Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

potrzebuje informacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bogumil1304

Bogumil1304

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 16:51

Witam.Pracuje na umowie na czas okreslony i dodatkowo otzymuje rente z tytulu czesciowej niezdolnosci do pracy.Czy ktos moze mi podpowiedziec ile nalezy mi sie dni wolnego?

 


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3597 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 listopad 2015 - 19:36

Bądź łaskaw sprecyzować co masz na myśli pisząc: "wolne"? Urlop wypoczynkowy?
 Jeżeli tak, to wymiar urlopu wypoczynkowego zależy od stażu, a przy umowie na czas określony wymiar urlopu obliczany jest w sposób proporcjonalny do urlopu przysługującego na umowie na czas nieokreślony, przy zastosowaniu następujących zasad:

 

1. Niepełny kalendarzowy miesiąc pracy, zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca (podstawa prawna: art. 1552a § 2 KP)

 

2. Niepełny przysługujący dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia (podstawa prawna: art. 1553 § 1 KP)

 

3. Kalendarzowy miesiąc pracy, odpowiada 1/12 wymiaru urlopu przysługującego pracownikowi (podstawa prawna: art. 1552a § 2 KP)

 

 

P.S. Przenoszę wątek do przepisów prawnych.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 23:26

Witam.Pracuje na umowie na czas okreslony i dodatkowo otzymuje rente z tytulu czesciowej niezdolnosci do pracy.Czy ktos moze mi podpowiedziec ile nalezy mi sie dni wolnego?
 

Dwa dni za każdy miesiąc. A dodatkowych 10 dni po przepracowaniu roku, przysługuje osobą ze znacznym lub umiarkowanym stopniem.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych