Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

JAPOŃSKIE KRYSZTAŁKI (ALGI MORSKIE)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 09 maj 2004 - 15:49

CZy słyszeliście o leczniczym działaniu alg morskich?


Już mieszkańcy Kaukazu znają działanie alg. Jako dzieci piją wodę z alg i przeciętnie żyją 110 lat. Kaukaz to jedyne miejsce, gdzie ludzie w pełnym zdrowiu dożywają takiego wieku. Prof. Mienkiw, który całe swoje życie poświęcił badaniom tych alg, stwierdził, ze w tym regionie takie choroby jak gruźlica, rak, schorzenia żołądka są zupełnie nieznane. W Niemczech działanie alg potwierdził dr Drasek już przed II wojna światową. Algami uzdrawiał katary- schorzenia układu oddechowego, żołądka, chroniczne zapalenie jelit, zapalenie wątroby lub kamienie żółciowe, choroby pęcherza.
Japońscy naukowcy stwierdzili, że algi powodują aktywność systemu immunologicznego organizmu, w szczególności komórek tzw. „ walczących” z T-lymphozytem, które maja za zadanie niszczenie komórek rakowych.
Możliwości stosowania przy schorzeniach:
- Schorzenia układu nerwowego
- Wrzody wewnętrzne
- Bronchit
- Sklerozy
- Zawały serca
- Woreczek żółciowy
- Wątroba
- Nerki
- Żółtaczka zakaźna
- Żołądek i jelita
- Biegunki
- Zaparcia
- Anemia
- Różnego rodzaju wysypki, egzemy-łuszczyce
Algi zapobiegają procesom gnilnym w jelitach, dzięki czemu uzdrawiają- przedłużają życie.
Kuracja powinna trwać 5-6 miesięcy

Pozdrawiam :)
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#2 jarko

jarko

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 październik 2005 - 19:06

Cześć
Kiedys używałem japońskich kryształkow i naprawdę to "pracowało"
Teraz z chęcią bym spróbowal jeszcze raz ale nie mam pojecia gdzie je kupić[/list]
  • 0

#3 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 23 październik 2005 - 19:38

Nie wiem, czy można je kupić - ze swojej strony nie jestem zwolennikiem sprzedaży czegoś, co uzyskuje się za darmo - one tak szybko narastają, że ludzie chętnie przekazują je dalej.
Może odezwie się ktoś, kto jest w posiadaniu tych kryształków?

Serdecznie pozdrawiam
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#4 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 13 kwiecień 2006 - 21:17

Może Wy będziecie wiedzieli... czy algi to to samo co grzybek tybetański? Brat dostał algi do hodowania, ale one nie wyglądają tak jak na wygooglanym zdjęciu. Wyglądają wypisz wymaluj jak grzybek tybetański (ze zdjęć wynika, że grzybek jest biały, a algi - przezroczyste; u brata te algi są białe jak grzybek).

Pomóżcie. :-)
  • 0
Daga

#5 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 15 kwiecień 2006 - 12:26

Ciekawe gdzie można kupić i te algi i grzybki :?:
Daga ,czy Ty brałaś te grzybki :?: Czy one w czymś Ci pomogły :?: Poprawiły jakoś Twoje zdrowie :?: Jak one smakują :?: Pewnie są ochydne :!:
Ale Cię zawaliłam pytaniami :D
  • 0

#6 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 kwiecień 2006 - 13:00

No przecież napisałam, że brat, nie ja. :P I on nie pije wody spod nich, bo ciągle nie wie, co to jest - grzybki czy algi.
Od groma tego jest na allegro.
  • 0
Daga

#7 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 17 kwiecień 2006 - 19:46

NIE KUPUJĘ NA ALLGERO..
  • 0

#8 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 10:35

Jeśli są białe i do hodowania na mleku, to prawdopodobnie jest to grzybek tybetański

tu -> mozna poczytac o nim grzybek tybetański, ale cena wg mnie jest powalająca, bo on sie tak szybko mnoży, ze naprawde jeśli już muszą to sprzedawać, to po cenach minimalnych, symbolicznych wręcz...
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#9 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 10:43

Jeśli są białe i do hodowania na mleku, to prawdopodobnie jest to grzybek tybetański


Są białe, bo poprzednio były hodowane na mleku. Ale można je hodować na wodzie z rodzynkami. I tak chce je hodować brat. Ciekawe, czy mu się zrobią przezroczyste. ;-)
Jak się zrobią, to co, kryształki?
A jak pozostaną białe mimo hodowania na wodzie, to grzybek? :-)
Skomplikowane to. :)
  • 0
Daga

#10 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 10:54

A moze to jest jedno i to samo, tylko w zaleznosci od sposobu hodowli przyjmuje kolor biały lub przezroczysty? W sumie nie wiadomo, z czego mnisi tybetańscy pozyskuja go.
Ot i dylemat... :?

pozdrawiam :)
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#11 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 04 maj 2006 - 10:05

Irenko, dzięki wielkie! Już przekazałam bratu. Wygląda na to, że ma grzybka, nie algi. :>
  • 0
Daga

#12 grin101

grin101

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 22:09

witam, ja mam ponad roczną przygodę z algami. Co prawda nie sa to kryształki japońskie tylko chlorella i spirulina w odpowiednich proporcjach.
Miałam od lat kłopoty ze skórą, głównie twarzy - wypryski jak u nastolatki (a mam 18+VAT), tlusta cera itp itd. Piłam przez rok grenn gold i genio i WSZYSTKIE kłopoty z cerą znikneły.
Potem zaczełąm testować nie branie alg i po dwóch miesiącach kłopoty powróciły, więc ja wrociłąm do alg. Przekonałam sie do nich na tyle, że sama uruchomiłam sklep. to prawda, są to bardzo dobre algi, które osobiście przetestowałam. Miałam od lat kłopoty ze skórą, głównie twarzy - wypryski jak u nastolatki (a mam 18+VAT), tlusta cera itp itd. Piłam przez rok grenn gold i genio i WSZYSTKIE kłopoty z cerą znikneły.
potem zaczełąm testować nie branie alg i po dwóch miesiącach kłopoty powróciły, więc ja wrociłąm do alg. Przekonałam sie do nich na tyle, że sama uruchomiłam sklep.

pozdrawiam Renata
  • 0

#13 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 20:50

Przedstawiciel handlowy.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#14 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 06:54

Algi są stosowane również ws salonach kosmetytcznych
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#15 LamSen

LamSen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:02

A napiszcie tak szczerze: pomogły Wam te algi?? Bo wg mnie nie sa one zbyt skuteczne a kosztuja nie mało. Będe wdzieczny za opinie.
  • 0
Zdrowy,spokojny sen !

#16 braja

braja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 wrzesień 2010 - 11:48

"grzybek tybetański" to po prostu domowa produkcja bardzo zdrowego kefiru :) Są one organizmem symbiotycznym grzyba i bakterii.

To nie to samo co kryształki japońskie- te które mialam były przezroczyste i dawało się im nie mleko tylko wodę z rodzynkami (rezultat nie był zbyt smaczny ;) )
  • 0

#17 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 19:09

Trochę stary temat, ale może jeszcze zajrzy tu ktoś, kto ma te kryształki i grzybka, bo ja bym chętnie kupiła.


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#18 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 11:27

Trochę stary temat, ale może jeszcze zajrzy tu ktoś, kto ma te kryształki i grzybka, bo ja bym chętnie kupiła.

Zajrzyj na allegro, jest tego pełno i nie jest to drogie.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych