Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak długo czeka się na wezwanie na komisję o przedłużenie orzeczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mini21

mini21

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Skąd:Wwa

Napisano 06 styczeń 2015 - 00:16

Witam serdecznie.

Chciałem się zapytać, jak długo czeka się na wezwanie na komisję orzekającą o stopniu niepełnosprawności.

 

Moje orzeczenie straciło ważność 31.12.2014, dokumenty (wniosek + dokumentacja medyczna) złożyłem 04.12, jednak do tej pory nie otrzymałem ani wezwania ani żadnej odpwowiedzi.

 

Czy jest jakiś ustawowy okres, w którym powinno to zostać wyznaczone?

Trochę to "boli", gdyż po parunastu latach muszę kupować bilety ZTM :D, a nie wiem jak się obsługuje biletomat (żarcik).

 

Z góry dziękuje.


Czy zdarzają się sytuację, że orzecznictwo wyda "wyrok" bez obecności "powoda", tzn. da/nie da orzeczenia bez obecności na komisji?


  • 0

#2 Syrenka55

Syrenka55

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 15:17

Zależy w jakim mieście, ja w Trójmieście w ubiegłym roku czekałam ponad 3 miesiące. Obecnie ze względu na karty parkingowe jest wielu chętnych na komisje, najlepiej zadzwonić do nich i zorientować się ile będziesz musiał jeszcze czekać.


  • 0

#3 mini21

mini21

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Skąd:Wwa

Napisano 09 styczeń 2015 - 15:38

Co do miasta to Warszawa.

Ponad 3 miesiące? O matko... A co z 30 dniami o których piszą, że mają na odpowiedź? Przecież zaświadczenie od lekarza jest ważne miesiąc... Nie interesowałem się tym zbytnio, ale co komisje mają do kart parkingowych?

 

Dzwoniłem już dwa razy u nic nie wiedzą .


  • 0

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 09 styczeń 2015 - 17:04

Nie interesowałem się tym zbytnio, ale co komisje mają do kart parkingowych?

Komisje do kart parkingowych mają tyle,że aby ją dostać trzeba najpierw przez tą samą komisję co ty przejść i raczej nikogo nie interesuje że masz mało czasu. A ludzie do lekarza idą jeszcze z innymi sprawami i tak sie to toczy a czas leci stąd te trzy miesiące a może i dłużej.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 10 styczeń 2015 - 17:02
cytat.

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2015 - 17:53

Kolega ostatnio czekał  1,5 miecha województwo śląskie ja teraz oczekuje dam znać jak wyznaczą mi termin.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych