Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dostosowanie samochodu dla osoby na wózku

rgh dostosowanie samochodu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jozef1997

jozef1997

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 20:11

Witam

Mam pytanie do tych którzy przerabiali swój samochód czy trzeba iść do warsztatu gdzie się tym zajmują czy można samemu we własnym zakresie w domu przystosować samochód do swoich potrzeb?

Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 31 lipiec 2016 - 20:48

Nie rób tego sam, chyba że jesteś wykwalifikowanym mechanikiem...


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 09:58

Witam

Mam pytanie do tych którzy przerabiali swój samochód czy trzeba iść do warsztatu gdzie się tym zajmują czy można samemu we własnym zakresie w domu przystosować samochód do swoich potrzeb?

Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Ale co miałoby być przerabiane, przystosowywane ? gaz ? hamulec ? sprzęgło ? masz automat czy manual ?

Jeśli np. kwestia zamontowania RGH2 (bo kupiłeś tanio okazyjnie) w aucie z automatem mógłby to zrobić mechanik z głową na karku, ale jeśli jakieś istotne przeróbki, ingerencje w auto to już raczej warsztat albo jak wspomniał Marder - wykwalifikowany mechanik lub dobry pomysłowy ślusarz-mechanik. Tak czy owak, na te modyfikacje nie będziesz miał żadnego papieru, certyfikatu - coś w tym stylu.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 jozef1997

jozef1997

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 10:41

Ale co miałoby być przerabiane, przystosowywane ? gaz ? hamulec ? sprzęgło ? masz automat czy manual ?

Jeśli np. kwestia zamontowania RGH2 (bo kupiłeś tanio okazyjnie) w aucie z automatem mógłby to zrobić mechanik z głową na karku, ale jeśli jakieś istotne przeróbki, ingerencje w auto to już raczej warsztat albo jak wspomniał Marder - wykwalifikowany mechanik lub dobry pomysłowy ślusarz-mechanik. Tak czy owak, na te modyfikacje nie będziesz miał żadnego papieru, certyfikatu - coś w tym stylu.

Ja właśnie chciałbym zamontować coś w stylu rgh2 do samochodu z automatem. A czy w razie jakiejś kontroli drogowej trzeba mieć jakieś certyfikaty? Czy mogły by być jakieś problemy z barku certyfikatu?


  • 0

#5 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 08:06

Póki co policja o nic takiego nie pyta, w sumie to nie wiem czy nawet może pytać. Ale w przypadku jakiegoś wypadku oprzyrządowanie bez papierów może (tak myślę) sprawić pewne problemy.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#6 jozef1997

jozef1997

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:17

Znacie może stronę na której można szukać już przystosowanych albo jak takich samochodów szukać?


  • 0

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:37

Najszybciej znajdziesz pod hasłem samochód dla niepełnosprawnych, samochód dostosowany dla ON, czy szukaj po elementach dostosowania: rgh2, automatyczne sprzęgło, a. skrzynia biegów itp. Szukaj na allegro, otomoto, olx, gumtree (te dwa ostatnie to serwisy ogłoszeń lokalnych). Możesz szukać też przez Google


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rgh, dostosowanie samochodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych