Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Popuszczanie moczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxximus

maxximus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2021 - 07:59

Witam wszystkich, mam oto taki problem siedzę na wózku od 17 lat złamany szyjnych C6 na co dzień używam cewników zewnętrznych, od jakiegoś czasu zaczęło się psuć trzymanie moczu podczas zakładania cewnika. Co to znaczy, próbując założyć cewnik i wycierając się ręcznikiem a później ręcznikiem papierowym, cały czas zbiera się mocz niestety zakładanie cewnika czasem trwa nawet półtora godziny. Oczywiście przed tymi czynnościami opukuje się i wszystko co z tym związane do jakiegoś czasu było wszystko w porządku, ale od dwóch lat coraz gorzej, lekarka przepisała mi jakieś tabletki ale niestety one nie pomagają, a zresztą chyba nie ma wiedzy nawet na ten temat, byłem tylko u rodzinnej, wiadomo nie jestem od wczoraj na wózku swoje już przesiedziałem może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?

 

Dodam, że zdarza się dni, że normalnie założę cewnik, czasem jest tak, że jest ogromna cofka penisa zostaje tylko fragment skóry i wtedy jest największy problem przy zakładaniu jakby zwieracze się cofały całkowicie w tył i po prostu nie trzymały proszę o poradę.

 

Dziekuje.


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 05 październik 2021 - 14:43

Jedynie, co mi przychodzi do głowy, to konieczna jest wizyta u urologa. Jeśli z pęcherzem okaże się, że jest wszystko ok, to zostanie wizyta u androloga. Lekarz rodzinny nie jest od takich spraw. On może jedynie doraźnie pomóc, ale sam problemu nie rozwiąże.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 07 październik 2021 - 12:18

Spróbuj skonsultować się z doktorem Jardanowskim z Warszawy. Dane kontaktowe sobie łatwo wygooglasz.
Mnie pomógł w kłopotach z pęcherzem.
  • 0

*****

***


#4 Piaski1czasu

Piaski1czasu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 17 listopad 2023 - 17:47

Do jakiego lekarza z popuszczaniem moczu byłam już prawie wszędzie a mocz jak popuszczałam to popuszczam stwierdzili u mnie moczowke psychogenną czy to może być przyczyną pozdrawiam Kasia


  • 0

#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 18 listopad 2023 - 11:43

@Piaski1czasu tak jak pisała wyżej @Aniołek-urolog. Nawet jeśli masz tą dolegliwość psychogenną to urolog da Ci leki. Rodzinny chyba nie może.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych