Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

VIA ZINTEGROWANA NA PŁYCIE Mam pewien problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 kwiecień 2004 - 13:29

:? Witam
Mam problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu MP 3 :!: Mam wrażenie, że podczas odtwarzania plików MP3 pojawiają się dziwne trzaski, których wcześniej nie zauważyłem.
Wlazłem w kreator sprzętu, ale przy Audio nie palą się żadne wykrzykniki :!:
Ściągnąłem sterownik do VIA z PC World Computer, ale najmłodszy jaki tam znalazłem pochodzi z grudnia ubiegłego roku. :cry:

Tych trzasków nie słyszę ani przy odtwarzaniu filmów ani podczas odtwarzania dźwięku Audio natomiast pojawia się przy MP trójkach :(((

To jest płyta główna ECS. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to proszę o informację bo mnie szczerze mówiąc brakuje pomysłów.

Pozdrawiam :lol:
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#2 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 27 kwiecień 2004 - 15:15

Jeden problem to nie problem :lol:

Moim zdaniem (IMO) to nie jest wina karty ani sterowników, będzie to błąd odtwarzacza MP3. Albo jest kiepski albo masz przesterowane parametry w equalizerze, i w pewnym zakresie widma częstotliwości, siła głosu wykracza poza skalę karty lub samych głośników.

A swoją drogą, to mp3 to akurat format taki, że dzwięk ulega pogorszeniu, wynika to z kompresji danych, która ucina pewne dane i zaokrągla tak, aby piosenka mniej zajmowała niż zajmuje i nie była zbytnio zniekształcona. To się nazywa kompresja z utratą jakości (analogicznie jest przy formacie JPEG).
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#3 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 27 kwiecień 2004 - 19:06

:? Ściągnąłem sterownik do VIA z PC World Computer, ale najmłodszy jaki tam znalazłem pochodzi z grudnia ubiegłego roku. :cry:

To jest płyta główna ECS. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to proszę o informację bo mnie szczerze mówiąc brakuje pomysłów.

Pozdrawiam :lol:

a patrzyles w dziale Hardware/Software????????

http://ipon.pl/forum...opic.php?t=2904
  • 0

#4 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 kwiecień 2004 - 11:42

:D Dziękuję za informacje :!:
Nie patrzyłem w dziale hardware/software, szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi to do głowy, ale na przyszłość już jestem zorientowany. 8)

PRZEINSTALOWAŁEM Vinampa i pomogło. Jescze wczoraj przyszło mi na myśl, że to może być wina jakiś plaginów Vinamp, które być może sobie powłączał a być może jest tak jak powiedział Jacek:

będzie to błąd odtwarzacza MP3. Albo jest kiepski albo masz przesterowane parametry w equalizerze


Pozdrawiam :D
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#5 wlodek

wlodek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 28 kwiecień 2004 - 22:46

:? Ściągnąłem sterownik do VIA z PC World Computer, ale najmłodszy jaki tam znalazłem pochodzi z grudnia ubiegłego roku. :cry:

To jest płyta główna ECS. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to proszę o informację bo mnie szczerze mówiąc brakuje pomysłów.

Pozdrawiam :lol:

a patrzyles w dziale Hardware/Software????????

http://forum.ipon.pl...opic.php?t=2904


Piotrek J czasami warto użyć opcji "szukaj" dobrze że czasami ktoś używa Foxtrott :)
  • 0

#6 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 29 kwiecień 2004 - 11:34

Piotrek J czasami warto użyć opcji "szukaj" dobrze że czasami ktoś używa Foxtrott


Szukałem :!: Skorzystałem nawet z Google, ale znalazł jeszcze starszą wersję sterownika :?

Foxtrott :?: :!: Coś mi to mówi, ale dokładnie nie wiem o co chodzi :shock: Zdaję się, że w ING było coś takiego.

Pozdrawiam :D
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#7 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 30 kwiecień 2004 - 16:20

Sory Piotrek ale nic naprawde nie zrozumialem z tego co napisales , nie wiem jak sie do tego odniesc?

Co do szukania sterownika polecam tylko strony producentow plyt glownych
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych