Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Wybor wózka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:44

Witam wszystkich, temat skierowany do użytkowników wózków aktywnych. Szukam czegoś dla siebie do 10 tys zl? Rynek jest wypchany rożnymi modelami a ja nie wiem co wybrać:(


  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 10:56

Wybór trudny ale nie podałeś, jakie masz oczekiwania, na ile masz sprawne ręce, czy jesteś samodzielny czyli czy np. sam chcesz wkładać wózek do auta, czy rama sztywna czy z krzyżakiem (też są takie aktywne), czy jeździsz w miarę spokojnie i łagodnie, czy też katujesz wózek - krawężniki, schody itp. Tak czy owak musisz sobie kilka upatrzeć, który Ci się podoba i spełnia jakieś tam wymagania i spośród nich wybrać jakiś model.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2016 - 15:38

Masz oczywiscie racje juz to naprawiam;) rece mam slabe ( zanik miesni ), autem juz nie jezdze. Wozka bede uzywal glownie na powierzchniach plaskich i w dosyc ciasnych pomieszczeniach. Jesli trzeba po schodach i kraweznikach tez jezdze. Oczekiwania: rama sztywna, wozek musi byc tez lekki i zwrotny. Patrzylem na quickie helium ale nie wiem czy z bialym kolorem nie bedzie problemu z uzytkowaniem,


  • 0

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:43

Wstępnie sugeruję wózek z rączkami na stałe lub takie wyciągane - zapewne czasem będziesz korzystał z czyjejś pomocy przy pchaniu lub wciąganiu bodaj na jeden czy więcej schodów - jest to opcja na pewno wygodniejsza dla takiej osoby niż brak rączek.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#5 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2016 - 11:46

Oczywiście bez rączek ani rusz, a helium ma fajne rączki składane w oparciu. Teraz też mam rączki w wózku i są bardzo przydatne.

Czy ktoś jeździ na wózku w kolorze białym?


Użytkownik kuba edytował ten post 14 sierpień 2016 - 12:19
Połączono posty

  • 0

#6 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 21:07

Od siebie dodam tylko jedno: jeśli jeździsz agresywnie, a wózek ma być po prostu Twoim koniem roboczym a nie dekoracją, nie kupuj wózka na krzyżaku...


  • 1

#7 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:14

Mysle nad zakupem quickie helium, sa zwrotne i wytrzymale z tego co czytalem wiec krzyzaka tam nie bedzie;) dzieki za podpowiedz:)


  • 0

#8 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2016 - 23:51

Miałam wózek elektryczny iii nie mam - zepsuła mi się cała elektronika. To było koszmarne, zostać bezradną na chodniku.

Przyholowano mnie.., wiem, że nie ma dofinansowań na wózki, to pewne.

Musze zatem kupić wózek, który jest mi niezbędny by funkcjonować - zakupy, załatwianie spraw...

Znalazłam w necie wózek podobny do tego który miałam, chodzi o ten: "Rumba"

0_0_productGfx_1a48e3ef13b578c3de9795d2d

 

Cena: 7 100,00 zł

Zamierzam trochę pożyczyć bo to niespodziewany wydatek... ale chciałabym zapytać Was jakie jest Wasze zdanie o tym wózku i firmie?

przepraszam to nie jest reklama, zapewniam. Oczekuję szczerych ocen, bo muszę go mieć, gdyż jestem uziemiona.

 

Oto parametry: http://orthomedicus....-Rumba/22968114


Użytkownik michalina edytował ten post 08 wrzesień 2016 - 23:58

  • 0

#9 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2016 - 16:53

z tego co wiem to sa dofinansowania na wozki elektryczne ale czy jest jeszcze kasa? tego nie wiem zadzwon do siedziby pfron wg wlasciwosci Twojego zameldowania, moze cos Ci podpowiedza


  • 0

#10 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2016 - 16:57

Niestety, nie mają kasy. Ponadto  nie kwalifikuję się już do tego programu.


  • 0

#11 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2016 - 17:01

jakas fundacje masz? moze napisz tez o wsparcie do lokalnych fundacji


  • 0

#12 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2016 - 17:12

Dziękuję za uwagę Grigoor :)

Chodzi mi tylko by zakupiony wózek był tak dobry jak poprzedni. Nie będę zabiegać o środki, mam dość nieustannego płaszczenia się i żebrania o środki na mój cel. A tak nawiasem mówiąc, to niezły biznes robią na naszym sprzęcie (wózki). Bo co w końcu jest tam takie drogocenne ?!


  • 0

#13 Gość_grigoor_*

Gość_grigoor_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2016 - 17:57

wozki sa drogie bo panstwo dofinansowuje gdyby bylo inaczej sprzet byłby duzo tanszy. Doskonale wiem o czym mowisz dlatego moj nowy wozek kupie czy dostane dofinansowanie czy nie;)


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych