Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mieszkanie socjalne zamiana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Azax

Azax

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 21 luty 2023 - 11:53

Witam, mam mieszkanie socjalne od Maja 2020 znalazłem prace i mam rente socjalną i mam pytanie czy mogę zamienić to mieszkanie na komunalne lub TBS?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 luty 2023 - 12:41

Witaj na forum.
Może zaczniemy od początku. Wyróżniamy następujące formy mieszkań:

  • spółdzielcze,
  • komunalne,
  • społeczno-czynszowe – inaczej TBS,
  • własności – inaczej zwane hipotecznym,
  • zakładowe.

Przyznanie prawa do lokalu traktuje się jako formę pomocy socjalnej. Z uwagi na ogólną sytuację ekonomiczną panującą w Polsce, zapotrzebowanie na mieszkania komunalne jest ogromne.
Zamiana takiego mieszkania socjalnego na komunalne jest możliwa, ale wszystko zależy od zasobów mieszkaniowych danej Gminy lub Miasta. Wszelkich informacji należy szukać na oficjalnych stronach Gmin/Miast, w wydziale zajmującym się sprawami lokalowymi i najczęściej zwanym "Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych". Pierwsza lepsza strona, jaką udało mi się znaleźć w internecie, to Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
https://zbilk.szczecin.pl/?type=article&action=view&id=9
 
Tam na stronie można znaleźć przykładowy wzór wniosku o zamianę mieszkania. Z doświadczenia wiem, że każda Gmina, czy też Miasto posiada swój odrębny wniosek dotyczący tej kwestii. Najprościej, to czeka Cię droga administracyjno-formalna i oczekiwanie w kolejce, ale jeśli jesteś zdeterminowany to warto podjąć się tego wyzwania. Pozdrawiam, M.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych