Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Erotyka, seks i niepełnosprawni, nieśmiali i samotni..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siddy

Siddy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 07:01

Po części należę do każdej z tych grup. Mam pomysł (a raczej jego zarys) lecz brak wystarczającej wiedzy i umiejętności...
Chciałbym stworzyć stronę na której mogliby zawierać różnego rodzaju znajomości. Od towarzystwa do kina po seks. Bez względu na stopień sprawności, śmiałości (lub jej brak), wyglądu, religi, przynależności rasowej czy upodobań. Gdzie każdy by znalazł by coś dla siebie.
Podstawą były te trzy typy ludzi (zawartych w tytule) - ponieważ to takie osoby najbardziej odczuwają brak miłości, przyjaźni czułości i zrozumienia. Sam taki jestem - i znam kilka takich osób - więc wiem co mówię.
Bez żadnych płatności (jak to ma miejsce na niektórych innych stronach), i sponsoringu...

Przyznam się że trochę to mnie przerasta - zwłaszcza że brakuje mi odpowiedniej wiedzy w niektórych kwestiach.
Szukam osób które chciałyby się przyczynić do tworzenia. Jeśli macie jakiś pomysł, radę lub wasze umiejętności pozwalają wam szybciej stworzyć taką stronę niż mnie - to czekam na odpowiedzi i kontakty. Dzięki. :-D

  • 0
Nemesis

#2 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 10:33

dobry pomysł - popieram
służę pomocą przy tworzeniu stronki www :D
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#3 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 13:27

Siddy tak sobie czytam Twój post:

Mam pomysł (a raczej jego zarys) lecz brak wystarczającej wiedzy i umiejętności... Chciałbym stworzyć stronę na której mogliby zawierać różnego rodzaju znajomości. Od towarzystwa do kina po seks. Bez względu na stopień sprawności, śmiałości (lub jej brak), wyglądu, religi, przynależności rasowej czy upodobań. Gdzie każdy by znalazł by coś dla siebie.

i tak sie zastanawiam... Jaki sens ma tworzenie kolejnej tego typu strony? Właśnie trafileś na portal, który miał i ma dokładnie cele, o których wspominasz, służy poznawaniu się ze sobą ludzi niepełnosprawnych, samotnych nieśmiałych. I odbywa się to, jak sobie wymarzyłeś, bez opłat i sponsoringu. Strona służy poznawaniu się i to poznawaniu na różnych płaszczyznach:
- jest czat, gdzie praktycznie o każdej porze można wejść i porozmawiać z ludźmi podobnymi do Ciebie...
- jest forum, gdzie możesz poczytać wypowiedzi innych, sam coś napisać, tak aby przeczytali to nie tylko Ci, którzy są wraz z Tobą na czacie ale też kilka innych osób...
- są ogłoszenia dla nieśmiałych i bojących się rozmowy, można je poczytać i napisać do tego, czyje ogłoszenie wpadnie Ci w oko...
- są jeszcze kartki, którymi można wyrazić wszystkie swoje uczucia...
- od czasu do czasu odbywaja się też spotkania, na których możesz część osób poznać osobiście...
Nie wiem, w jaki jeszce sposób mozna poznawać innych. Jeśli masz jakieś pomysły, to może mogłbyś sie nimi podzielić. Strona cały czas sie rozwija, wszystko zawsze można zmienić i poprawić. I myślę, że lepiej przyczynić sie do rozwoju czegoś, co już jest, działa, jest znane, ma pewne osiągnięcia i zgrane grono współpracowników niż tworzyć coś od zera. To może zabrzmi jak hasło propagandowe z poprzedniej epoki, ale "zawszeć to w jedności siła". Zaproś swoich znajomych tutaj...
Ale to tylko moje skromne zdanie, z którym można sie nie zgadzać...

Pozdrawiam
Liwia
  • 1

#4 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 14:10

Wpisałem sobie w wyszukiwarke słowo "randki" :P i przynajmniej wg Onetu istnieja 5103 stronki dzieki którym można sie umówić na bzykanie Natomiast wg. Wirtualnej Polski istnieją 64162 stronki tego typu :) odrzucając pare błędów :P mozna załozyć ,że napewno jest ok 40.000 takowych stronek :) Elu niech sobie facet stworzy 40.001 stronke :) :) :) Moze facetowi sie lepiej od tego zrobi :)
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#5 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2004 - 15:15

Jakoś tak nie bardzo widzę potrzeby tworzenia tu odzielnej stronki tego typu, ale to tylko moje zdanie ..... :P
  • 0

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 lipiec 2004 - 19:13

Słowo kluczowe: Randki
Wyniki dla google :

Wyniki 1 - 10 spośród około 2,760,000 dla zapytania randki. (Znaleziono w 0.12 sek.)


Wyniki dla Yahoo:

Results 1 - 20 of about 2,520,000 for randki. Search took 0.12 seconds.


Pozdrawiam
marder
  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 20:16

Ja nie widzę nic złego czy też niepotrzebnego w tym że Siddy chce zrobić taką stronkę. Uważam, że troszkę konkurencji zawsze wychodzi na dobre. No chyba, że boicie się drogie Iponki że tamta strona będzie lepsza i stąd te negujące pomysł wpisy.
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#8 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 14 lipiec 2004 - 20:54

A co ma Ipon do stron typu Randki ??? Ipon to Ipon a stronki randkowe to zupełnie różna sprawa i nie może tu zaistnieć konkurencja . Poza tym inne strony randkowo-towarzyskie też może wchodzic każdy bez wzgledu jaki jest i jak wyglada . Czy na innych randkowych stronach sa banowani murzyni , żydzi , niepełnosprawni , nieśmiali i chińczycy ???
aaa jeszcze jedno :) - konkurencje to ma Siddy :) pare milionów stron o tej tematyce :D :D :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 lipiec 2004 - 23:14

Marcia, nie boję się konkurencji. Skoro istnieje tyle "randkowisk" w sieci, a IPON nadal działa, to jedna strona więcej, nie czyni żadnej różnicy, nieprawdaż? Poza tym, istnieje też sporo serwisów dla ON i nie dostrzegam abyśmy konkurowali z którymkolwiek z nich.
Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Siddy

Siddy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2004 - 06:55

Dziękuję za wszystkie wasze zdania i uwagi na ten temat.
Macie rację jest wiele stron o tej tematyce. Chciałbym jednak zaznaczyć że nie spotkałem się ze stroną która by otwarcie i bezstronnie podejmowała się tematu seksu wsród osób niepełnosprawnych.
Sam szukałem takich stron i materiałów na ten temat. Jedyne co znalazłem - to (jeśli już byli uwzględniani niepełnosprawni i chodziło o anonse) ograniczało się to do określeń "ogłoszenia towarzyskie", "ogłoszenia matrymonialne" - jakby "ogłoszenia (anonse) erotyczne" nie dotyczyły tych ludzi. A co do innych stron - to rzucenie swojego anonsu przez niepełnosprawnego na taki serwis, jest jak rzucenie kamieniem do oceanu. Ja chcę ograniczyć ten ocean do czegoś znacznie mniejszego.
Co do materiałów na ten temat - to znalazłem jakieś naukowe wywody i pojedyńcze zdania.
I co z tego wynika? - Lekarze, psycholodzy, seksuolodzy i inni znawcy są tego samego zdania - że trzeba coś zmienić - ale w ich przypadku na gadaniu się kończy.
Niepełnosprawni - przynajmniej 5 na 4 historie na jakie natrafiłem (czyli większość) - narzeka że mają problem ze znalezieniem partnera/ki do partnerskiego związku - do seksu, ale u nich też się kończy na narzekaniu - ewentualnie odważą się umieścić swój anons na jakimś serwisie (jednym z tych o których tak szeroko mówicie) i zginie wśród wielu ciekawszych i bardziej atrakcyjnych ofert.
Swój serwis chciałem stworzyć głównie z myślą o nich - ale nie chciałem też pomijać innych. Miejsce w którym niepełnosprawni znajdą kogoś wśród osób podobnych do siebie i osób tolerancyjnych dla których stopień sprawności - nie będą przeszkodą w tworzeniu trwałych związków i okazyjnych spotkań bardzej intymnych.
Zamiast być jednym z takich co narzekają i "rzucają kamienie w ocean" - wolę zebrać osoby które myślą podobnie, chcą coś więcej zrobić w tym kierunku i w ten sposób pomóc sobie i innym w podobnej sytuacji.
Jeśli ktoś mi wskaże stronę na którj będzie anons np: "Mam 23 lata. Jestem niepełnosprawny, poruszam się na wózku - szukam dziewczyny na szalony sex". Jeśli tego typu anonse będą 70% wszystkich anonsów na takiej stronie. I co najważniejsze - osoby takie nie będą zbiorowiskiem ludzi którzy zamieścili ogłoszenia na które nikt nie odpowiedział.
Jeżeli wskażecie mi taką stronę - na pewno rozważę bardzo poważnie zaniechanie tworzenia takiej strony i dołączę się do współtwórców tamtej strony. Póki co czekam na ludzi którzy będą w stanie w jakikolwiek sposób wspomóc budowę takiej strony.
Większość ludzi sprawych (zwłaszcza tych którzy nie mieli kotaktu z niepełnosprawnymi) ważają nas za coś gorszego od siebie. To ich zdanie do którego maja prawo. nie zmienia to faktu że jesteśmu takimi samymi obywatelami (prawie pod każdym względem) i mamy te same obowiązki i prawa. Także prawo do przyjemności i szczęśliwych związków...
Nie chcę ograniczać się tylko do seksu i erotyki - niemniej jest to sfera życia niepełnosprawnych, która jest pomijana przez innych - wiec na pewno będę starał się najpierw koncentrować.

P.S. Mój email: siddytown@go2.pl
  • 0
Nemesis

#11 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 15 lipiec 2004 - 15:17

Ja widze ze sam sobie stwarzasz bariery, boisz sie konkurencji zdrowego faceta ? Przeciez nie rozni sie od Ciebie niczym specjalnym ? To tak jak bym sie bal konkurencji mojego przyjaciela bo jest wyzszy i latwiej mu wkrecic zarowke. Roznica taka sama bo on moze zrobic cos z latwoscia do czego potrzebny mi jest stolek. Jestem przeciwnikiem zamykania sie ON w swoim wlasnym towarzystwie. Jesli sami ON nie wyjda do ludzi to jak maja przebijac sie przez bariery.

Większość ludzi sprawych (zwłaszcza tych którzy nie mieli kotaktu z niepełnosprawnymi) ważają nas za coś gorszego od siebie. To ich zdanie do którego maja prawo.



A skad wiesz co uwazaja zdrowy skoro nim nie jestes ? Mam orzeczenie ze jestem ON ale uwazam sie za sprawnego, ba nawet bardziej sprawnego niz wielu zdrowych. Ale jakos nie umiem sobie wyobrazic ze moge wiedziec co mysli drugi czlowiek, zdrowy badz chory. Po prostu nie jestem tym czlowiekiem i nie mnie kogos osadzac. Nie pomyslales ze osoba ktora nigdy nie miala kontaku z ON po prostu nie wie jak sie zachowac w relacji z kims chorym ? A nikt nie ma prawa uwazac sie za kogos lepszego ! Nikt ! Tylko jak zdrowy ktory nie mial kontaku z ON ma traktowac go normalnie skoro ON sami sie izoluja od nich ? Niczym tredowaci, a potem slysze narzekania jacy to zdrowi sa malo domyslni w kontaktach z ON. Masz zamiar stworzyc jeszcze jeden mur, prosze bardzo. Najlepiej zamknac sie w gettcie w swoim towarzystwie.
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#12 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 15 lipiec 2004 - 16:22

kurcze wyluzujcie. :shock: Chce to niech zrobi taką stronę. To co że jest podobnych (randkowych) parę tysięcy. Będzie jedna więcej. :-D Jak nie chcecie to jej nie odwiedzajcie i tyle. Nie podcinajcie Siddy już na starcie skrzydeł. Ma ochotę, czas i wizję stworzenia takiego serwisu to niech zrobi. Poczekajcie na efekt a później krytykujcie.
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#13 Siddy

Siddy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 lipiec 2004 - 06:38

Dzięki jeszcze raz za wasze opinie.
Co do wypowiedzi "Pinky". Nie mam zamiaru zamykać niepełnosprawnych w jednej klatce. I nie boję się konkurencji innych facetów. Jeżeli to tak zabrzmiało - to przepraszam - nie to jest moim celem. Stworzeniem swojej stronki sugerowałem się wypowiedziami niepełnosprawnych które znalazłem w internecie i historii które słyszałem od osób które znam. Nie chodzi mi o podział sprawny czy niepełnosprawny, ale o ludzi którym lepiej lub gorzej wychodzi nawiązywanie kontaktów tak towarzyskich jak i erotycznych.
Ja też nie umiem czytać w myślach innych, ale obserwuję jak osoby niepełnosprawne są traktowane przez innych - przynajmniej w moim otoczeniu. Nie twierdzę że tak jest wszędzie - i byłbym szczęśliwy wiedząc że te sytuacje które widziałem, są jedynymi. Chiciaż dla mnie to i to jest za dużo....
"Nilfheim" - masz rację że na inne strony o tej tematyce może wchodzić kto chce bez względu jaki jest i jak wygląda, ale za przeproszeniem nawet na takiej stronie miałem kłopot znleźć jakąś osobę niepełnosprawną. Jeśli już to można było ich policzyć na palcach jednej ręki (nawet w przypadku gdyby komuś kilka brakowało).
Chciałem aby strona była przede wszystkim poświęcona takim ludziom.
Nie mam zamiaru pomijać takich wartości jak miłość, przyjaź itd. - ale uważam że seks jest również ważną sferą życia. Nie widzę pomijania niepełnosprawnych. Są przecież trwałe i szczęśliwe związki osób niepełnosprawnych i w których sfera seksu jest pełni wykorzystywana i to jest OK. Uważam że są szczęściażami - ze swojej strony mogę im pogratulować, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia...
Niektórzy potrzebują czasu i możliwości.....
Są różne powody dla których się urawia sex - i niekoniecznie musi to oznaczać (lub kończyć się) małżeństwem czy trwałym wiązekiem. A nawet na Iponie w ogłoszeniach (bez obrazy) większość osób pisze o trwałych związkach i przyjaźnbiach - ale nie spotkałem się z bezpośrednią propozycją erotyczną. Trudno się jest wyrwać komukolwiek - jeśli nawet nie ma odpowiedniej kategorii. Jeśli Ipon stworzy taką kategorię w swoich ogłoszeniach - przyznam że moja stronka będzie zbyteczna.
Nie lubię traktować seksu przedmiotowo. W/g mnie jest to dziedzina życia w której ważne jest zaufanie, wzajemność i trochę uczucia. Bez względu czy to jeden szybki numerek czy cośbardziej trwałego.
To jest moje zdanie (może odosobnione) - ale mam do tego prawo. Nie uważam aby to było złe podjście do sprawy - więc pozwolę sobie na kontynuację swojego zamiaru. Dziękuję.

P.S. Chciałem podziękować takim osobom jak "Marcia", "Taya" za swoje wypowiedzi i poparcie.
  • 0
Nemesis

#14 tagera

tagera

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 22 lipiec 2004 - 19:33

widocznie ON nie potrzebują sexu na chwilę i dlatego tak mało ich anonsów na innych randkowych portalach. :D Zyczę ci wielu wielu anonsów.
  • 0
każda chwila zła która odchodzi daje radość

#15 Saszemia

Saszemia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 sierpień 2005 - 15:31

Ello! Czytuję uważnie głosy krytyczne pomysłu, ale ilekrośc ja odwiedziałąm strony z ogloszeniami towarzyskimi, jakoś nie koniecznie widziałm chcęci poznawania niepełnosprawnych partnerów przez ludzi zdrowych. Kurcze, ja chętnie zobaczę taką stronkę... nie ukrywam że poznałabym kogoś...może...kiedyś....za jakiś casz.....
  • 0

#16 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 21:24

Kiedys jednemu gosciowi kazałem umyc raczki, buzie et cest tera, czyli ect=z franc. i tak dalej, czyli itd
On po wyjsciu złazienki stwierdzil, iz umył ect. i idzie wysikac et cest tera!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#17 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 06 listopad 2010 - 22:21

seks jest bardzo ważny. czasami ON pod pozorem szukania przyjaźni czy miłości na randkach szukają właśnie tego, ponieważ wcześniej go nie doświadczyły i chcą spróbować. abstrahuję od tego, czy to uczciwe, czy nie-tak się zdarza. seks jest ludzki i bardzo potrzebny. strona warta poparcia. jednak weźcie pod rozwagę moją zasadę - żeby mnie mnie piep***, należy mnie kochać. tak dla spokoju psychicznego..
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#18 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 10 listopad 2010 - 10:55

Kiedys jednemu gosciowi kazałem umyc raczki, buzie et cest tera, czyli ect=z franc. i tak dalej, czyli itd
On po wyjsciu złazienki stwierdzil, iz umył ect. i idzie wysikac et cest tera!!

wiem, wiem próbujesz zabłysnąć swoją inteligencja ale czasami powalasz mnie nią... Jeśli już to et cetera i z łac.

a wracając do tematu to zgodze się, że seks jest dość ważny w naszym życiu, może nie najważniejszy ale jednak uczestniczy w naszym życiu. ON na pewno jest w tej kwestii trudniej, ale myśle, ze tu na iponie też spokojnie można znaleźć i takie znajomości więc nie wiem czy jest sens tworzenia nowych stron. Chociażby warto poczytać ile już jest tu wątpków na podobny temat i wybrać osoby, które mają ochote na wypad do kina, kanjpki czy na seks.
  • 0

#19 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 14:13

Podejrzewam iz wiecej niz połowa osob na portalach randkowych poszukuje bliskosci partnerskiej w seksie ... - przynajmniej jesli chodzi o panów.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#20 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 10 listopad 2010 - 16:59

nic w tym złego, ale niech napiszą to uczciwie. wiele kobiet szuka też tylko tego. nic, co ludzkie, nie jest nam obce ---> grubby77 dawaj to na łacinę :D a swoją drogą, często mówisz do ludzi po łacinie i wyśmiewasz ich niewiedzę?..
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych