałem jej.
Więc po co wogóle jest ten stopień skoro posiadaczom nic nie przysługuje?
Jestem studentem inżynieri komputerowej, czy moge starać się o dofinansowanie do zakupu komputera? (nie jestem na utrzymaniu rodziców i posiadam tylko 9 miesięcy stażu pracy)
Mam jeszcze pytanko co mogę zrobić jeśli mój stan zdrowia uległ
pogorszeniu. Nie chce mi się walczyć z biurokracją i na koniec otrzymać odmowe przyznania stopnia umiarkowanego przez lekarza orzecznika. Czy można gdzieś się dowiedzieć odrazu czy mam jakąś szanse aby utrzymać owy stopień?

Błagam pomórzcie !!!!!!
  • 0

#2 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 listopad 2004 - 18:44

w podobnej sytuacji jestem jak ty tylko jestem z wykształcenia po zawodówce, mam tylko kursy ukończone, także nie przejmuj się tym jestem w podobnej sytuacji, jeszcze o tyle gorszej że z robotą ciężko, jestem spychany z pracą, bo nikmu się nie opłaca 3 grupy zatrudniać, a o rentę ty się nie staraj bo ci nie dadzą, wiesz że weryfikacja rent istnieje, chyba czytasz gazety, internet-wiadomości, to chyba coś kumasz, bo ja czytam i nie staram sie o zmianę grupy, muszę się cieszyć tym co mam, no, niestety takie czasy nadeszły, nie litują się nad 1 grupą, zabierają i tyle i to jeszcze jakim, to skandal co z nami ZUS robi, także nie wysilaj się, bo zbędny jest twój trud, sam już laskę położyłem, ale trzeba się nacieszyć tym co się ma, bo może być gorzej
  • 0

#3 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 21 listopad 2004 - 09:39

Faktycznie renta Ci nie przysługuje chyba, że pogorszy Ci się stan zdrowia i otrzymasz dawną II grupę. Tłumacząc na nasze musisz mieć jeszcze inne schorzenie. Nie wiem co Ci dolega, ale na dofinansowanie do komputera to praktyczne marne szanse, chyba, że masz słaby wzrok lub chore ręce, bo takie w tym roku były kryteria. A tak ogólnie to jest klawo, marudzicie koledzy troszke. ;) ;) ;)
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#4 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 21 listopad 2004 - 14:57

No,baba,ma rację,zeby dostac dofinansowanie do komputera trzeba byc niedowidzącym lub nie miec rąk,kolezanka,ktora jest po MPD starała sie o dofinansowanie do kompa,ale nie otrzymala dofinansowania.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 listopad 2004 - 08:21

a co wy myślicie że ja mam takie lekkie schorzenie, mimo że mam 3 grupę inwalidzką, mam poważne skrzywienie kręgosłupa, nie pracować ciężko, trochę mnie to zabolało że tak mówicie o mnie, że nie należy mi się renta, zawsze wam współczułem, jako że jesteście bardziej niepelnosprawni odemnie, ale teraz to przestanę, ja też różne rzeczy przeżywałem, w różnych zpchr pracowałem, teraz to wszystko mi się odbiło na zdrowiu, ale nikomu nie dokuczam z tego powodu, wiem co się dzieje na mieście z pracą, to właśnie wy musiecie się pilnować, aby wam nie za brano renty, co do dofinasowania do komputera to wcale nie liczę, zwłaszcza od tego obecnego rządu, i nie chcę mieć, utrzymuję się z własnej renty, ale to nie znaczy się że mi się ona nie należy, i nie piszcie takich głupot, bo nokomu z was takich rzeczy nie życzę
  • 0

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 listopad 2004 - 00:46

Drogi Andrzeju! Sugeruję, abyś nauczył się czytać posty ze zrozumieniem. Łukasz 123 zadał pytanie o mozliwość dofinansowania komputera i otrzymał odpowiedź. Nikt nie sugerował tu, że ubiegasz się o dofinansowanie na komputer.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 grudzień 2004 - 22:10

drogi marder ja dobrze odebrałem ta wiadomośc, to trochę przykre że tak sie o mnie mówi, że renta mi się nie należy, nie wiem z kim ja tu rozmawiam, a może to tu niektórzy mają lewe renty, ja nie oczukuję dofinasowania do komputera, stać mnie na niego, nie chcę łaski ze strony rządu, nie jestem żebrakiem, gdyby mnie nie było stać na niego nie miałbym internetu, chyba to proste, a mówić że renta mi się nie należy to są po prostu tylko kpiny nawet między nami, nie wiem czy tu wszyscy jesteśmy niepełnosprawni, ale ja zawsze sercem jestem za każdym z nas, nigdy nie życzyłem odebrania komukolwiek renty, choćby miała to być naciągnieta, znam sytuację na naszym rynku, związku z tym przestańmy sobie dokuczać nawzajem, bo to jest przykre
  • 0

#8 niunia

niunia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2004 - 13:02

Witam. Jestem tu nowa i jestem chodziakiem ale za to mój mąż od roku jest tetrusem. Bardzo mnie zabolała wypowiedź Andrzeja, który twierdzi ,że stać go na komputer i nie jest żebrakiem żeby się starać o jakiekolwiek dofinansowanie. My z mężem nie jesteśmy żebrakami ale o dofinansowanie na komputer się staraliśmy i nam przyznano. Żyjemy w dwóch z jego marnej rentki (731zł ) i jakoś nie uważmy że staranie się o jakiekolwiek dofinansowanie za żebranine a jeżeli Cię na to wszystko stać to się ciesz i pamiętaj o tym że nie każdy może tak jak Ty.
  • 0

#9 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 02 grudzień 2004 - 16:39

Witaj Niuniu :) . Mam nadzieję, że zadomowisz się na IPONKu i już wkrótce poczujesz się tutaj swojsko. Pozdrawiam Ciebie i Twojego męża :-D
  • 0

#10 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 grudzień 2004 - 18:46

pod adresem niuni, bardzo mi przykro że tak powiedziałem, może mi wybaczysz, ale w stosunku do mnie też są różne wypowiedzi, też komputer i internet mam dzieki pomocy swojej najbliższej matki, która mi pomaga, no, cóż takie czasy mamy, ale wystarczy mi co mam, nie chcę łaski rządu, wystarczy jak pójdę do nich na obiad, bo korzystam z nich, też mi jest bardzo ciężko, niestercza mi na leki, nie mam pracy, choroba u mnie postępuje, niestety takie czasy mamy, rozumiem ludzi jak muszą wyżyć z renty z 500 zł miesięcznie, jeszcze jak się naczytam o tym we wiadomościach, to mnie krew zalewa, ale ponoć niekótrym jest b. dobrze, wystarczy pochodzić troche po forum w polityce, tam wszystkiego się dowiecie, komu jest dobrze, a komu jest jeszcze lepiej, społeczeństwu nie jest tak źle, tylko potrafią narzekać, takiego zdania są ludzie, bo rozmawiałem z takimi
  • 0

#11 Monika Frąk

Monika Frąk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 03 grudzień 2004 - 22:41

Andrzeju troche sie powtarzasz w swoich wszsytkich postach .... nie mam pojecia co ci dolega ale proponuje czyms ci sie zajac znalesc hobby......ludzka natura jest juz chyba taka ze lubimy ponarzekac ja tez to robie choc wcale nie mam tak strasznie zle (chyba)..... dopadaja nas jakies slabosci ale kiedys i one mijaja (ja mam taka nadzieje ze mijaja) .....a co do tego kto co ma i ile i czy mu dobrze czy zle to jest naprawde roznie.... zalezy co dla czlowieka jest wartoscia mieć czy być..... ale nie nam to osadzac bo nie jestesmy do osadzania a tym bardziej do liczenia komus ile ma i co ma....
Wydaje mi sie ze czasem dobrym slowem wiecej mozemy cos zdzialac i pomoc niz jakby ktos mial nam wylozyc troche kasy.... zycze ci wiecej zaufania do ludzi i optymizmu ...pozdrawiam.
  • 0
smutki i tragedie przychodza i odchodza; są jednak zawsze powodem dla męstwa .

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 grudzień 2004 - 17:10

Znowu różne opinie w jednej sprawie...

tomaszek napisał:

No,baba,ma rację,zeby dostac dofinansowanie do komputera trzeba byc niedowidzącym lub nie miec rąk,kolezanka,ktora jest po MPD starała sie o dofinansowanie do kompa,ale nie otrzymala dofinansowania.

Uogólniasz tomaszek, znam osoby, które dostały w tym roku dofinansowanie do zakupu komputera i miały ręce (i to sprawne) a także dobry wzrok.

Monika Frąk napisała:

.....a co do tego kto co ma i ile i czy mu dobrze czy zle to jest naprawde roznie.... zalezy co dla czlowieka jest wartoscia mieć czy być..... ale nie nam to osadzac bo nie jestesmy do osadzania a tym bardziej do liczenia komus ile ma i co ma....
Wydaje mi sie ze czasem dobrym slowem wiecej mozemy cos zdzialac i pomoc niz jakby ktos mial nam wylozyc troche kasy...

Brawo Moniko (ok)
Masz rację, że nie można podchodzić do życia wyłącznie "konsumpcyjnie" i licytować się, że np: "...ty masz lepiej, bo masz więcej niż ja..." lub oczekiwać tylko, że "coś" nam się należy, bo ktoś był w podobnej sytuacji i dostał to "coś".
Według przepisów i prawa ja także wiem, że należy mi się dofinansowanie na parę "rzeczy", jednak w tej chwili nie staram sie o to (i to nie dlatego że, tego nie potrzebuję, bo potrzebuję) - będę się starać dopiero, jak... ale to są już moje plany i zamierzenia ;)
Może się zdarzyć tak, że zmienią się przepisy i już nie będzie mi przysługiwało to, co do tej pory... ale mówi sie trudno (E) nie mam na to wpływu...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 18 grudzień 2004 - 22:33

Masz racje kicia,uogólniam
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych