Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

dofinansowanie do komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 micia

micia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 11 listopad 2004 - 13:46

Witam wszystkich!
Chcialam Was zapytać czy orientuje się ktoś z Was co ile lat mozna ubiegać się o dofinansowanie do sprzętu komputerowego.Cztery lata temu dostałam dotacje ale sprzęt ciągle sie psuje i najlepiej bylo by go wymienić na nowy.
Z góry dziękuję za odpowidż!
  • 0

#2 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 13 listopad 2004 - 19:04

do końca tego roku można starać się o komputer jako "zniesienie bariery w komunikowaniu się" bez względu na rodzaj niepełnosprawności i stopień
ze środków PFRON , zadania te są realizowane różnie w zależności od miasta: pcpr MOPS lub inne jednostki te same które udzielaja dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych
można uzyskać 80% dofinansowania
jednakże z moich informacji wiem że są ustalane górne pułapy kwotowe i niestety bardzo się różnia, np w dużych miastach do 4500,00 w mniejszych do 2500,00
musisz się pospieszyć , należy pobrać wniosek na dofinansowanie zniesienia barier w komunikowaniu się , wypełnić, dołączyć orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności i to wszystko ,potem tylko czekać
POWODZENIA :lol:
  • 0
GOSIK

#3 PawelDGR

PawelDGR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 listopad 2004 - 20:46

Hmmm... a czy kazdy zlozony wniosek otrzymuje dofinansowanie ? czy to jest jakas komisja orzekajaca bo wedlug mnie gdyby bylo tak iz nie wszyscy dostaja dofiannsowanie troche to fer by nie bylo bo wkoncu kazdy skladajacy jest niepelnosprawnym a wiec jak to jest kazdy czy nie ?


ja zlozylem wniosek niecaly tydzien temu nie wiem jak dlugo mam czekac i nie wiem czy mam szanse dostac to dofinansowanie....


musialem jeszcze dolaczyc do wniosku kosztorys komputera oraz opinie pedagoga szkoly/ psychologa / lub opinie z poradni PCDN
  • 0
Bądź dobrą rzeką. Niech przychodzą do ciebie spragnieni ludzie........

#4 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 14 listopad 2004 - 17:01

z moich informacji wynika że w tym roku PFRON posiada duże srodki finansowe , a do końca roku pozostało mało czasu wiec prawie każdy ma szansę uzyskać dofinansowanie jeśli tylko dobrze umotywował swoją potrzbę w zniesieniu barier w komunikowaniu się i w ostatnich trzech latach nie korzystał z takiegi dofinansowania.
Jeśli nie możesz się doczekać pioprostu zadzwoń i dowiedz się czy już było posiedzxenie komisji, to w końcu tobie najbardziej zależy, ty koło tego trochę pochodź.
POWODZENIA
  • 0
GOSIK

#5 PawelDGR

PawelDGR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 listopad 2004 - 18:15

dziekuje gosik za odpowiedz bo widze ze nikt inny sie tym nie zainteresowal :) jutro postaram się przedwonic badz osobiscie przejsc czy bylo to posiedzenie... z tego co mi wiadomo to pieniadze na ten cel maja i musza wlasnie wydac je do konca roku wiec jestem dobrej mysli :) Pozdrawiam
  • 0
Bądź dobrą rzeką. Niech przychodzą do ciebie spragnieni ludzie........

#6 Łukasz123

Łukasz123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 listopad 2004 - 19:17

Gosik napisał:
"bez względu na rodzaj niepełnosprawności i stopień"

Czy aby napewno, mam lekki stopień niepełnosprawności (III grupa) i uszkodzony wzrok, szukałem wszędzie i nie moge tego nigdzie doczytać a bardzo by mi się przydał nowy komp bo studiuje inżynierie komputerową.
Proszę o pomoc, podanie linku z jakimiś przepisami odnośnie warunków otrzymania dofinansowania i gdzie to wogule można załatwić.
  • 0

#7 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 21 listopad 2004 - 18:04

:bez względu na stopień niepełnosprawności"
przynajmniej tak jest w Gdańsku w TYM ROKU
udaj najlpiej się do PCPR lub MOPS w swoim mieście
likwidacja barier urbanistycznych,architektonicznych i w komunikowaniu się - Dz.U z 1997r. Nr. 123 poz. 776 z późn. zm.
Dz.U. z 2002 r. Nr 96, poz. 861 z póź. zm.

powodzenia
  • 0
GOSIK

#8 PawelDGR

PawelDGR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 04 grudzień 2004 - 21:20

hhmmm... mam pytanie jeszcze jedno... po zlozeniu dokumentow ile dni nalezy czekac na decyzje ??
  • 0
Bądź dobrą rzeką. Niech przychodzą do ciebie spragnieni ludzie........

#9 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 00:31

witam wszystkich...ja jestem z w-wy i mimo ze to stolica to jak sie okazuje fundusze na ten rok zostaly juz wyczerpane i raczje trudno sie starac o dofinansowanie...pozatym w PFRON byly takie programy ale jak sie okazuje są one ograniczone wiekowo max do 26l , a PCPR takze juz wyczerpal finanse na ten rok ale podobno w tym roku na te cele byla kwota do 2000zl i trzeba bylo to dobrze udokumentowac potrzebe zakupu komputera..wiec moze gdzies w innych miastach macie lepiej bo jak widac niby stolica a juz kasy nie ma ...
  • 0

#10 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 01:30

Mlutku nie wiem skąd masz takie informacje, ale powiem jedno ani wiekowo nie było ograniczenia, ani ta kwota nie jest taka wiem bo w tym roku otrzymałam komputer, a dofinansowanie wyniosło 5000 tylko trzeba dobrze udokumentować zakup a i lata dawno miałam 26 lat (nikt mnie o wiek nie pytał). Wniosek złożyłam w marcu. Powodzenia i nie daj się zbyć panienkom.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#11 PawelDGR

PawelDGR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 15:51

heh... fajny podpis mam.. ale mniejsza z tym :) w mojej małej mieścinie z finansami ponoc nie jest zle... w srode mija 4 tyg od zlozenia dokumentow i narazie nic a dofinansowanie wynosilo 3600 zł i tez niebylo ograniczen wiekowych :) zreszta one dlugo niebeda mnie obowiazywaly ::)

pozdrawiam
Paweł
  • 0
Bądź dobrą rzeką. Niech przychodzą do ciebie spragnieni ludzie........

#12 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 21:31

Mlutku, mówisz o zupełnie innym programie w PFRON o nazwie "Pegaz" i wnioski składało się w oddziałach PFRON, a o tych co tu na forum mówiliśmy składało się w PCPR lub MOPS i tu nie było żadnych ograniczeń.
Natomiast w programie "Pegaz" w tym roku było nieprzyzwoucie dużo kasy, :shock: :-P więcej niż można było spożytkować przyznając każdemu dofinamnsowanie kto złożył wniosek, ale to dotyczyło tylko I i II grupy od 16 do 26 lat. Wiem to na 100% gdyż sama byłam w komisji rozpatrującej te właśnie wnioski. I jeszcze jeden plus, trzeba dołożyć tylko 10%, ale była górna granica dofinansowania-4000 zł. Pieniądze zostały niewykorzystane do końca w wielu oddziałach, ale już za późno.
:evil: Życzę powodzenia w przyszłym roku :lol: , choc napewno nie będzie tak korzystnie jak w tym.
  • 0
GOSIK

#13 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 22:30

Hej witam dzieki za informacje..sorki ale ja tylko zadzwonilem do Pfronu i tam mnie powiedziano:) wiec tylko powtarzam to co uslyszalem..tak domyslam sie ze byl to program Pegaz.....ale jasno powiedzialem tej pani ze chodzi mi o dofinansowanie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu sie, czy cos w tm stylu tak jak bylo napisane na forum...
....a pzoniej ze po prostu chcialbym kupic komputer aby mi pomogl w pracy w nauce itp...wiec mi powiedziano ze obecnie nie ma zadnego takiego programu realizowanego w PFRON-ie....no a jesli chodzi zas o PCPR tam mnei skierowano to babeczka odpwoedziala ze faktycznei istnieje taka mozliwosc...ale maksymalna kwota jaka byla przyznawana to jedynie do 2000zl i musi to byc odpwoednio udukumentowane....no a pozatym sa jzu fundusze na ten rok wyczerpane wiec trzeba czekac do rpzyszlego roku
a jaka jest prawda tego nei weim nigdzie nie bylem w stanie sprawdzic...moze w innych miastach jest inaczej ale w w-wie takie dostalem informacje... no tak ten rok sie juz konczy wiec raczej chyab nic mi sie nie uda juz zalatwic... a pozatym swietnie ze znalazlem taka stronke bo widze ze tutaj jest wiele osob znajacych sie dobrze w temacie wiem moze bede mogl liczyc na wasza pomoc jesli nei w tej chwili to w przyszlosci, gdzyz juz chyab tutaj bede czesciej bywal... a tak przy okazji to dzieki za info...no i pozdrawiam wszystkich nowo poznanych:)))
  • 0

#14 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 08 grudzień 2004 - 20:57

Mlutku to nie prawda, że nie mozesz już w tym roku złożyć wniosku bo środki się wyczerpały. Wnioskui na bariery (wszelkie) można składać przez cały rok. to nie jest program tak jak np.Pegaz gdzie jest ogłaszany termin. Dofinansowania barier wynikają z ustawy i wnioski składa sie cały rok. Jeśli środki na ten rok sie wyczerpały to nic nie szkodzi, wniosek i tak złóż, bo liczy się właśnie data (rok) wpłynięcia. Tak więc te osoby które złożą w tym roku w pierwszej kolrjności będą rozpatrywane. Nie mają prawa nie przyjąć ci wniosku, w razie czego robi się kopię a orginał nadaje się na dziennik w sekretariacie i koniecznie na kopi prosi się o potwierdzenie przyjęcia wraz z datą.
Tak więc składaj jeszcze w tym roku , a w przyszłym otrzymasz prawdopodobnie otrzymasz kompa.
POWODZENIA
  • 0
GOSIK

#15 kopp

kopp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 22:10

W roku 2004 dostalm dofinansowanie na kolejnego komputer z PFRON. I gr na wzrok. Byla niezla kasa.Musialam spelniac warunki jescze wtedy sie uczylam i pracowalam. To byl dodatkowy atut niestey na to patrza. doplacilam 14% aole bylo watro dzisiaj pracuje na nowym komcie .Pieniadze byly roniez na skaner dyktafon drukarke i nakladke breila. Wnioski mozna odebrac w PFRON. Na ile pieniedzy byl wniosek wystawiony tyle dostalam .Musialam znalesc sklep ktory wyliczyl mi koszty pelnego zakupu i wyszczegolnilam wszystko . Centrumpomocy rodzinie tez realizuje zakup komputera. jest w kazdym miescie. Trzeba sie dowiedziec kiey beda wnioski i do kiedy je skladac.
  • 0

#16 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 02 marzec 2005 - 01:21

Ok dzieki, skorzystałas chyba z Programu Pegaz albo jakiegos innego, ja tutaj mam troche inny problem, bo jakos nigdzie nie moge sie zalapac jestem niepelnosprawny ruchowo choc sie poruszam jakos na protezach , gdyz jestem po amputacji to jednak I gr. ale mam takze wiecej niz 26l wiec tutaj znowu jest dla mnie bariera, co z tego ze pracuje na kompie, oraz sie znam na nim dobrze, nawet to ze sie doksztalcam niewiele mi pomaga , a potrzebuje naprawde dobrego sprzetu ze wzgledu na mozliwosci wykonywania roznych skomplikowanych graficznych rzeczy ew obrobki filmow , a pozatym takze by mi sie przydal skaner , dobra laserowka itp... ale nigdzie niemoge znalesc dobrego zrodla dofinansowania bo pod programy PFRON sie nielapie a w PCPR dawali w ub roku niewielkie pieniadze a w tym najprawdopodobnie nie bedzie wcale ...dlatego tak pytam i sie radze dzieki ..pzdr
  • 0

#17 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 maj 2005 - 17:43

ja w programie PEGAZ dostałam dofinansowania 3700 ,a wniosek złozyłam w czerwcu a jechałam podpisac umowę do pfron dokładnie 14 października :D
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych