Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nowa wersja gry taboo

gra słówka opis taboo tabu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#61 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 lipiec 2015 - 17:17

Mój opis monitora: Urządzenie do odbioru obrazu i dźwięku, wyposażone w a'la wyświetlacz będący źródłem światła. To dzięki niemu widzimy, słyszymy i oglądamy. Korzystamy z niego w pracy i poza nią. Wyróżnia się wśród nich lampowe (kineskopowe), oparte na ciekłych kryształkach (LCD) oraz plazmowe. W powszechnym obrocie królują na pierwszym miejscu - te nasze jedyne, osobiste i wypieszczone ściereczką od kurzu, a dopiero potem wystawiennicze, czy też telewizyjne. Typowe parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie to: rozmiar, rozdzielczość, sposób konstrukcji matrycy mającej wpływ na szybkość działania i wierność kolorów. W zastosowaniu audio do dyspozycji mamy odsłuchowe i studyjne. W latach wcześniejszych, a dokładniej w okresie 1765-1785 istniała wersja czasopisma drukowanego o tej wdzięcznej nazwie. Zostało ono założone przez Ignacego Krasickiego, Bohomolca i Adama, Kazimierza Czartoryjskiego z inicjatywy i przy wsparciu króla Stanisława, Augusta Poniatowskiego. Z ciekawostek to był też sobie taki Święty, a dokładniej wyznawca, dwunasty biskup Orleanu we Francji, święty Kościoła Katolickiego. Został osadzony na stolicy w Orleanie około 472 roku. 

 

W życiu codziennym pewnie nie raz i nie dwa mamy przylepiony do niego nos lub zasypiamy przed nim. Wówczas zesztywnienie karku zapewnione :P :)

 

Dla następnego gracza

słowo: DŁUGOPIS

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: do pisania, wkład, węgierski artysta i dziennikarz, obudowa, rurka, tusz, obsadka, kulkowe, wieczne pióro.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#62 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2015 - 18:16

Mój opis:

DŁUGOPIS

 

Narzędzie do notowania, wynalezione w 1938 roku przez  publicystę Laszlo Biro.
Osobiście kiedyś sama pracowałam aby wyprodukować tę rzecz w pracy chałupniczej
w Spół. Inw. Montowałam go, a polegało to na tym że napełniałam odpowiednią gęstą substancją
"plastikową słomkę",  następnie nakładałam ją na końcówkę, pocierałam o gumową płytkę by był

widoczny zarys (zabrudzenia schodziły za pomocą denaturatu :D ) Obecnie są ogólnie dostępne  a nawet znajdują się na nim wszelkie reklamy.
Są też drogie markowe, ale wszystkie służą do tego samego. Zwykle nosi się go do szkoły w etui, kobiety w torebce, mężczyźni w saszetce,

ewentualnie kieszeni marynarki na piersi biznesmena :D

 

Dla następnego gracza:

CIEŃ

 

Do opisu NIE MOŻNA używać słów: słońce, ciemność, profil.


Użytkownik michalina edytował ten post 15 lipiec 2015 - 18:31

  • 0

#63 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2015 - 20:36

Mój opis:
Zjawisko fizyczne polegające na tym, że każdy kształt nieprzepuszczający światła a znajdujący się na drodze promieni świetlnych zostawia za sobą (lub przed w zależności od miejsca źródła światła) w linii prostej swój charakterystyczny ślad. Im niżej lub wyżej będzie to źródło umieszczone, względem obiektu, to także zmieni się też i ten kształt - będzie dłuższy lub krótszy. Zjawisko to zachodzi także w stosunku do innych zakresów promieniowania elektromagnetycznego.
Takim najbardziej spektakularnym zjawiskiem jest ustawianie się największej świecącej gwiazdy, księżyca i ziemi w linii prostej. Dziś, dzięki licznym badaniom naukowym zjawisko to wyczekiwane, obserwowane i podziwiane przez rzesze ludzi, kiedyś postrzegane jako gniew Boży i symbol wszelakich nieszczęść - "...Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. Współcześni kronikarze wspominają, iż z wiosny szarańcza w niesłychanej ilości wyroiła się z Dzikich Pól i zniszczyła zasiewy i trawy, co było przepowiednią napadów tatarskich. Latem zdarzyło się wielkie zaczernienie ;) gwiazdy emitującej światło i inne promieniowanie, a wkrótce potem kometa pojawiła się na niebie..." H. Sienkiewicz, Ogniem i mieczem
Inne określenia tego słowa, to:
bać się własnego - inaczej bać się wszystkiego,  
znaleźć się w nim - pozostawać z boku, być zdominowanym,
usunąć kogoś w niego - kogoś zdominować lub zepchnąć na drugi plan, bądź umniejszyć jakieś zasługi,
rzucać nim - sprawiać, że o kimś źle się mówi poprzez plotki, pomówienia, oskarżenia

Dla następnego gracza
słowo: LISTONOSZ

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących słów: doręczyciel, poczta, poczta polska, InPost, paczkomaty, paczka, list zwykły, polecony, kurier, goniec, pocztowiec, roznosiciel, ulotki


  • 2

#64 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 lipiec 2015 - 11:38

Mój opis:

Bardzo odpowiedzialna funkcja pośredniczenia między adresatem, a nadawcą. Zazwyczaj PAN, lub coraz częściej PANI o nienagannym wyglądzie, znacznie przewyższającej sprawności fizycznej, a także doskonałej orientacji i znajomości topografii miasta, zwłaszcza ulic. Wysoka kultura osobista, która uzewnętrznia się na samo słowo "Dzień Dobry". W zwyczaju puka do drzwi domostw i najczęściej robi to dwa razy. Charakterystyczne atrybuty to ogromna torba na ramieniu wypełniona po brzegi przesyłkami. Niekiedy zamiast niej można spotkać wózek/torbę na kółkach.

Z utęsknieniem wyczekują go dzieci, najczęściej w okresie Świat Bożego Narodzenia w nadziei na wiadomość zwrotną od Świętego Mikołaja.

 

Nie brakuje odniesień do niego w twórczości śpiewanej i pisanej. Tutaj wystarczy spróbować przypomnieć sobie słynną piosenkę Skaldów. Inne aranżacje to muzyczne lub typowo recytatorskie (wierszyków), a wszystko to głównie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym.

 

Dla następnego gracza:

słowo: LEKARZ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: pierwsza pomoc, rodzinny, ogólny, specjalista, dyplom. dyżur, szpital, przychodnia, kitel, stetoskop, biały, fartuch, zawód, medycyna, leczenie ludzi i zwierząt, kwalifikacje, choroby, recepty, Izba Lekarska.

 

P.S. Kochani zapraszam(y) do zabawy, nie bójcie się !!! :) Warto pozwolić się wciągnąć chociaż na chwilę i oderwać się od codziennej rzeczywistości. Czekam(y) na ODWAŻNYCH, bo do NICH podobno świat należny :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#65 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2015 - 15:15

Mój opis:
To osoba, która po wielu latach ciężkiego życia studenckiego i licznych praktykach, składa specjalne przyrzeczenie zwane przysięgą Hipokratesa. Przypadłości na jakie zapadamy w swoim życiu, mają swój niepowtarzalny charakter, dlatego też tak wiele można spotkać fachowców w wąskich dziedzinach, a ich nazwy zazwyczaj pochodzą od łacińskich, bądź greckich słów np. oculus, stoma, dens, kardia, cheir,.
W dużych skupiskach ludzi, pracują w charakterystycznych wielkich obiektach budowlanych podzielonych na małe pokoiki dla pacjentów oraz na pomieszczenia zabiegowe. Przyjmują też w na wsiach, jednak te obiekty są dużo, dużo skromniejsze. Noszą charakterystyczny ubiór i bardzo czułe słuchawki. Po wizycie w takim gabinecie i rozmowie, dostajemy na kawałku papieru spis medykamentów jakie mamy sobie wykupić w aptece.
Zajmują się nie tylko naprawianiem;) człowieka, ale też i flory i fauny. Można o nich powiedzieć, że mają złote ręce, tylko co niektórzy bardziej od brania pozłacanych monet jak od robienia rzeczy niemożliwych i cudów. ;)    
Są bohaterami licznych utworów literackich jak i filmowych. Prawie każde dziecko zna bajkę jak to pan doktor przychodził do kotka co zaniemógł i leżał w łóżeczku.  
Kolejny znamienity utwór literacki B. Pasternaka to Doktor Żywago. W wersji przeniesionej na duży ekran niezapomnianą kreację stworzył nieżyjący już (zmarł parę dni temu) Omar Sharif.
W dawnych czasach byli określani mianem znachorów i taki też tytuł nosi książka p. Dołęgi-Mostowicza jak i dwukrotnie przenoszony na ekran film z niezapomnianymi kreacjami Kazimierza Junoszy-Stępowskiego i Jerzego Bińczyckiego.
Na początku lat 80-tych, na małym ekranie śledziliśmy serialowe losy doktorów: Sowy, Błażeja i Sztrosmajera. To z niego pochodzi klasyczny już cytat o ludzkiej głupocie, która to potrafi latać jak pewien ptak ;) Po europejskich przemianach z 1989 r. nakręcono kolejną część - Dwadzieścia lat później, ale już to nie było to co oryginał.
W polskim, serialowym wydaniu możemy oglądać przygody tego środowiska w serialu Na dobre i złe, natomiast w krzywym zwierciadle w Klinika ;) na perypetiach czy Daleko od noszy...

Dla następnego gracza  
słowo MORZE

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: akwen, fala, liga morska liga rzeczna, morskie odmęty, zalew, nazwy mórz, głębiny, Neptun, Posejdon,  ocean, bezkres, ogrom, masa, zatrzęsienie, bałwan


  • 0

#66 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2015 - 18:43

Nie będę kombinować, gdyż jest to zabawa dla wszystkich nawet dla takiej blondynki jak ja :P

więc bardzo prosty:

 

Mój opis MORZE:

 

Jest to duża przestrzeń  dno jest w depresji, ale miewa mielizny - napełnione słoną wodą, miewa przypływy i odpływy - regularnie powtarzające się podnoszenie i opadanie poziomu wód. Obrót Ziemi powoduje, że w ciągu doby w danym miejscu zmienia się siła przyciągania magnetycznego Słońca i Księżyca, stąd takie zjawisko. Jest ich wiele na naszym globie. W Polsce znajduje się na północy w przeciwieństwie do gór które znajdują
się na południu.

 

Dla następnego gracza :

KUCHARZ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: stołówka, jedzenie, potrawa, menu. mężczyzna.


Użytkownik michalina edytował ten post 17 lipiec 2015 - 20:51

  • 1

#67 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2015 - 19:47

Mój opis:

Osoba biegle poruszająca się w licznych recepturach i procesach fizyko-chemicznych zachodzących w różnych pojemnikach (płaskich oraz takich z przykrywką), najczęściej metalowych, pod wpływem wysokiej temperatury (choć i zdarzają się receptury do zastosowania na zimno) oraz używająca narzędzi tnących, mielących, szatkujących, także  w/w pojemników w różnych wielkościach i wykonaniach, w których lądują pocięte produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Jak mawia stare powiedzenie - gdzie ich sześciu - tam zazwyczaj nie ma co położyć na talerz ;)

Choć kobiety krzątają się w domowych świątyniach przygotowywania posiłków, to jednak w większości przypadków, faceci zostają szefami kuchni w renomowanych restauracjach. Ten pracujący na morzu, to kuk, a jego królestwo to kambuz.

Teraz dzięki licznym programom w różnych stacjach telewizyjnych z ich udziałem można się nauczyć jak prawidłowo korzystać z patelni oraz nie przypalić wody w czajniku :D

 

Dla następnego gracza:

słowo BIBLIOTEKA

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: szafka, książki, etażerka, gazety, płyty cd i dvd, meblościanka, półki.      


  • 1

#68 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 lipiec 2015 - 13:30

Trochę głupio pisać bo poprzeczka jest naprawdę wysoko ale spróbuje:

 

Mój opis: Budynek, w którym możemy chłonąć kulturę w każdej postaci- od tej niższej jak pozycje beletrystyczne po wysoką, bo często znajdziemy tam białe kruki.Chcąc bezpłatnie przeczytać jakąś pozycje -udajemy się właśnie tam.

Współcześnie jest to również centrum rozrywki, bo jest tam zarówno internet jak i organizowane są różne zajęcia,by przyjemnie spędzać czas i czegoś sie nauczyć. Często w nich przebywają dzieci i młodzież w wieku szkolnym, ponieważ jest ona główną podporą szkoły i szeroko pojętej edukacji:reszta społeczeństwa przenosi się tam w inny świat: czy to obracając kartki różnych utworów literackich,czasopism czy też poszerzając swoje horyzonty oglądając film w małym studyjnym kinie czy słuchając lokalnego radia.

W taki oto sposób budynek ten służy pozytywnemu pobudzaniu wszystkich naszych zmysłów.

Jeśli miasto, w którym się owa wypożyczalnia znajduje chce się rozwijać -staje sie ona wtedy jednym z elementów edukacji mieszkańców.

 

Dla następnego gracza: Miasto

 

Do opisu nie można użyć: ludność,urbanizacja,powierzchnia,bloki,budynki,sklepy,centrum,stolica.


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#69 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 lipiec 2015 - 15:38

Mój opis miasta: Słowo wykorzystane na wielu płaszczyznach, pierwotnie to skupisko ludzkie przeciwstawne wsi, charakteryzujące się zagęszczoną zabudową, zróżnicowaną strukturą społeczną mieszkańców, utrzymujących się w większości z zajęć nierolniczych - handlu, rzemiosła, przemysłu i usług.

Pierwsze powstawały zapewne w 2. połowie VI tysiąclecia p.n.e. i były na ogół samodzielnymi jednostkami politycznymi (Sumer IV–III tysiąclecie) oraz ośrodkami kultu religijnego (starożytny Egipt, Mezopotamia, Indie, Chiny). Znaczna rozbudowa rozpoczęła się od 2. połowy XVIII w. w związku z rewolucją przemysłową; odkrycia naukowe i wynalazki techniczne (maszyna parowa) sprzyjały procesom migracji; żywiołowość tych procesów powodowała różnicowanie się statusów społecznych ludu, powstawały nadmiernie zagęszczone i nędzne dzielnice robotnicze i wykwintne śródmieścia. 

Rozwój nauk społecznych i przyrodniczych, zwłaszcza wiedzy w zakresie higieny publicznej, wzmógł od połowy XIX w. działania na rzecz uzdrowienia środowiska miejskiego. Powstawały nowe koncepcje takich osobistości, jak A. Soria y Mata, E. Howard, T. Ganier. I tak mamy liniowe, ogród, przemysłowe, a z czasem doszło funkcjonalne, którego zasady zostały wyłożone w Karcie ateńskiej.

Z czasem rozpoczęto przebudowę i ich rozbudowę. Całą uwagę skupiono wówczas na unowocześnianiu układów komunikacyjnych (metro, autostrady miejskie), budowie nowych dzielnic mieszkaniowych, tworzeniu wydzielonych ośrodków handlowo-usługowych, zakładaniu nowoczesnych obszarów przemysłowych oraz wyznaczaniu rejonów wypoczynku, sportu i zabaw. Budowano nowe, głównie w celu odciążenia tych o nadmiernej dynamice wzrostu. Stale rośnie ich liczba powyżej miliona mieszkańców, z czasem tworząc wielomilionowe aglomeracje i konurbacje.

 

W innym odniesieniu, a raczej znaczeniu:

  • przenośnie - ogół mieszkańców, 
  • główne miejsce, np: zamieszkania,
  • obszar administracyjny, władze administracyjne,
  • miejscowość, która otrzymała prawa miejskie, 
  • mocno związane ze słowem: miejsce,
  • powiatowe, bądź wojewódzkie,
  • większość z nich posiada własne strony internetowe, urzędowo powiązane z tzw. BIP (Biuletyn Informacji Publicznej),
  • powszechnie znana nazwa gazety, 
  • różnorodne pod względem historycznym i językowym,
  • często "na nie wychodzimy", lub "na nim jesteśmy",
  • zdrobniale: mieścina, miasteczko,
  • w filmach, jako "Aniołów", "Kości", czy "44",
  • osobiście znane to te "Twim Peaks" - z amerykańskiego serialu telewizyjnego stworzonego przez Marka Frosta i Davida Lyncha,
  • ONO "budzi się" wg Pawła Kukiza, 
  • poza tym z niego jestem "to widać, słychać i czuć ...."!  :)

Dla następnego gracza:

słowo: KULA

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: zbiór elementów przestani, u nogi, okrągła, kulista, ziemska, glob, wróżby z kuli, bryła, pocisk broni, zawody lekkoatletyczne, przedmiot pomocy przy chodzeniu, pod pachę, nazwisko.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#70 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:59

Nie no.... tyle wiadomości.... tyle zakazów.... zlitujcie się  :facepalm:  ale cóż tam, ja krótko:

Mój opis KULA

 

Taki ma kształt geometryczny każda piłka do gry, wyjątkiem jest  piłka do rugby. :D

 

Dla następnego gracza:

słowo: OŁÓWEK

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć słów: kredka, węgiel, rycina, grafika, kreślarz.


  • 0

#71 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2015 - 19:09

Opis:
W klasycznym wykonaniu - cienki grafitowy pręcik dla ochrony przed złamaniem jest otoczony przez drewnianą oprawkę. Kiedy pręcik zostanie wypisany - nożem na szybko lub temperówką dokładniej - zdejmujemy drewnianą oprawkę.
W nowoczesnym rozwiązaniu (tzw. automatyczne) - cienki pręcik  umieszczamy w specjalnym mechanizmie w plastikowej oprawce. Kiedy grafit się wypisze - wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk a grafit ponownie się pojawi.
Stosowany grafit może być o różnych twardościach, co przekłada się na pozostawiany ślad. Im twardszy, tym ślad jest jasnoszary - im jest miększy tym ten kolor staje się coraz czarniejszy.
Cechą charakterystyczną jest to, że ślad po nim łatwo można wymazać specjalną gumką.
W czasach kiedy nie były bardzo rozpowszechnione długopisy - istniały także specjalne wkłady (tzw. kopiowe), które po zwilżeniu wodą (np. ślina) zostawiały ślad, którego już tak łatwo nie dało się usunąć gumką.
Starsi użytkownicy portalu, na pewno śledzili na małym ekranie losy pieska i chłopca, który posługiwał się zaczarowanym pisakiem. Wszystko co gdziekolwiek on narysował - natychmiast materializowało się rozwiązując różne problemy. W Łodzi znajduje się pomnik bohaterów tego serialu.  


Dla następnego gracza
słowo LATARNIA

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących słów: latarenka, lampa, jarzeniówka, głowa, Latarnik, B. Prus, kobieta lekkich obyczajów, ciemność,


  • 2

#72 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 lipiec 2015 - 12:47

Mój opis latarni: znak nawigacyjny dla zagubionych jednostek morskich. Kształtem przypomina cylinder umieszczony na górnym pierścieniu kopuły. z otworami doświetlającymi pomieszczenie przykryte kopułą. Nazywana także nadbudówką z oknami nad dachem doświetlająca pomieszczenie pod nim. Bywa morka, lotniskowa i uliczna.

Inne zastosowania i znaczenie:

  • służąca do oświetlania dróg, placów, parków, itp., i umieszczona na wysokim słupie;
  • biała szeroka plama na głowie konia lub byka;
  • w łowiectwie - łeb wilka;
  • w wersji chińskiej - rodzaj kolorowego lampionu;
  • zaś Diogenesa - to symbol istnienia prawdziwego człowieka.

Poświęcona i oddana morzu na zawsze ... Każda z nich z osobna świeci inaczej. Dla zagubionego statku, jednego człowieka, może być niczym światło na wezbranym morzu życia.

 

Dla następnego gracza:

słowo: DESZCZ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: opad, chmura, zjawisko atmosferyczne, smuga, struga, łzy, płacz, piosenka.

 

P.S. Kuba - moje gratulacje raz jeszcze --> SUPER MODERATORZE  :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#73 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 22 lipiec 2015 - 14:35

Mój opis: Pojawia się gdy następuje nagła zmiana pogody. Są to krople o różnym nasileniu, które lśnią na ulicy niczym srebrne koraliki. Współcześnie bywa bardzo intensywny powodując nierzadko podtopienia i powodzie - powodem tego jest ocieplenie klimatu. Nie lubimy tych dni, kiedy nam kapie, bądź leje się z nieba, ponieważ wiąże się to z noszeniem parasola jak i powoduje nasze nie najlepsze samopoczucie. Zwykle wtedy wzmacniamy się brazylijskim wynalazkiem - kawą. Jego siostrą jest burza; czasami tworzą naprawdę niebezpieczne połączenie łamiąc drzewa czy zrywając dachy.

Jest często wykorzystywany w poezji jako romantyczny środek wyrazu, który jest dużym polem do użycia przenośni czy porównań głównie tych związanych z emocjami.

 

 

Dla następnego gracza: Zima

 

Do opisu nie można użyć; Zimno, mróz, biały, bałwan, śnieg.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#74 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 22 lipiec 2015 - 22:42

Pora roku następująca po jesieni. Czas kiedy dzieci oczekują, aż podwórka pokryje biały puch, aby móc się rzucać śnieżkami, ulepić zabawną postać z marchewkowym nosem, łapami z patyków oraz oczami i guzikami z węgielków ;) to pora roku kiedy można jeździć na sankach, nartach i łyżwach..... jeśli pogoda dopisze ;P
 

Dla następnego gracza:

słowo: PAZNOKIEĆ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: płytka, tips, lakier, zmywacz, manicure, zapuszczać,


  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#75 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:22

Mój opis paznokcia: Z łacińskiego to unguis, czyli rogowata osłona ostatniego członu palca naczelnych. Jeden z wytworów naskórka, którego głównym budulcem jest kreatyna. Pełni funkcje ochronne – przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych – i obronne. Są ozdobą dłoni kobiety. Znajdują się w górnej części palców i wówczas można je malować, obcinać, obgryzać, piłować i mieć długie. Najbardziej rozpowszechnione w pierwszej wersji, gdzie kolorowe emalie nadają im odpowiedniego charakteru. W przypadku młodych dam, czyli dziewczynek są ozdabiane przeróżnymi wzorzystymi i łatwo przylepnymi naklejkami. Poza tym są tworami homologicznymi do pazurów, które występują u zwierząt. W mowie zdrobniałej to pazurek, paznokietek.

 

Dla następnego gracza:

słowo: TATUAŻ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: modyfikacja ciała, tusz, pigment do skóry, rytualny obrzęd, plemiona, ozdoba, wzór, studio. 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#76 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2015 - 13:50

Mój opis Tatuaż:

Słowo to pochodzi od terminu tatau w rdzennym języku Thaiti.
W języku polskim potocznie nazywane - dziary.
Praktykowanie to, na przestrzeni wieków przez różne społeczności sugeruje, że zaspokaja on różnorakie potrzeby osobiste oraz społeczne i kulturowe, których znaczenie przetrwało do czasów współczesnych.
Jest to trwały niezmywalny rysunek na poszczególnych częściach ludzkiej sylwetki:
np: rąk, torsu, itp. wykonany ręką utalentowanego artysty może być prawdziwym arcydziełem, lub odwrotnie

wykonany nieprofesjonalnie, szpeci a nawet gorszy tych którzy to widzą.
Dla mnie takim synonimem tego jest Agnieszka Chylińska.
Kiedyś była zbuntowaną gwiazdą rockowego zespołu O.N.A., która nie dbała o wygląd. Dziś jest coraz bardziej stateczną mamą trójki dzieci i zachwyca seksapilem. Agnieszka Chylińska (39 l.) najwyraźniej uznała, że stare dziary nie przystają do jej nowego wizerunku. I je usunęła. Teraz zamiast szkaradnych potworów, ramiona gwiazdy są w  kolorowe rękawy z kwiatów itp.

 

Dla następnego gracza:
MAKIJAŻ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć słów: make-up, szminka, puder, tusz, twarz.


Użytkownik michalina edytował ten post 24 lipiec 2015 - 14:07

  • 1

#77 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2015 - 00:09

Mój opis:
Gdyby o nim mówić z wielkim przymrużeniem oka, to można użyć określenia nakładanie tapety  ;)  W przypadku niektórych kobiet jest to adekwatne określenie, bo ilość nałożonych kosmetyków i grubość tych warstw rzeczywiście przypomina przysłowiową tapetę... Im go mniej na twarzy - tym kobieca uroda jest delikatniejsza i naturalniejsza, a im bardziej przesadny - staje się karykaturą... Z jego pomocą można wyrazić swoją osobowość z czego oczywiście korzystają kobiety, ale też stosują go członkowie różnych subkultur. Pomaga też przy maskowaniu wszelakiej maści niedoskonałościach naszego ciała. 
Jego odmianą jest charakteryzacja; stosowana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze stosunkowo szybką i czasem radykalną zmianą wizerunku osoby (aktora) -  głównie stosowana w teatrach, operach, filmach, telewizji. Tu oprócz zastosowania kosmetyków, używa się różnych rekwizytów - peruki, brody, wąsy, brwi, oprawki okularowe, wkładki, itp.
 
Dla następnego gracza
słowo: ŁÓDŹ
 
Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: czółno, łajba, motorówka, statek, okręt

  • 1

#78 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 lipiec 2015 - 15:55

Mój opis łodzi: Czasem chciałabym się dostać na nią i popłynąć w siną dal... Wszelkie wody, lądy, a przede wszystkim przystanie morskie, nie są jej obce. Nazwa silnie związana z małą wsią w Wielkopolsce, ale przede wszystkim z miastem na prawach powiatu w środkowej Polsce, którego jest najważniejszym symbolem. Mowa o herbie, prezentującym ją na czerwonym tle, drewnianą ze złotem i charakterystycznym wiosłem. Pochodzie nazwy miasta nie zostało dotąd wyjaśnione. Istnieje kilka hipotez, a to one:

  • wywodzi się od szlacheckiego nazwiska rodowego Łodzic, a herb miasta od jego wizerunku, na którym przedstawiona jest drewniana konstrukcja;
  • od staropolskiego imienia męskiego Włodzisław;
  • od staropolskiego określenia wierzby szarej - "łozy"
  • i wreszcie od zupełnie błędnej wywodzącej nazwę miasta od rzeki, bo to rzeka wzięła nazwę od miast.

Wcześniejsza nazwa miasta to Łodzia, ale uległa modyfikacji. Jednak po latach coraz częściej nazywane bywa polskim Manchesterem, z racji kwitnącego niegdyś na jego terenie przemysłu tekstylnego.

 

Inna możliwość i jednocześnie fakt związana z codziennością - w szczególności panów, którzy wykorzystują ją do swoich rejsów i połowów. Mogą być drewniane, kabinowe, lub z laminatu. Ich ceny potrafią być bajeczne, w zależności od fantazji i zasobów portfela. Wykonanie zajmuję kilka miesięcy, a efekt końcowy to wodowanie. Jej bracia na lądzie i wodzie to łajby, kutry i statki.

A, więc - ahoj przygodo!!!! Czas już popłynąć i odpłynąć ...  :)

 

Dla następnego gracza
słowo: KOKTAJL
 
Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: napój chłodzący, mieszanina cieczy, alkohol, sok, przyjęcie, szejker, trunek, Mołotowa, Krwawa Mery.

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#79 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2015 - 04:19

Mój opis:
Inaczej drink bądź aperitif. Najczęściej kojarzy się nam z połączeniem różnych napojów procentowych typu wódka, rum, gin, likiery, wino, szampan z płynami ich nie zawierającymi np. coca-cola, tonik, woda mineralna, mleko, substancja z wyciśniętych owoców, warzyw (zwłaszcza takiego dużego, czerwonego i mięsistego z pestkami ;) ) a także kruszonego lodu bądź takiego w kostkach. Oczywiście mogą być też bezalkoholowe. Przygotowywany jest wg ścisłego przepisu w charakterystycznym pojemniczku wykonanym ze szkła lub metalu, na którym w zależności od producenta i wykonania, naniesione są potrzebne ilości płynów do najpopularniejszych drinków. Ów pojemniczek na czas potrząsania nim, czasem w akrobatyczny sposób, przykrywa się specyficznym wieczkiem. Tak wytrzęsiony i połączony zestaw różnych składników, przelewa się do różnych kieliszków odpowiednio przyozdobionych kawałkiem owocu, cukrem, czasem solą, parasolką i słomką.
Podawany przy wszelakiej maści imprezach towarzyskich – bankietach, galach, prywatkach – domówkach, grillach. I o ile drinki podaje się po głównym daniu, dla tzw. przyjemności, tak na pobudzenie apetytu podaje się tzw. aperitify.    
W lokalach rozrywkowych przyrządzaniem drinków zajmują się barmani. Żeby nim zostać, trzeba opanować obszerną wiedzę z miksologii (nauka o napojach mieszanych) nt. receptur, temperatur, technik miksowania, dekoracji, itp. Bardzo sugestywnie przedstawiona jest praca barmana w filmie z Tomem Cruisem. Natomiast chyba największą sławę zdobyły drinki z filmów o Jamesie Bondzie –  wstrząśnięte, ale nie zmieszane…
Tym mianem, wraz z nazwiskiem prominentnego działacza z Kremla, żołnierze fińscy określali dość prymitywną broń jaką był granat zapalający. Najpowszechniejszy i zarazem najprostszy sposób budowy - to butelka wypełniona płynnymi łatwopalnymi chemikaliami (np. benzyna i ropa) zaczopowana wąskim paskiem tkaniny stanowiącym lont. Na chwilę przed planowanym wyrzutem należało podpalić lont. Były powszechnie stosowane w powstaniu warszawskim jak i wojnie hiszpańskiej. Zresztą używane do dziś przy wszelakich starciach demonstrujących z policją.    

Dla następnego gracza
słowo: KOPALNIA

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: węgiel, górnik, kopaliny, szyb, sól, skarbnica, czarny...


  • 2

#80 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 sierpień 2015 - 12:11

Mój opis kopalni: Od zarania dziejów człowiek ma potrzebę i jednocześnie pociąg do odkrywania czegoś, poszukiwania i wydobywania. Najbardziej pożądanym surowcem stało się złoto, z czasem doszło inne, jak miedź, cynk, nikiel, ołów, srebro, rudy żelaza, manganu, magnezu, gazu, ropy naftowej, tytanu, diamentów, słona, biała skała i te najbardziej czarne z czarnych kryształów nazywane kamiennym i brunatnym.

 

Taki dobrze prosperujący zakład zajmujący się wykopaliskami, kiedyś przynosił ogromne zyski, w dzisiejszych czasach najczęściej popada w gigantyczne długi. Wiąże się to zamknięciem lub przekształcaniem w spółki. Nie sposób zapomnieć, iż mają one swoje ofiary, gdyż jest to jeden z najbardziej wypadkowych zawodów. Pierwotnie w pracach wydobywczych wykorzystywano konie, które po wysłużeniu szły na rzeź. W dzisiejszych czasach większość zadań przejęły maszyny i ludzie, którzy każdego dnia zjeżdżając pod ziemię ryzykują życiem. Najsłynniejsze katastrofy to "Halemba" i "Wujek" "Ruch Śląsk". Prawdziwie niechlubny rekord padł w 1881 roku w „Renard” w Sosnowcu (śląskie), zginęło 200 osób. Wśród ofiar było wiele dzieci i pracowników małoletnich, którzy pomagali swoim ojcom przy wydobyciu.

 

To właśnie Śląsk jestem jest sercem tej gałęzi polskiego przemysłu i choć ono już nie raz stawało (zatrzymywało się), lub przeżywało zawał to nadal bije. Ludzie tam żyjący, w pocie czoła, umorusani po łokcie zarabiają na przysłowiowy "kawałek chleba". Raz w roku uroczyście obchodzone jest ich Święto i wiąże się ono z dniem 4 grudnia, czyli tzw. "Barbórką". Ze względu na metodę wydobywczą można wyróżnić:

  • odkrywkowe,
  • głębinowe,
  • otworowe.

Najbardziej znana i lubiana lektura z pierwszych lat szkolnych to "Łysek z pokładu Idy". Inne zastosowania w użyciu:

- źródło wiedzy, 

- arsenał, spichlerz, studnia bez dna,

- regionalnie i po śląsku to gruba

- od czasownika - "kopać", np: w  głąb ziemi.

 

Dla następnego gracza

słowo: ANIOŁEK

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: skrzydła, posłaniec, byt duchowy, zesłany z nieba, Ciemności, Dobroci, z porcelany, Michał Anioł.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych