Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Informacja dla GOPSu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Werkaa96

Werkaa96

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 20 sierpień 2021 - 16:24

Witam wszystkich! Obecne orzeczenie mam ważne do 31.12.2021r., w związku z tym, że zmieniam miejsce zamieszkania dokumenty na komisję będę składać w nowym miejscu zamieszkania. Z GOPSu pobieram jednak zasiłek pielęgnacyjny. Czy jeśli z dniem 31.12 wygaśnie moje orzeczenie i złożę wniosek o nowe w nowym miejscu zamieszkania, a po jego otrzymaniu złożę dokumentację o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego w nowym miejscu zamieszkania, to w w GOPS w poprzednim miejscu zamieszkania, powinnam złożyć wniosek, że zmieniłam miejsce zamieszkania i by nie wypłacali mi już zasiłku, skoro u nich stare orzeczenie straci ważność, a nowe dostanie MOPS w nowym miejscu?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 sierpień 2021 - 18:18

Witaj. W teorii jest tak, że jak nie dostarczysz następnego (po upływie terminu starego) orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, to nie będziesz miała wypłacanego zasiłku pielęgnacyjnego. W ten sposób sprawa by mogła się rozwiązać. Natomiast należy zawsze pamiętać, że fakt zmiany miejsca zamieszkania powinnaś zgłosić w MOPS. Jak wskazuje ustawa, osoby i rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej są obowiązane niezwłocznie poinformować organ, który przyznał świadczenie, o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej i dochodowej. Pozdrawiam serdecznie, M.
  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Werkaa96

Werkaa96

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 20 sierpień 2021 - 20:42

Dziękuję bardzo za odpowiedź! A wiesz może czy tego zgłoszenia mogę dokonać pisemnie i wysłać pismo listem, czy osobiście muszę udawać się do GOPSu w miejscu poprzedniego zamieszkania?


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 sierpień 2021 - 21:05

Osobiście zawsze możesz. Listownie, to najlepiej listem poleconym, bo jest nr nadania. Zdążyło mi się, że dzwoniłam, np: do MPS-u z zapytaniem, czy moje pismo dotarło, by definitywnie zamknąć sprawę. Wiadomo, że po jakimś czasie, nie za szybko.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Werkaa96

Werkaa96

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 01 styczeń 2022 - 01:22

Mam jeszcze pytanko, a mianowicie - wiesz może co taka informacją, którą zechcę wysłać do GOPSu z poprzedniego miejsca zamieszkania, powinna zawierać? Wystarczy coś na zasadzie; "Informuję, że z dniem tym a tym nastąpiła zmiana mojego adresu zamieszkania (tu wpisać poprzedni adres) na adres (tu wpisać adres obecny)" i mój podpis? Czy coś jeszcze trzeba?

 

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!


  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 styczeń 2022 - 11:08

Uważam, że powinno być ok, ale na wszelki wypadek dopisz jeszcze swój nr telefonu. Gdy okazało się to niewystarczające, to poprostu do Ciebie zadzwonią.
Szczęśliwego Nowego Roku!  :)
 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Werkaa96

Werkaa96

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 01 styczeń 2022 - 13:03

Dziękuję, tak zrobię! Czyli rozumiem, że wygląda to tak - ja zgłaszam zmianę zamieszkania w dotychczasowym GOPSie, a gdy otrzymam już nowe orzeczenie będę mogła zanieść go do MOPSu w nowym miejscu zamieszkania i stąd otrzymywać zasiłek pielęgnacyjny? I jeszcze jedno -  co z przedłużeniem ważności orzeczenia na podstawie przepisów covidowych? Mogą mi to orzeczenie z automatu przedłużyć? Muszę GOPS w takim razie poinformować dość szybko, żeby nie wypłacili mi zasiłku za styczeń, bo skoro zmieniłam miejsce zamieszkania, to już u nich nie pobieram, dobrze myślę?


  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 styczeń 2022 - 15:43

Odpowiadając na Twoje pytania to:
1. Tak, powiadomiła bym GOPS, jak najszybciej i poprosiła o potwierdzenie (ksero z pieczątką) wpływu mojego pisma (zawiadomienia).
2. Z tym potwierdzeniem poszłabym do nowego MOPS-u, by wiedzieli, że sprawa jest załatwiona i teraz oni muszą przejąć płatności zasiłku pielęgnacyjnego.
3. Niektóre instytucje przywróciły normalne procedury przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. Sprawdziłaby informacje na oficjalnej stronie nowego MOPS-u, lub się spytała podczas osobistej wizyty. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Najlepiej zapytać u źródła.
4. Na każde pismo mają czas od dwóch tygodni do miesiąca. W najgorszym przypadku dostaniesz wyrównanie w lutym br.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 styczeń 2022 - 12:08

3. Niektóre instytucje przywróciły normalne procedury przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. Sprawdziłaby informacje na oficjalnej stronie nowego MOPS-u, lub się spytała podczas osobistej wizyty. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Najlepiej zapytać u źródła.
 

Myślę, że w dobie koronawirusa odbywa się to listownie na podstawie historii choroby.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych