Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zdjęcia na smartfonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 24 listopad 2017 - 20:26

Witam was,

 

Od dłuższego czasu mam problem z aparatem w smartfonie, na którym nie moge ładnych, ostrych zdjęć porobić. Wszystko zależy chyba od momentu w którym się wykonuje dane zdjęcia. Sam już nie wiem.

 

Używam smartfona z systemem operacyjnym Android 5.1 i w środku aparat 5 Mpixeli. Więc niby powinno byc wszystko ok, ale zdjecia różnie wychodzą. Oczywiście niektóre można uznać za jeszcze ok, ale wiele jest problemów chyba z pixelami, gdzie zdjęcia wychodzą mało ostre.

 

Wydaje mi się, że aparat jaki posiadam jest ok, a problemy jakie pojawiają się to słyszałem, że duża sprawa pixeli na niektórych zdjęciach.

 

Mam zatem takie pytanie odnośnie tego słabo działającego aparatu, czy to jest sprawa tylko i wyłącznie aparatu, czy może całego systemu operacyjnego, a może jeszcze czegoś innego


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2017 - 17:33

Minimalne poruszenie telefonem przy fotografowaniu daje niestety takie efekty. Najlepiej aby na moment robienia fotki nie poruszać ręką.
Jeśli aktualizowałeś oprogramowanie w telefonie, sprawdź wszystkie ustawienia aparatu. Jeśli masz taką funkcję jak stabilizacja obrazu sprawdź czy jest ona włączona.
  • 0

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 25 listopad 2017 - 17:56

właśnie o to chodzi, że nie mam w telefonie czegoś takiego jak stabilizacja obrazu, dlatego pewne ruchu wychodzą, choć i tak sztywno trzymam aparat.

 

Ale nie zawsze mi tak kiepsko wychodzą


  • 0

#4 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 09:54

Popełniasz podstawowy błąd traktując smartfona jako aparat fotograficzny. To tylko telefon z funkcją robienia zdjęć.
Musisz też wiedzieć, że równie istotna, a nawet bardziej istotna niż matryca, jest optyka, czyli obiektyw. A ten w telefonie zazwyczaj jest kiepski.

Aparat w telefonie jest przydatny w wielu sytuacjach, ale nie traktuj go jako zamiennika dla normalnego aparatu.
  • 0

#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2017 - 10:12

Andrzej, jaki to smartfon?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych