Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

czy polacy lubią narzekać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2004 - 21:05

Ostatnio długo w nocy na ten temat dyskutowałam i przekonywano mnie, że Polska to kraj, w którym wcale nie jest trudniej zyć, niż gdzie indziej. A teraz dostałam ponizszego maila. Co o tym sądzicie ?

Za co powinniśmy być wdzięczni, choć czasem tego nie doceniamy:
za partnera, który co noc ściąga z Ciebie kołdrę
bo to znaczy, że jest z Tobąi z nikim innym
za dzieci, które zamiastsprzątnąć swój pokój wolą gapić się w telewizję
bo to znaczy, że są w domu a nie na ulicy,
za podatki, które musisz płacić
bo to znaczy, że masz pracę
za niesamowity bałagan, który musisz sprzątnąć po przyjęciu
bo to znaczy, że byłeś wśród przyjaciół
za ciuchy, które znowu są za ciasne
bo to znaczy, że masz dość jedzenia
za cień, który Cię prześladuje w robocie
bo to znaczy, że przebywasz w promieniach słońca
za dywan, który musisz wytrzepać i okna, które musisz umyć
bo to znaczy, że masz dach nad głową
za wszystkie narzekania na rząd, które słyszysz dookoła
bo to znaczy, że mamy wolność słowa
za latarnie uliczne, które zawsze są tak strasznie daleko od miejsca, w którym zaparkowałeś samochód
bo to znaczy, że możesz chodzić i posiadasz środek lokomocji
za wysokie rachunkiza ogrzewanie
bo to znaczy, że jest Ci ciepło
za kobietę, która w kościele tuż za Tobą tak strasznie fałszuje
bo to znaczy, że słyszysz
za górę bielizny do prasowania
bo to znaczy, że masz się w co ubrać
za ból mięśni po ciężkim dniu pracy
bo to znaczy, że jesteś w stanie ciężko pracować
za budzik, który tak brutalnie wyrywa Cię co rano ze słodkich snów
bo to znaczy, że żyjesz
no i:
za te wszystkie denerwujące maile, które dostajesz
bo to znaczy, że masz przyjaciół i tyle osób myśli o Tobie
  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3600 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 sierpień 2004 - 22:52

Pineska napisała:

Ostatnio długo w nocy na ten temat dyskutowałam i przekonywano mnie, że Polska to kraj, w którym wcale nie jest trudniej zyć, niż gdzie indziej

To zależy, z jakim krajem porównasz Polskę. Na tle np. Mozambiku, czy też Somalii wypadamy naprawdę nieźle. Gdy jednak porównamy warunki panujące w Polsce, z krajami wysoko rozwiniętymi, wnioski nasuwają się same (proszę mnie źle nie zrozumieć - nie narzekam i naprawdę cieszę się że nie mieszkam np. w Somalii).

za te wszystkie denerwujące maile, które dostajesz
bo to znaczy, że masz przyjaciół i tyle osób myśli o Tobie

Lubię otrzymywac maile od przyjaciół, denerwują mnie jedynie te, które zawierają np. reklamy cudownego środka na porost włosów :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 00:08

Ciesz się, że nie jest to propozycja powiększenia piersi ;) Ja ostatnimi czasy dostawałam propozycje alternatywna :oops:

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#4 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 02:26

No tak na tle krajów afrykańskich wypadamy całkiem nieźle :) A tak serio to wiekszego bagna jak polskie ze świecą szukać
Powinniśmy być również wdzieczni za :
Radio Maryja
Jankowskiego
Łódz (strasznie brzydkie miasto) czyli Ich Troje Millera i Pavulon Boys
Wałęse
Rutkowskiego
Warszawke (najwieksza wioche w Europie)
Rydzyka
Jana Pawła II najwiekszego polskiego poete i człoweka wszechczasów autorytet każdego prawdziwego Polaka osobistego kumpla Matki Boskiej
Jana Marie Rokite
Lige Polskich Rodzin
Kombinat maryjny w Licheniu i Częstochowie
Paetza
Rywina
Oszołomów z Wiejskiej
Dresiarzy
Bezrobocie
Polskich bohaterów z Iraku
Trupa Milewicza
Cyganke Górniak
Supermarkety
Podatki
IPN-u z lubościa grzebiacego w trupach
Dume narodową
Szczytowanie podczas obchodów kolejnej uroczystej rocznicy wpierdolu (powstanie warszawskie czy inna klęska)
Leppera
Beger
Przechodzące wszelkie granice lizodupstwo wobec Wielkiego Białego Ojca z Waszyngtonu
Pare F-16 z demobilu ktore bronią polskiego nieba
Wartości chrześcijańskie wprowadzane UE
itd... mozna ciagnąć w nieskończoność
Ale mimo wszystko wkoło jest wesoło :D :D :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2004 - 07:26

zgadzam się z tobą marder. Zawsze punkt widzenia zależy od punktu patrzenia i zawsze znajdzie sie kraj w którym jest gorzej. Tych samych argumentów używała osoba z którą rozmawiałam. Tylko gdzie nam bliżej - Somalii czy Europy. Ja uważam, ze raczej tego drugiego i nie mozna twierdzić, że jest dobrze, bo w Agryce żyje się gorzej. W tym temacie mam podobne zdanie jak Nilfheim - niestety !
  • 0

#6 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 09:01

Może jestem idealista i marzyciel jednak uważam i będę uważał, że polacy to naród w większości marud. Już bardzo bardzo dawno nie spotkałem Polaka, który byłby z czegoś zadowolony, z czego kolwiek, nawet z tego że świeci słońce np. bo mu gorąco, gdy go nie ma to narzeka, że co to za kraj gdzie nawet lata nie ma. Tak w Polsce nie jest łatwo żyć, patrzeć na kanty i przekręty wokół, pracować jak wół za marne parę set, fak nie jest to motywujące i porywające do życia. Naturalne jest też, że zawsze porównujemy się do tych bogatszych. Polska otworzyła się na świat i masa ludzi zakosztowała zachodu, poczuła smak, a może niestety tylko zobaczyła smak życia na zachodzie. Gdzie każdego stać na życie na jakimś poziomie, większość na wakacje czy choćby drobne przyjemności co jakiś czas, i patrrząc na to my jako przecież europejski naród chcemy tego samego. A ja będę twierdził, że kiedyś i w Polsce będzie zachód lecz na to potrzeba choć troszkę czasu. Zachód na swój dobrobyt pracował pół wieku, a Polacy wszystko chcieliby w ciągu najlepiej kilku najbliższych lat. Często słyszę ostatnio słowa "co nam ta UE dała??" ciekawe są te słowa po 3 miesięcznej obecności w niej. Ludzie w Polsce, a szczególnie młodzi chcieliby wszystko naraz, naraz dobrze zarabiać, naraz być kimś, naraz być europejsczykiem. Nikt nie myśli o czasie, nikt nie patrzy na choćby najbiedniejsze kraje zachodnie choćby portugalia, czy nawet hiszpania, gdzie dopiero zaczęło się robić dobrze w ostatnim dziesięcioleciu. Porównujemy się do Angli, Niemiec, Francji każdego kraju gdzie mają o wiele lepiej, a najczęściej też przeliczamy tamtejsze zarobki na nasze. Jeszcze musi się wykształcić i przeżyć kilka pokoleń abyśmy stali się i poczuli się europejczykami, bo cóż z tego, że należymy do niej, jak jeszcze w niej nie zadomowliśmy się. Polska to jeden z największych krajów jakie pojawiły się na mapie nowej europy, a im większy kraj tym trudniej jest mu się dostosować. W Polsce jest coraz większe zniechęcenie, żal i rozczarowanie. OK. mają do tego powody, lecz co mamy zrobić, wyjść na ulicę i wszystko rozawalić, wygonić i pozamykać wszystkich kanciarzy i oszustów?? wtedy będzie super i pięknie. Zachód jest tak samo przesiąknięty przekrętami i kombinacjami, lecz tam latami uczyli się wyrafinowania. Ponadto Ci, którzy przyjechali pokazać polakom jak mają uczciwie i pięknie żyć, sami u nas kręcili interesy i oszukiwali. Dla przykładu podam tu tzw. greupę Mariot, gdzie urzednicy z UE zamiast pomagać nam dostosowaywać prawo, uczyć nas uczciwości itd. sami robili przekręty rozkradając pieniądze jakie przeznaczone były dla Polski na rozwój, ale oczywiście robili to w granicach prawa. Nie jestem zadowlony z tego co mam, nie jestem zadowolony z tego co sie dzieje, wcale mi sie nie podoba ze na tle zachodu jestem "europejskim murzynem", ale mieszkam w tym kraju i muszę mieszkać. Musi minąć sporo czasu, musi wymrzeć kilka pokoleń, i musi zastąpić ich kilka młodych aby zapomnieć przeszłość i stworzyć kraj równy tym, z którymi się porównujemy. Nie wiem czy nie3 złamałem jakiś zasad pisząc powyższe, lecdz trudno, zawsze można nie czytać lub usunąć post.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#7 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 10:38

No tak na tle krajów afrykańskich wypadamy całkiem nieźle :) A tak serio to wiekszego bagna jak polskie ze świecą szukać
Powinniśmy być również wdzieczni za :
Radio Maryja
...
Wartości chrześcijańskie wprowadzane UE
itd... mozna ciagnąć w nieskończoność
Ale mimo wszystko wkoło jest wesoło :D :D :D


Siebie jeszcze dodaj :lol:

Nie wiem co Ci Wałęsa, Jan Paweł II i kilka jeszcze rzeczy przeskadza. Wiesz - widzę że ty cholernie lubisz narzekać i patrzeć na świat w podłych kolorach.

Gdyby to była grupa usenetowa miałbyś PLONK WARNING.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#8 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 11:20

Pedro, nie złamałeś żadnych zasad i nikt nie usunie Twojego postu. Jesli mam być szczera, to mi on się podoba :-D i zgadzam się z nim w stu procentach. Fakt, sytuacja polityczno gospodarcza Polski nie dostarcza powodów do zbytniej radości i nie nastraja optymistycznie. Ale bądźmy szczerzy, ona od czasów Henryka Walezego, a może jeszcze wczęśniej, nie wyglądała optymistycznie. Ale mimo tego w tym kraju i na tych ziemiach ludzie żyli i potrafili się cieszyć, uśmiechać i bawić... Bo potrzeba i umiejętność zabawy jest w nas samych, a nie w otaczającym świecie. My rodzimy się z tą umiejętnością, a potem większość z nas ją w sobie zabija :cry: A to nie prawda, że życie dostarcza nam tylko materiału do narzekania i marudzenia. Wszędzie w około pełno jest miłych ludzi, pięknych krajobrazów, dobrej muzyki, interesującego kina, napisano tysiące półek dobrej i krzepiącej literatury i poezji. Życie naprawde jest piękne. Dla nas niepełnosprawnych też! Choć bywa ono także bardzo trudne. Trzeba tylko chcieć wyjść ze swojej skorupy zniechęcenia i marazmu i nauczyć sie to dostrzegać :-D :-D :-D Piękne niebo, letni wietrzyk, zieleń drzew, cudowne w tym roku zachody słońca, nawet nad miastami, uśmiech i radość dzieci...;) ... Pięknie, gdzieś w innym miejscu forum, opisała to Pineska, pisząc o szczęściu :oops:
Nilf, ja wiem i rozumiem, że postawiłeś sobie za główny cel w życiu i na tym forum łamanie stereotypów, tępienie głupoty i piętnowanie wszelkich przejawów kretynizmu... I zazwycaj Ci się to udaje, ale czasami wydaje mi się, że tak bardzo pochłania Cię ta idea, iż zatraciłeś obiektywizm i nie dostrzegasz drobiazgów, które powodują, że nie wszystko jest takie, jakie jest. A swoje odczucia przyjmujesz za prawdę obiektywną. To prawda, że wiele z punktów, które wymieniłeś kilka wypowiedzi wyżej, nie nastraja nas optymistycznie. Ale nie możesz potępiać wszystkiego, tylko dlatego, że jest ono niezgodne z Twoim gustem czy światopoglądem. A w dotatku to jest topik o radości i marudzeniu. ;) Bądź więc obiektywny i przyznaj, jak wiele z tych rzeczy dostarcza nawet Tobie świetnego materiału na dowcipy ;) I powtórzę jeszcze raz to, o czym nie raz mówiłam. Uważam, że szczytem braku kultury i taktu jest nie tylko krytykowanie u innych tego, co sami robimy, lubimy, tolerujemy, czym się zachwycamy, lub co wyznajemy, ale także potępiania i krytykowanie wszystkiego w czambuł, gdy sami nie staramy się robić nic, aby było lepiej, inaczej, piękniej. :oops:
A życie naprawdę dostarcza nam wielu powodów do radości, uśmiechu i zabawy, tylko trzeba chcieć to dostrzec. I samemu zacząć się uśmiechać :-D :oops:
Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#9 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 11:25

Zgadzam się z Tobą Liwiu życie jest piękne tylko trzeba czasem nauczyć się to piękno dostrzec.Pozdrawiam.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3600 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 17 sierpień 2004 - 18:31

Liwia napisała:

Ciesz się, że nie jest to propozycja powiększenia piersi
Ja ostatnimi czasy dostawałam propozycje alternatywna

Elu, też zdarzyło mi się kilkakrotnie otrzymać propozycję powiększenie tego i owego :twisted: :twisted:
Wracając do tematu, narzekania nie sa jedynie polską specjalnością. Gdy ostatnio gościłem u mej rodzinki w Belgii, podczas rozmowy z małżonkiem mej kuzynki (zaznaczam od razu, Luc jest rodowitym walonem, niech nikt nie twierdzi że narzekał dlatego, iż ma polskie korzenie :P ) słyszałem pasmo narzekań i złorzeczeń na złodziei z rządu, na wysokie podatki, na stawki ubezpieczeń etc.

Pineska napisała:

Tylko gdzie nam bliżej - Somalii czy Europy

Trudno stwierdzić... Klimat mamy co prawda europejski, ale styl rządzenia naszym krajem, budzi wątpliwości co do tego na jakim kontynencie się znajdujemy. Poziom korupcji, również budzi takie wątpliwości.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 17 sierpień 2004 - 20:46

Nie trzeba rozgladac sie az na Afryke zeby stwierdzic ze tam zyje sie gorzej niz w Polsce,wystarczy porównac kraje powstałe po rozpadzie ZSRR.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#12 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 17 sierpień 2004 - 21:27

Niektóre kraje powstałe po rozpadzie ZSRR przegoniły nas w rozwoju gospodarczym kciałbym zauważyć :D a jak tak dalej pojdzie to zostaniemy w końcu za Białorusią :P
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2004 - 06:56

racja
  • 0

#14 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 18 sierpień 2004 - 09:02

I tu sie sprwadza jedno motto ze narzekaja tylko nieudacznicy :-D

Podoba mi sie Polska. Podoba mi sie narod ktory jest najtwardszy w Europie. Podoba mi sie to ze mimo tego ze jestesmy narodem twardzieli mamy jednak dobre serce. Super jest tez ze mimo sie klucimy to jak trzeba potrafimy stanac jednym murem przeciw przeciwnosciom. Uwielbiam ze potrafimy dostrzegac komicznosc naszych wlasnych poczynan, jestesmy dosyc krytyczni wobec siebie. Swietne jest tez ze polak potrafi, to bezsprzeczny fakt. Kocham to ze jestem polakiem i potrafie duzo wypic, dac w pysk komus jak mi sie nie spodoba, powiedziec odwaznie swoje zdanie, mam ulanska fantazje, potrafie byc gentelmenem kiedy trzeba, znajde tysiac sposobow jak sie nie narobic a zarobic, i wprost ubustwiam nasze piekne polki ktore nie maja sobie rownych w Europie a tez ze swieca szukac takich slicznotek na swiecie. Kocham polska goscinnosc, bo lubie duzo i smacznie zjesc (kuchnia polska tez jest wspaniala). Podoba mi sie to ze polakow trudno kupic, a juz niemozliwoscia jest ich sprzedac. Uwielbiam polska kulture i jej klejnoty. To nic ze w polsce nie zarabia sie tyle kasy co gdzie indziej na zachodzie, fajki mamy stosunkowo tanie i dobra wodke tez niedroga :D Szczerze mowiac wszyscy ktorzy przyjezdzaja z zachodu do polski sa zachwyceni naszym krajobrazem, ja nie wyobrazam sobie miesiaca w ktorym nie mogl bym sie napawac pieknem naszej przyrody. Jak widzisz Nilf jestesmy narodem wybranym, sproboj sie ze mna nie zgodzic (tylko sproboj) :D :D :D
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2004 - 09:20

Podoba mi sie Polska. Podoba mi sie narod ktory jest najtwardszy w Europie. Podoba mi sie to ze mimo tego ze jestesmy narodem twardzieli mamy jednak dobre serce.

czym to nasze dobre serce się objawia ? Może tysiącem fundacji - których głównym celem są machloje i nabijanie kasy do jednej kieszeni a wszyscy (urzednicy IS) patrzą i zacierają ręce, bo szykuję im się niezły interesik.


Swietne jest tez ze polak potrafi, to bezsprzeczny fakt

O tak potrafi a głównie kombinować.

Kocham to ze jestem polakiem i potrafie duzo wypic, dac w pysk komus jak mi sie nie spodoba

Ja też kocham tych pijaczkow pod sklepem, jak proszą o złotówkę, lub fajkę. Dobrze jest jak na prośbach się kończy. I jestem dumna, kiedy słyszę w innych krajach, że Polska kojarzy im się z takimi ludźmi.

wprost ubustwiam nasze piekne polki ktore nie maja sobie rownych w Europie a tez ze swieca szukac takich slicznotek na swiecie

Niedawno byłam w Wilnie i uwierz tam również jest na czym oko zawieśić.

Podoba mi sie to ze polakow trudno kupic, a juz niemozliwoscia jest ich sprzedac.

Który policjant nie bierze ?, urzędnik, itp.
Dlaczego Polacy są w Iraku - co z obietnicą USA (offset) Czy to nie świadczy o czymś zupełnie odwrotnym.

A co do przyrody - owszem jest piekna tyle, że my nie potrafimy sie nią chwalić.

Każdy kij ma dwa końce !!!
  • 0

#16 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1462 postów

Napisano 18 sierpień 2004 - 11:05

Pineska, czepiasz się :D i do tego zaczynasz marudzić, a sama zaczęłaś ten optymistyczny temat :-D
Co z tego, że kij ma dwa końce :?: Może warto patrzeć właśnie na ten bardziej optymistyczny... Polacy są mistrzami świata w dołowaniu się. Marudzą kiedy mogą i ile mogą. Wkurza mnie to :!:
Pinky trochę prześmiewczo, trochę przekornie pokazał rzeczywistość, szukając w niej jasnych punktów. Dobrze to zrobił, mając dobry zmysł obserwacyjny i dystans do siebie samego i otaczającej Go rzeczywistości. Przyczepić się można do wszystkiego tylko po co :?: By wpaść w jeszcze większego doła :?:
Wczoraj późnym wieczorem samej zebrało mi się na marudzenie :oops: Ktoś kogo kocham musiał tego wysłuchać... Wstyd mi.. Na szczęście zaraz potem wzięłam się w garść, bo wiem, że samym smęceniem niczego nie osiągnę. Warto spojrzeć na siebie, na swoje życie bardziej optymistycznie, a okaże się, że mamy sporo powodów do zadowolenia.
Cieszenie się z drobiazgów, które przynosi każdy dzień jest trudne. Trzeba nauczyć się dostrzegać te drobiazgi. Jednak warto. Czekając na coś wielkiego, niesamowitego, co sprawi, że ze szczęścia zabraknie nam tchu, przeoczamy te nasze małe szczęścia, radości, które spotykamy na codzień tylko nie potrafiąć je dostrzec, chodzimy smutni i zniechęceni.
Na pewno każdemu z nas spełniło się jakieś marzenie, choćby najmniejsze. Warto dać sobie mała chwilkę, by nacieszyć się marzeniem, które stało się rzeczywistością.
Życzę miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu :-D
  • 0

#17 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 18 sierpień 2004 - 11:22

Rożyczko kochana -BINGO!!! Poza tym spójrzcie jaki piękny mamy dziś dzień! :D :D :D :D :-D :-D 8) 8) 8) 8)
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2004 - 11:37

Ok, masz rację - czepiłam się, ale .....
nie chodzi wcale o to, że narzekam, bo wcale tak nie jest. Mam dużo powodów, żeby być zadowoloną, uśmiechniętą, szczęśliwą itp. I tak też jest. Nie chodzę całymi dniami nadąsana, bo żyję w kraju - w którym nic mi się nie podoba. Zazwyczaj jestem dużą optymistką (nie zawsze ale najczęściej) i tak podchodzę do życia. Nie szukam przysłowiowej "dziury w całym" Temat który wywołałam, nie był po to, by ponarzekać - tylko dowiedzieć się co myślą inni i bardzo cenię zdanie innych - zresztą wszyscy którzy się do tej pory wypowiedzieli mają rację - bo można być z Polski i dumnym ale można też nie być. Tak jest chyba ze wszystkim. Ostatni mój post - to nie twierdzenie, że pinki się myli, bo ja również potrafię wymieć wiele powodów dla których tu mieszkam ale to nie jest tak, że Polska czy polacy to same superlatywy, a tak to przedstawił pinki.
Nie wiem czy polacy "lubią marudzić" czasami myślę, że nie, bo skoro komuś się coś nie podoba w tym kraju to czemu ma o tym nie mówić i wmawiać sobie, że jest super. czy nie bardziej obiektywne byłoby przyznać się, że tak to mi się nie podoba, ale z drugiej strony jest dobrze, bo ..... Trochę tak jak w tym mailu - który dostałam, a który przytoczyłam.
Poprostu denerwuje mnie to, że każda najmniejsza krytyka traktowana jest często jako "marudzenie". Ja tu żyję, tu znalazłam szczęście i pod wieloma względami mam szacunek do Polski i Polaków ale to nie znaczy, że łatwo tu żyć i że wszystko mi się podoba.
  • 0

#19 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 18 sierpień 2004 - 11:37

Czasem wydaje nam sie że jest tak źle że już gorzej być nie może. Nigdy nie jest tak że cały czas jest tylko dobrze lub tylko źle. W końcu po burzy przychodzi słoneczny piękny dzień, jak dzisiejszy :)
Dziękuję Moniu za ten post :-D
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#20 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1462 postów

Napisano 18 sierpień 2004 - 13:27

Pewnie, że są powody do narzekań. Tylko co z tego :?: Samym narzekaniem jeszcze nikt niczego nie osiągnął (no, może zniechęcił do siebie parę osób, bo przecież nikt nie lubi malkontentów :D ). Uważam, że każdy jest kowalem swojego losu. Pewnie, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy np. parszywych przepisów, które zamiast ułatwiać utrudniają życie, ale zawsze trzeba szukać wyjścia z sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że tego optymizmu, który jest we mnie jeszcze na długo mi wystarczy. Czego i Wam, Iponki, życzę :-D (cmok)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych