Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zatrudnianie osób niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 luty 2016 - 10:04

Witam was wszystkich,

 

Mam do was takie pytanie na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych, otóż pracuję w danej firmie okolo 10 lat przy sprzątaniu. Taki sobie staż wyrobiłem, ale dzięki samemu sobie, no i chyba pracodawcy.

Obecnie stan zdrowia mi się znacznie pogorszył (niedosłuch jednego ucha) dlatego zostałem zmuszony do zakupu aparatu słuchowego, który jest bardzo kosztowny.

Sam się nie mogłem zdecydować na to, czy zakupić dany aparat, ze względu na to, że obecnie rynek pracy dla osób niepełnosprawnych jest coraz bardziej trudniejszy. Brak roboty, często wyzyski są ze strony pracowdawcy na pracownikach, dlatego też nie mogłem przez jakiś czas się zdecydować na coś takiego.

Pracuje tu już jak nadmieniłem 10 lat i pytałem się ludzi, czy jak by co, to czy mi coś grozi ze strony pracodawcy.

Podobno jak mam umowe na czas nieokreślony tyle czasu pracuję, nie mają prawa mnie pod żadnym pozorem mnie zwalniać, tym bardziej, że nic na mnie nie mają.

Nie spóźniam się, nie nawalam, pracuję rzetelnie, a że to mi nie zajmuję pełnych 7 godzin, to nie moja w tym wina.

Niestety takie mam stanowisko.

Dziś niestety się trochę obawiam, aby coś ze strony pracodawcy nie stało się i nie chcieli mnie zwolnić, podczas gdy mam podpisaną umowę z Bankiem na zakup ratalny aparatu słuchowego.

Nadmieniam że jest bardzo drogi, rozłożyłem sobie go na 4 lata.

Czy przez najbliższe 4 lata coś mi może zagrozić ze strony pracodawcy?

Słyszałem, ze raczej nie ma takich możliwości, zwłaszcza z moim poszanowaniem dla firmy i stażem, gdzie pracuję, a wiem, ze nie mam większych perspektyw (samo sprzątanie).

Wiek robi swoje i rożne inne schorzenia.

Dbam o te zatrudnienie i o staż, dlatego trochę się tego obawiam, aby mnie w trakcie tego nie zwolnili.

Wiem, ze do grupy głuchota się zalicza, i to następna specjalizacja.

A mam drugą grupę inwalidzką i 3 grupę z ZUS, ale w tym przypadku liczę na grupę inwalidzką


  • 0

#2 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 27 luty 2016 - 18:59

Witaj Andrzej

Pracodawca zawsze moze cię  zwonić niezależnie czy masz umowę na czas określony czy nieokreślony bez podania przyczyny zwolnienia.

Pozdrawiam

Karol


  • 0
karol

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 luty 2016 - 20:28

oczywiście, ze w każdej chwili może, ale bez podania konkretnej przyczyny, i to nie mnie, a kontroli w razie gdy zajdzie taka konieczność i to zwłaszcza jak się idzie na kasę.

Proszę sobie trochę poczytać na temat niedosłuchu, to wszystko jest w sieci, więc jesli pracodawcy zależy choć trochę na kasie, to powinien z inne strony spojrzeć.

Przecież jak by nie było, to dofinansowanie z PFRONu


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 luty 2016 - 17:48

Doświadczony, długoletni pracownik nie zawsze jest doceniany. Najczęściej dlatego, że trzeba ciąć koszty, bądź "potrzeba nowej krwi", albo wreszcie "każdy powód jest do tego dobry". Nic i nikt nie da nam gwarancji. Samo dofinansowanie z PFRON-u to za mało, bo przecież na Twoje miejsce znajdzie się ktoś inny. Tutaj mało kiedy liczy się człowiek, ale to "czarny scenariusz" i oby nigdy się nie spełnił. Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 luty 2016 - 19:22

już tak jest, że człowiek od dawna się nie liczy, tylko dbanie o kasę i firmę, aby firma się rozwijała. Przykładów mam dość sporo, a to, że ludziom się nie chcę pracować, to inna sprawa.

Ludzi po długich przerwach w pracy ciężko jest o dobra motywację, najczęściej rozleniwione, as byle głupstwo i na zwolnienia lubią chodzić, a ciężko jest o zastępstwo

Zakład Pracy, to nie zatrudnienie Przejściowe, gdzie na umowie zlecenie można w każdej chwili zrobić wolne.

I tu z drugiej strony się nie dziwię.


  • 0

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 luty 2016 - 14:31

Andrzej, Można powiedzieć, że prawdy są dwie: pracodawcy i pracownika. Pracodawcę interesuje, by stosunkowo małym kosztem pracownik był jak najbardziej wydajny, a pracownika z kolei na odwrót, by za wydajność i jakość w pracy było godziwe wynagrodzenie. Jeśli tego nie będzie, to rzeczywiście pracownicy będą robili wszystko, by jak najmniej się narobić w myśl powiedzenia - jaka płaca taka praca. Tak czy inaczej i pracodawcy nie szanują pracowników i pracownicy nie szanują pracodawców.      


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych