Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

kilka słów...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaciekCh

MaciekCh

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 21 sierpień 2004 - 10:58

Lęk w niepełnosprawności jest zagadnieniem głównym. Jego nasilenie zależy od wrażliwości osoby. Na pewno spotkanie osoba niepełnosprawna-osoba niepełnosprawna jest bardziej „ludzkie” niż kontakt osoba niepełnosprawna-osoba pełnosprawna.
Dlaczego pisze – „bardziej ludzkie” ? Może jest to już moje przewrażliwienie ? Nie wiem. Pisze z własnego doświadczenia.
Dzięki cielesności działamy w świecie zewnętrznym, przemieniamy otaczający świat na taki jaki chcemy by on był. Nawet to jak siebie widzimy, jak siebie odpieramy nie jest wynikiem przyglądania się sobie samemu w lustrze. Myślimy o sobie w ten czy inny sposób „odbijając” własny obraz od drugiego człowieka.
A ludzie zdrowi są na ogół przeciętni – żyją w świecie określonych męskich czy damskich ról które starają się wypełnić.
Niepełnosprawność w „świecie” pełnosprawnych to wiecznie ciągnący się dramat z ciągłym pytaniem: „czy jestem coś warty”.
Utrwalony i stały lęk można „wygasić” farmakologicznie. Potem pozostaje tylko zbudowanie w sobie jakiegoś PORZĄDKU. Może być przecież taka sytuacja, że lęku może już nie być – a uczucie zagubienia i sprzeczności uczuć wciąż pozostaje… Pozdrawiam
  • 0
"Lepiej było być komuchem niż dziś w kaczogrodzie zuchem:)"

#2 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 21 sierpień 2004 - 21:08

Ja mysle ze przycholog moze ci pomoc w twoich licznych problemach, o ktorych na forum pisesz
  • 0

#3 Madziulka

Madziulka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 01 wrzesień 2004 - 12:10

Różni są ludzie i różne mają myśli...
Ale niekażdy pełnosprawny musi być "zły"... może się okazać wspaniałym przyjacielem... Wiadomo, że ludzie niepełnosprawni budzą najpierw zaciekawienie u osób zdrowych... A po poznaniu już nie osądzają Nas jako osób "do niczego"... Zresztą My nie musimy lubić wszystkich.... każdy z Nas lubi, co lubi.... mamy różne gusta i guściki :) Jak ktoś Nas od razu skazuje do kosza, czy nie lubi Nas.. to pierdut z Nim !!!!!!!!!! Będzie inna osoba :)
  • 0
:) "Szczęście jest nie to, co posiadasz, lecz czym potrafisz się cieszyć" :) Ciesz się wszyyyyyyyyystkim! :):):)
"Wesołe serce jest najlepszym lekarstwem." /Przysłów(Przypowieści Salomona) 17:22/


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych