Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mile zaskoczona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 sierpień 2004 - 18:47

witajcie
wróciłam z urlopu nad morzem. Miejscowość -Sarbinowo- ogólnie może być, zwłaszcza że pogodę miałam super więc nie narzekam na nadmiar nudy. Ale co mnie mile zaskoczyło to kościół - stary cegielny kościół a dostosowany dla "wózkowiczów". Ma zrobiony podjazd zarówno w pobliże kościoła jak i do samych drzwi. Szczerze mówiąc to pierwszy dostosowany kościół jaki widziałam. :-D
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#2 JuroS

JuroS

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 22 sierpień 2004 - 23:20

Przypomniała mi się kaplica w szpitalu Rydygiera w Krakowie.
Wbrew zasadom logiki i zdrowego rozsądku zrobione są do niej schody, które nie dają ludziom na wózkach najmniejszych szans, nawet z pomocą osób zdrowych. (M)
  • 0

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2004 - 12:24

A mi podjazdy na stacji PKP w Jarosławiu... strach się bać... wspomnę że jakoś jadąc z ON na wózku do Krakowa niezaryzykowaliśmy w 2 osoby sprawne zjeżdzać z nią po tych podjazdach... ona też niechciała ryzykować ;) .. lepsze ponad 70 krótkich schodów do peronu... ale podjazdy są oczywiście ...
  • 0

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 wrzesień 2004 - 10:52

Moi drodzy
Jeśli chodzi o Kościoły, to jest lepiej niż wam się zdaje. Ja znam kilka takich w Warszawie, gdzie można się dostać na wózku, bo nie ma schodów, ani niewygodnych progów oraz są pomocni kościelni, którzy otwierają szeroko główną bramę.
Gorzej jest ze sklepami...Ostatnio była renowacja drzwi wejściowych i schodków przed sklepem na moim osiedlu. Ucieszyłam się, bo jest to sklep całodobowy i przydałby się łatwiejszy dostęp (pomyślałam, że zrobią podjazd). Wiecie jak się mocno ździwiłam, gdy po remoncie, zamiast dwóch mniejszych schodków ujrzałam jeden DUŻY, a podjazdu wcale :evil: Prawie wszystkie sklepy wymieniają drzwi na nowe i przy okazji budują podjazd (może nie zawsze logicznie obmyślony, ale jest), a w tym sklepie wydali pieniądze po to, aby utrudnić ON dostęp.
Takich przykładów można wyliczać wiele na "+" i na "-", ale czy samo rozprawianie o tym na forum coś pomoże :?: Chyba zrobi się tylko chwilowo nieco lżej, ale na krótko... do czasu następnej bariery.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 05 listopad 2004 - 08:56

dla mnie osobiscie podjazd w kosciele nie jest sprawa priorytetowa
wazniejsza jest dostepnosc sluzby zdrowia - a z tym bywa roznie
moja przychodnia np miesci sie na 1 pietrze bez windy i podjazdu
zlozylam wniosek do urzedu miasta o zmiane tej sytuacji - odpowiedzieli mi pismem ze oczywiscie ale ... do 2010 roku - takie sa wymogi unijne
wiec do 2010 roku bede konsultowac sie z lekarzem w samochodzie pod przychodnia a dziecko wysylac z sasiadka na szczepienia okresowe i bilansy ...
to dopiero absurd :(
ania
  • 0

#6 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 02 kwiecień 2005 - 10:20

Aberade ja w końcu w moim ośrodku doczekałąm się windy! Ach co to jest za winda ;)
Po 1. Samodzielnie nie możesz jej obsługiwać, zawsze trzeba prosić panią z recepcji, która posiada kluczyk to owegoż cuda
Po 2. Winda ma tylko podłogę i jedną ścianę (coś jak jakiś dżwig) więc wjeżdżając do niej trzeba sie tak ustawić żeby nie dotykać 3 innych ścian bo może skończyć się tragicznie np. wciagnięciem nogi :twisted:
po 3. Jak już wyjedzie się na pierwsze piętro ( w żółwim tempie) to okazuje się że wyjście nie znajduje się na przeciwko tylko z boku, a w windzie miejsca tyle co kot napłakał, więc czasem się zdarza, że aby zakręcić jeżdże pielęgniarkom po butach ;)
No ale winda jest, a jaka to już każdy widzi, na nic innego osrodka stać nie było.
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#7 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 02 kwiecień 2005 - 16:22

U nas jest lepiej;) w przychodni.
stamotolog,oraz ginekolog i poradnia K znajduje sie na drugim piętrze budynej jest starego budownictwa,a wiec te 2 pietro jest dosyc wysoko,nie ma tam windy,a schody ,stopnie sa wysokie.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#8 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 październik 2005 - 09:39

W Goleniowie jest tez kościół do którego bez problemu można wjechac wózeczkiem . zapraszam jak ktos bedzie w okolicach Szczecina . Pozdrawiam
  • 0
Bob

#9 mircea

mircea

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 10 październik 2005 - 00:06

witajcie
wróciłam z urlopu nad morzem. Miejscowość -Sarbinowo- ogólnie może być, zwłaszcza że pogodę miałam super więc nie narzekam na nadmiar nudy. Ale co mnie mile zaskoczyło to kościół - stary cegielny kościół a dostosowany dla "wózkowiczów". Ma zrobiony podjazd zarówno w pobliże kościoła jak i do samych drzwi. Szczerze mówiąc to pierwszy dostosowany kościół jaki widziałam. :-D

Może dlatgo, że Sarbinowo słynie z turnusów rehabilitacyjnych? W takim ośrodku "Agado" na przykład ;)
  • 0
podpis się robi ;)

#10 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 10 październik 2005 - 09:25

Wyczytałam też, że władze kościelne się postarały i wydały ogólne postanowienie, że każdy pies przewodnik i pies pomocnik może przebywać w kościele razem ze swoim niepełnosprawnym właścicielem. Nareszcie rozsądna decyzja! KK wykazał się większym rozsądkiem niż polskie władze, które jeszcze w tej sprawie nie wydały żadnych postanowień (ale zakazów też nie :) ).
  • 0
Daga

#11 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 10 październik 2005 - 16:13

Daga, może dlatego , że Państwo nie chce się wtrącać w sprawy KK... Wielka szkoda, że KK wtrąca się w sprawy Państwa... :evil:
  • 0
kocham walenie

#12 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 10 październik 2005 - 16:54

Daga,to co nie zakazane,to jest dozwolone
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych