Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Eksmisja


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Aribeth

Aribeth

  Podpowiadacz

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 152 postów

Napisano 27 październik 2019 - 13:31

Ostatnio w Poznaniu głośno było o próbie nielegalnej eksmisji. Sprawa wyglądała tak: Kobieta wraz z dzieckiem, mieszkała w mieszkaniu, które formalnie było własnością jej rodziców. Z powodu długów rodziców, powstałych podczas prowadzenia firmy, komornik zlicytował mieszkanie. Wobec niemożności przeprowadzenia legalnej eksmisji, wszedł do mieszkania i zabarykadował się w nim. Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy był brak lokalu zastępczego, wtedy komornik nie przystępuje do eksmisji.

 

Więcej o tym: https://www.money.pl...171691137a.html


 • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 6038 postów
 • Skąd:home

Napisano 27 październik 2019 - 16:11

Jeśli kupuję się nieruchomość z lokatorami to trzeba się liczyć z kłopotami i problemami. Nigdy w życiu nie kupiłabym takiego mieszkania, niezależnie od tego jak niska byłaby cena wyjściowa - to pierwsza kwestia. Po drugie - jak się kupuje mieszkanie z lokatorami to jest się właścicielem mieszkania, a nie ludzi w nich zamieszkujących, a ludziom się wydaje, że mogą i mają prawo do wszystkiego. Gminy w Polsce mają ogromny problem z odpowiednią ilością do dyspozycji mieszkań (socjalnych, komunalnych), a tym bardziej pomieszczeń zastępczych. Niby coś tam się buduje, ale nie rozrasta się to na skalę lasu. Mało tego taka wiedza nie jest czymś nowym i nieświadomym, by mógł się jakoś bronić, choćby przed sądem. Tak naprawdę ten nowy właściciel sam i na własne życzenie wpakował się w takie tarapaty. Mógł nie połakomić się na to mieszkanie i kupić normalnie na rynku wtórnym taką nieruchomość, która nie ma takich obciążeń ze sobą na samym starcie. Jak mówi słynne przysłowie - "jaka cena, taki towar".

Nieznajomość przepisów lub niedoinformowanie w tym przypadku jest dość bolesne - "groźba grzywny i do jednego roku więzienia, a - na podstawie przepisów, które służą do walki z tak zwanymi czyścicielami kamienic - za próbę nielegalnej eksmisji i utrudnianie kobiecie korzystania z zajmowanego lokalu, nowemu właścicielowi grożą już 3 lata więzienia". Niezłe bagno i nie zdąży się tym mieszkaniem nacieszyć.


 • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych