Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Pendolino


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:02

Czy ktoś z was jechał pen dolino jakie są wasze odczucia po ilu minutach byliście na miejscu? 


  • 0

#2 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 18:40

Nie spodziewaj się wielu odpowiedzi ponieważ rozkład jazdy z pendolino wchodzi w życie od 14 grudnia.No chyba,że ktoś dzisiaj na przykład miał okazję jechać z dziennikarzami na trasie Warszawa-Gdańsk.


  • 3

#3 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 22:01

A są tory pod to?:P


  • 2

#4 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2014 - 09:58

Pendolino w Polsce...kolejny przykład błyskotliwości umysłu Donalda Tuska. Zakup dziadostwa za kila miliardów do kraju w którym działają trzy firmy mogące wyprodukować podobny sprzęt kilkakrotnie taniej....no ale wtedy Sławuś nie miałby na zegarki...


  • 0

#5 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2014 - 11:57

Budujmy nowe lotnisko, znajdźmy teren (czyt. pola) kupmy samoloty niech startują i lądują na trawie a w międzyczasie będziemy tworzyć pasy startowe.
Tak samo wygląda sytuacja z Pendolino, jest szybka kolej nie ma odpowiednich torów. Nie będę straszył, ale żeby jazda Pendolino nie skończyła się tak jak kiedyś w Hiszpani https://www.youtube....h?v=am1Grcromwk .


  • 0

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3595 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 grudzień 2014 - 07:49

Jest jeszcze jedna kwestia: znając PKP, to pendolino będą mieć priorytet przy układaniu rozkładu jazdy. Dlatego na trasach na których będę kursować prawdopodobnie zniknie część połączeń TLK i PR. W efekcie pojedziecie może i godzinę krócej, ale zapłacicie ze trzy razy więcej. Czy to opłacalne? Niech każdy zdecyduje sam. Póki co, ja jestem zadowolony że na trasie którą regularnie jeżdżę, pendolino jak na razie nie kursuje.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 grudzień 2014 - 09:39

Uważam Pendolino za ambicjonalny wymysł Zarządu PKP  i tyle wolałbym jeżdzic wolniejszymi pociągami ale  po sprawnych torach i wygodniejszymi składami że jest   to możliwe (przynajmniej  jeżeli chodzi o składy Dowodzi Kolej Dolnośląska  i Kolej śląska Ta ostania mimo wszszystko. Słowem są pilniejsze  inwestycje  niż superszybka kolej


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#8 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 11 grudzień 2014 - 12:43

Pendolino może i się sprawdza, ale nie u nas, gdzie nasze torowiska są niedostosowane do prędkości. W zamian za zakup tylu składów Pendolino mielibyśmy 2 a może i 3 razy więcej „zwykłych” wagonów na wyższym poziomie. 

Co do prędkości. Pamiętam za dobrych czasów pociąg relacji Koszalin – Warszawa Express jechał 6-6,5 godziny. Teraz Pendolino jedzie do Gdańska 3 godziny (do Koszalina kolejne 3 godziny się jedzie), więc gdzie tu ta zawrotna prędkość?? Niestety połączenie zlikwidowano.

 

Niestety w naszym kraju wolimy zakupić drogi „sprzęt” i zlikwidować w zamian wiele połączeń kosztem nas – pasażerów. Tylko czy u nas robi się coś dla pasażerów??

A ostatnia najgłupsza rzecz, to to że nie można kupić biletu w pociagu Pendolino, bo będą duże kary. Śmieszne… Skoro we wszystkich pociągach obowiązuje zakup biletu to czemu w Pendolino nie?? 


  • 2
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 grudzień 2014 - 14:34

1f1f3412fa1fa0682a925c25496ec27d.jpg

 

63b74555517a95ce1e9dd342df97d22f.jpg

 

http://fotoo.pl//out...2f-filtered.jpg


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 11 grudzień 2014 - 14:38

  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 grudzień 2014 - 12:55

Pendolino-artykuł-najistotniejsze fakty.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 14 grudzień 2014 - 12:56

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#11 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3595 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 grudzień 2014 - 06:38

Ja też przytoczę kilka faktów:

 

W marcu 2010 r. Brytyjskie Serious Fraud Office poinformowało, że trzech dyrektorów firmy Alstom w tym kraju zostało aresztowanych pod zarzutem korupcji. Przeszukano biura i mieszkania w Londynie, West Midlands, Leicestershire, Cheshire i Derbyshire. Mężczyzn aresztowano pod zarzutem korupcji, prania pieniędzy, zakładania fałszywych kont i płacenia wysokich stawek zagranicznym firmom, w zamian za co Alstom wygrywał przetargi. W tym śledztwie Brytyjczyków wsparły policja i wywiad finansowy Szwajcarii.

Jeszcze wcześniej w Szwajcarii i Francji przeciwko firmie Alstom toczyły się śledztwa w sprawach płacenia w latach 1995-2003 wysokich łapówek urzędnikom w kilkunastu krajach Azji i Ameryki Południowej - za załatwienie kontraktów. Alstom oskarżano m.in. o to, że jego ludzie wręczyli 6,8 mln dolarów łapówki, by wygrać kontrakt na budowę linii metra w Sao Paulo. Alstom miał też wręczyć łapówki w wysokości 200 mln dolarów za inne kontrakty w Brazylii, Wenezueli, Singapurze i Indonezji.

 

Źródło

 

To tłumaczy dlaczego u nas wybrano Pendolino a nie znacznie tańszego Darta z bydgoskiej Pesy.

 

 

Proponuję też aby każdy odpowiedział sobie na pytanie:

Jaka jest różnica w czasie przejazdu z Warszawy do Gdańska pomiędzy Pendolino a ekspresem IC prowadzonym przez lokomotywę Husarz (produkcji Siemensa)?

Następnie zadajcie sobie pytanie: Jaka jest różnica w cenie biletu, na wspomnianej wyżej trasie, pomiędzy Pendolino a ekspresem?

 

Gdy odpowiecie już na te dwa pytania, pozostanie tylko jedno: po co nam Pendolino? :devil:


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#12 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2014 - 20:36

Gdy odpowiecie już na te dwa pytania, pozostanie tylko jedno: po co nam Pendolino? :devil:

 

Do marketingu wyborczego :P Bo jak na razie, to więcej z tym kłopotu jak pożytku.

 

z17132756Q,Pendolino-i-korupcja-.jpg


  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:37

pendolino001.jpg

 

32033.jpg


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:41

Pendolino oczami niepełnosprawnej Janiny Ochojskiej.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 26 grudzień 2014 - 13:22

Dalej w temacie Pendolino:

 

„Efekt pendolino to gigantyczne opóźnienia”, „to początek pozytywnych zmian na kolei” 

 

Pendolino złapało opóźnienie. "Pociąg wymagał przeglądu" - a to najświeższe wiadomości, z dzisiaj.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:14

W takim razie kolejne info w sprawie Pendolino:

 

http://www.rmf24.pl/...aign=FacebookHN


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#17 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:26

W takim razie kolejne info w sprawie Pendolino:

 

Raczej kolejne ups :facepalm: ;)

Punktualnie we Wrocławiu pociąg też się nie stawił ;)

http://www.gazetawro...dziny,id,t.html

 

Felieton nt Pendolino http://csr.forbes.pl...187743,1,1.html


  • 0

#18 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2015 - 18:16

Ale ja nie wiem, dlaczego mamy to Pendolino. Z jakieś dwa lata temu, jechałem z Brzegu do Katowic zwykłym TLK. Kurcza byłem w szoku co zobaczyłem w pociągu. Począwszy od drzwi, które same sie otwierały, schody nisko. W środku cicho, klimatyzacja. No, pełny konfort podróży. I dlaczego PKP w te składy nie inwestuję, tego nie wiem


  • 1

#19 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 styczeń 2015 - 19:16

Tommy - nadal nie wiesz dlaczego mamy Pendolino? - Chyba powinieneś przeczytać wszystkie wpisy i artykuły od początku.

 

Pendolino kosztowało o wiele więcej, niż pociągi dobrej klasy, nowoczesne i komfortowe, produkowane w Polsce.

 

- Zakup tego pendolino na pewno się opłacił - niektórym... - Ktoś na tym na pewno nieźle zarobił. - Korupcja kwitnie.


Użytkownik Kicia edytował ten post 05 styczeń 2015 - 19:17

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#20 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:01

Ale ja nie wiem, dlaczego mamy to Pendolino. Z jakieś dwa lata temu, jechałem z Brzegu do Katowic zwykłym TLK. Kurcza byłem w szoku co zobaczyłem w pociągu. Począwszy od drzwi, które same sie otwierały, schody nisko. W środku cicho, klimatyzacja. No, pełny konfort podróży. I dlaczego PKP w te składy nie inwestuję, tego nie wiem

 

Przyjrzyj się wszelkim przetargom, o których głośno - wszędzie afery, korupcje, przekręty i to na kolosalne pieniądze. I co gorsza nie słyszałem, by ktokolwiek za te przekręty odpowiedział, został pociągnięty do odpowiedzialności finansowej, czy poszedł do pierdla. Czasem trafi się jakaś tam dymisja na inne intratne stanowisko, gdzie dalej można walić przekręty.

To dotyczy tych wielkich i dużych przetargów, a co z tymi małymi i lokalnymi ??? Przecież o nich nie piszą gazety, nie ma informacji w mediach. Śmiem wnioskować, że w naszym chorym kraju każdy lub prawie każdy przetarg śmierdzi korupcją, często wyrzucaniem kasy w błoto, bo życie pokazuje, że kupili/nabyli coś, co w praktyce nie ma zastosowania lub jest połowicznie wykorzystywane. I nie tylko mam na myśli obecny temat, tj. pier.dolino.


  • 4

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych