Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samochód do przewozu osoby na wózku - potrzebuję porady!

samochód przeróbka dostosowanie samochodu przystosowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 izika

izika

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 21:22

Witam wszystkich Forumowiczówsmile.gif
Potrzebuję pomocy, a przede wszystkim porady. Aktualnie jestem na etapie poszukiwania samochodu przystosowanego do przewozu osoby na wózku. Długo szukałam już takich przerobionych, sprowadzanych z zagranicy z platformą, po której można wjechać wózkiem do tylnej części auta. Niestety jest ich bardzo mało i ceny sporo wyższe niż za takie nieprzerobione autko. Dowiedziałam się ostatnio, że można kupić auto nieprzerobione i w Polsce jest kilka warsztatów, które przystosowują auta bez wycinania tyłu i obniżania podłogi (bo to jednak spora ingerencja w auto) tylko montują szyny i pasy trzymające koła, a do samochodu wjeżdża się po dostawianych szynach. Wtedy można taniej kupić młodsze auto i tylko doliczyć ok. 7 tys. na przystosowanie. Poinformowano mnie też, że musi być odpowiednia wysokość w aucie, tak bym nad głową miała ok. 10-15 cm wolnej przestrzeni. Ja na wózku + ta dodatkowa przestrzeń to ok. 135-140 cm, tyle potrzebuję. smile.gif I tu się zaczyna problem, bo dzwoniłam i pytałam sprzedających o różne modele (m.i. Volkswagen Caddy, Citroën Berlingo, Renault Kangoo) i wszędzie mierzyli i wszystkie te auta mają ok 120-125 cm wys. Dzwoniłam też do jednej z firm przystosowujących takie samochody, a dokładnie do Bielska-Białej i tam mi pan powiedział, że nie prawda, bo większość tych aut się nadaje i ma odpowiednią wysokość. Jak mu podałam wymierzone przykłady, to trochę się mieszał i powiedział, że jeszcze musi zapytać i sprawdzić. I teraz już zgłupiałam, bo nie wiem, czy mam szanse znaleźć taki samochód o odpowiedniej wysokości, ale z vanów, nie z busów, w którym będę mogła jeździć bez obniżonej podłogi i się zmieszczę na wysokość. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić, może orientuje się bardziej w markach i modelach aut, bo ja "baba" jestem i mało się znam. smile.gif Nie wiem co lepsze, czy szukać auta do przystosowania za pomocą tych szyn, czy lepsze jednak będzie sprowadzane z zagranicy, już przerobione, z platformą wjazdową. Bardzo proszę o wpisy też osoby, które mają już jakieś doświadczenie z jazdą w takim samochodzie, który najlepszy. Ważne też żebym mogła do auta wjeżdżać też na wózku elektrycznym (ciężkim), nie tylko na zwykłym. Proszę o pomoc, bo już sama nie wiem co lepsze i czego szukać... Z góry dziękuję!!!


Użytkownik kuba edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 08:55
Poprawiono tagowanie. I literówki

  • 1

#2 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 22:02

Pierwsze i najważniejsze: unikaj firmy do której dzwoniłaś. Większość ludzi którzy zetknęli się z tym panem podziela tę opinię. Jest o tym chyba kilka tematów tu na forum.


  • 1

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:12

No jak się czyta opinie o tej firmie z Bielska, to aż się niedobrze robi ... wniosek - omijać baaaardzo szerokim łukiem.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 czerwiec 2016 - 12:46

Witam wszystkich Forumowiczówsmile.gif
Potrzebuję pomocy, a przede wszystkim porady. Bardzo proszę o wpisy też osoby, które mają już jakieś doświadczenie z jazdą w takim samochodzie, który najlepszy. Ważne też żebym mogła do auta wjeżdżać też na wózku elektrycznym (ciężkim), nie tylko na zwykłym. Proszę o pomoc, bo już sama nie wiem co lepsze i czego szukać... Z góry dziękuję!!!

Jestem przeciwniczką wind zawsze jest ryzyko że sie zatnie, najlepsze są chyba szyny (rampa), a i koszt chyba mniejszy. Wjeżdżałam na wózku elektrycznym samochodem,który był chyba vanem,dach auta chyba faktycznie musi być ciut wyżej.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 Artur30

Artur30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 03 czerwiec 2016 - 18:53

Witaj izika
Jak moi przedmówcy radzę unikać firmy z bielska. A myślałaś o fiacie Doblo? Jeździłem takim kilka lat i wiem że mało które auto ma tyle przestrzeni  nad głową. Co prawda ma spory prześwit (wysokie zawieszenie)
ale myślę że również można je obniżyć. Na koniec link do strony z firmami dostosowującymi auta  http://www.niepelnos...pl/ledge/x/3555

Użytkownik kuba edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 19:20
Usunięto link do profilu autora wątku

  • 1

#6 izika

izika

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 19:01

Witaj izika
Jak moi przedmówcy radzę unikać firmy z bielska. A myślałaś o fiacie Doblo? Jeździłem takim kilka lat i wiem że mało które auto ma tyle przestrzeni  nad głową. Co prawda ma spory prześwit (wysokie zawieszenie)
ale myślę że również można je obniżyć. Na koniec link do strony z firmami dostosowującymi auta  http://www.niepelnos...pl/ledge/x/3555

Dziękuję za odpowiedź! Tak, myślałam m. in. o fiacie Doblo. Ale ostatecznie zadzwoniłam do Stowarzyszenia Spinka i tam pan udzielił mi wyczerpujących porad, a mianowicie lepiej kupić już przerobiony samochód, bo jest większy komfort jazdy. Wszystkie nie przerabiane, bez obniżonej podłogi mają jednak za mało miejsc nad głową i jeszcze mnie przy przejeżdżaniu progu auta, więc jazda w takim samochodzie może być męcząca i trochę niebezpieczna. Teraz szukam już przerobionych, sprowadzanych z zagranicy! :) Pozdrawiam serdecznie!
  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samochód, przeróbka, dostosowanie samochodu, przystosowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych