Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

turnus dla dziecka z achondroplazją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jakacha

jakacha

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 16:13

Witam!

Jestem mamą trzy i pół letniej córy z achondroplazją. Mam zamiar wyjechać z nią po raz pierwszy w wakacje na turnus rehabilitacyjny. Zaczynam poszukiwania najlepszego ośrodka, nie wiem jednak gdzie ,,uderzyć" z typową achondroplazją. Może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce dla dziecka z takim problemem?  Generalnie będzie chodziło o turnus, gdzie będziemy mogły pracować nad wadami postawy. Chcę jednak uniknąć przyjazdu do miejsca, gdzie usłyszę, że to nietypowe i niezbyt wiedzą, co najlepszego zaproponować. Z góry dziękuję za podpowiedź.

 


  • 0

#2 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 11:13

Moje dziecko ma inne schorzenie, ale jeśli mogę coś polecić to ośrodki typowo rehabilitacyjne dla dzieci np. Neuron- Małe Gacno, Bydgoszcz, Tratwa- k. Torunia Steklinek, Stobno, Zabajka, Rehmedplus- Puszczykowo ( Uwaga intensywna rehabilitacja z p.Przemkiem, dla małych dzieci, tych słabszych nie polecam, dziecko dostało przepuklinę ale generalnie dla starszego dziecka ośrodek dobry), Michałkowo-Bielsko-Biała, 12 Dębów, Może jeszcze TPD Głaz, ale my trafiliśmy tam na ćwiczenia ogólnorozwojowe, warunki socjalne gorsze, we wrześniu zimno, głośne imprezy. Zanim zarezerwujesz termin porozmawiaj jakie dziecko ma schorzenie i czy taką celowaną rehabilitację dziecku zapewnią. Myślę,że Neuron Gacno -tak, wielokrotnie tam jeżdziliśmy znają między in. techniki PNF,ćwiczą także z maluchami, lekarz od rehabilitacji profesjonalna, wie jakie ćwiczenia zlecić, dokładnie bada dziecko, podpowie czy trzeba zaopatrzenie ortopedyczne np. gorsecik. B. dobre warnki i wyżywienie, profesjonalna kadra, wieś, las. Natomiast te osrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne np. nad morzem to tylko wczasy.,


Użytkownik barbara123 edytował ten post 05 styczeń 2015 - 11:18

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych