Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Co sądzicie o Pfron-ie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deina012

Deina012

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2023 - 16:56

Witam, jestem nowym użytkownikiem i pozdrawiam wszystkich internautów :D

Ostatnio zdarzyła mi się przykra sytuacja, więc trochę wyżalę się :s .

Otóż złożyłam w terminie (w styczniu) wniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego 2023 i rozpoczęłam oczekiwanie na odpowiedź.

Jakoś w kwietniu zaniepokojona udałam się do siedziby PCPR-u, ale uspokoili mnie, że dopiero dostali kasę i żebym spokojnie czekała. W czerwcu znowu zaniepokojona znów udałam się tamże, tym razem pani w okienku - Nieee, wszystkie dokumenty ma pani w porządku - proszę czekać!

Przed kilkoma dniami, tj w październiku przyszła odpowiedź
"odmowna, z powodu braku środków"

 

WTF?? :facepalm:
Czy kogoś z was (starających się o dofinansowanie) coś takiego spotkało?

Jeszcze dopiszę, że mam stopień umiarkowany stały, inwalidztwo od dzieciństwa, i raz w życiu popełniłam taki wyjazd - z 15 lat temu...


za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 październik 2023 - 10:28

Dziwna sytuacja, zwłaszcza że w styczniu składałaś wniosek. Jak na początku roku nie mają środków to kiedy są?...

Pytasz ogólnie o doświadczenia z PFRONem, odpowiem ogólnie-złe. Jeśli niepełnosprytny potrzebuje coś niestandardowego to dofinansowania nie dostanie.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 15 październik 2023 - 14:33

Trudno mi odpowiedzieć, dlaczego nie otrzymałaś środków. Tak naprawdę nie ma jasnych kryteriów ich przyznawania, Nawet, jeśli osoba zainteresowana złoży w terminie wszystkie potrzebne dokumenty, to i tak może otrzymać podobną odpowiedź, jaką Ty dostałaś.

Jeśli od otrzymanej przez Ciebie decyzji z PCPR nie minęło 14 dni, możesz wnieść odwołanie.Co prawda wątpliwe jest, aby przyznano Ci dofinansowanie, ale przynajmniej urzędasy musieliby się oficjalnie wytłumaczyć, dlaczego nie dali Ci środków na turnus rehabilitacyjny. 

 

Mnie się zawsze do tej pory udawało otrzymać to, co chciałam. Zarówno, jak mieszkałam w rodzinnym mieście na prawach powiatu, czyli dość sporym, za każdym razem, po złożeniu wniosku dostawałam dofinansowanie zakupu komputera oraz w pełni sfinansowali mi studia podyplomowe.

W tym roku, po raz pierwszy po przeprowadzce do Poznania, złożyłam dokumenty na dofinansowanie zakupu komputera z programu "Aktywny samorząd". Po 1,5 miesiącu dostałam pozytywną odpowiedź, czego się nie  spodziewałam, bo myślałam, że w większym mieście będzie trudniej. A tu proszę! miła niespodzianka  :) .


  • 0

#4 Deina012

Deina012

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 październik 2023 - 17:28

Hej :)
Mi  też ta sytuacja wydała się dziwaczna, jak najbardziej spełniam kryteria, zapewne minęło już 14 dni od otrzymania decyzji, ale w wolnej chwili zajrzę do PCPR,

daleko nie mam, dla samego faktu. 

Gratulacje za udane dofinansowania. Za niedługo odezwę się po wizycie w PCPR, bo sama jestem ciekawa, co też mi odpowiedzą...

pozdrawiam


Użytkownik marder edytował ten post 26 październik 2023 - 18:34
Usunięto niepotrzebne cytaty.

  • 0

#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 27 październik 2023 - 10:12

Deina012 skoro mówisz,że masz blisko do ich siedziby, to spróbuj złożyć wniosek w grudniu.Może dofinansowują od grudnia do grudnia.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 28 październik 2023 - 18:56

Czasami sami się odzywają pod koniec roku, jeżeli zostaną im jakieś środki. Znam kilka takich przypadków.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych