Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

ładownie akumulatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 sierpień 2014 - 09:18

Witam,

 

Ostatnio chyba mam jakiś kłopot z ładowaniem akumulatorów do aparatu cyfrowego. Podejrzeaam, ze coś nie tak jest z tym akumulatorem i nie wiem, nie mam pewności czy poprawnie są akumulatory naładowane.

Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie ich, czy są w pełni naladowane, bo wydaje mi się, ze akumulator fałszywie coś mi podaje.

Są jakieś metody do tego, aby można było sprawdzić, ale to raczej do samochodów, a nie do takich celów.

Dlaczego baterie sa inaczej naładowane i starczają na dłuższy okres?

 

Pomóżcie!


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2014 - 15:13

Przede wszystkim, jak stary jest to akumulatorek?

Akumulatorek swoją szosą do sprawdzenia, do sprawdzenia jest też ładowarka.

Sprawdzenie akumulatorka - pomierzyć napięcia pod obciążeniem.

Czy na początku eksploatacji odpowiednio go sformatowałeś?

Jak eksploatujesz aparat - czy dużo robisz zbliżeń, używasz zooma, lampy błyskowej?


  • 0

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 sierpień 2014 - 15:51

Przede wszystkim, jak stary jest to akumulatorek?

Akumulatorek swoją szosą do sprawdzenia, do sprawdzenia jest też ładowarka.

Sprawdzenie akumulatorka - pomierzyć napięcia pod obciążeniem.

Czy na początku eksploatacji odpowiednio go sformatowałeś?

Jak eksploatujesz aparat - czy dużo robisz zbliżeń, używasz zooma, lampy błyskowej?

akumulatorek nie tak dawno był kupowany, już nie pamiętam kiedy dokładnie

A ladowarce mam jakieś opcje do ładowania akumulatorków, jakieś zmiany, ale do czego one służą, to nie wiem.

Raz jak wciśnę przycisk to mi się ciagle świeci dioda na czerwowo, a drugim razem na przycisnę, to jak by na żółto, czy to delikatny zieleń.

Do sprawdzenia ladowania nie wiem czego użyć, a na tych r ożnych przyrządach, które można kupić na Allegro, to nie znam się.

Podejrzwam, zę coś może być z ladowarką, bo baterie normalnie dzialają bardzo długo, tylko problem z akumulatorkami

Tak, na początku od momentu zakupu tych akumulatorków dokładnie sformatowałem no,  chyba ok  wyszło naładowanie, ale sam dokładnie nie wiem, wszystko zalezy jak mi dioda wskaże, a z tym jest różnie

Tak, masz rację, bardzo duzo robię zliżeń, bardzo dużo używam zooma, bardzo duzo lampy blyskowej, nawet przy dziennym świetle, bo myślę, ze wyraźniejsze zdjecia będą mi wychodziły. Ciągle tak sądzę i dlatego nieraz wymuszam na lampie błyskowej, nawet podczas dziennego światła, aby wyraźniej to wszystko wychodziło.

Tak samo zooma, czy przybliżanie, lubię się tym bawić, tak samo panoramiczne, bardzo lubię, tylko problem jestw tym, ze na panoramicznych wychodza mi podwójni ludzie, bo aparat mi sam łączy, pomimo ustawienia.

Także coś tam ustawilem, ale nie wiem jak to mi wychodzi, bo sam robię dane zdjecia jako wolontariusz, bo lubię się tym zajmować.Tylko nie ma  statywu, bo i mnie nie stać na to, a druga sprawa, czym ja to bym woził

Chyba nie komunikacją miejską:-) :) ;)


  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:59

Andrzej, kolejne pytania...

 

Jaki to jest model aparatu?
Jaki to jest typ akumulatorka(ów)?
Co to jest za ładowarka?

Na ile zdjęć starcza Ci akumulatorek?
Czy aparat nie ma możliwości ładowania akumulatorków?

 

Niebagatelny wpływ na żywotność akumulatorków ma sposób robienia zdjęć. Zabawy z zoomem, z lampą błyskową, robienie zdjęć szybko przemieszczających się pojazdów czy w ogóle dynamicznych, ruchomych scen powoduje, że silniczki sterujące pracą obiektywu pracują zużywając niepotrzebnie energię. To samo jest z lampą błyskową. Przy słońcu nie zawsze zachodzi potrzeba jej użycia, chyba, że fotografowany obiekt znajduje się pod słońce.  Inaczej jest to takie "przypalanie zdjęcia". Czy jakościowo lepsze są takie zdjęcia? Nie zawsze. Tak samo jak i z użyciem zoomu.

Zdjęcia panoramiczne robione z ręki, zawsze będą poruszone i dokładnie nie wstrzelisz się w odpowiednie miejsce, poza tym muszą mieć powtarzalne elementy, aby automatyka aparatu potrafiła poprawnie złożyć takie zdjęcie. Bez statywu, dobrej panoramy nie zrobisz, mało tego i bez korekcji takiego zdjęcia w komputerze też się nie obejdzie

Tu masz przykład składanego statywu, który w etui możesz zarzucić sobie na plecy i śmiało z tym podróżować nawet w metrze;). Wielkiego majątku też nie kosztuje.
http://allegro.pl/tr...4415631120.html


Użytkownik kuba edytował ten post 04 sierpień 2014 - 08:02

  • 0

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:22

to jest aparat:

fujifilm finepix S1500, to chyba compakt

typ akumulatora:

philips 2600, ale z tym róznie bywa, wszystko zależy jaki mają w sklepie, tu chodiz o żywotność, to nie ma problemu, tylko samo ładowanie ile czasu zajmuje

Ładowarka Emos MW 8168 GS

bardo dużo moge nieraz zdjęć robić, to zalezy tylko i wyłącznie odemnie samego, ile chcę, a ostatnio to i nawet od ręki mi bardzo ladne wychodzą, kwestia wprawy, żadnego rozmycia zdjecia, bardzo ładne mi wychodzą.

Oczywiscie miałem na samym początku małe problemy z tym, ale to były początki. Jak się ktoś nie porusza, to zdjecia wychodza znakomicie, ale to warunek.

Tak lampy błyskowej nie zawsze trzeba używać, do takiego wniosku doszedłem, jak jest slonecznie, to i bez lampy błyskowej wychodzi wszystko ok, co nie oznacza, że jak używam lampy błyskowej wychodzi jeszce lepiej.

Na czas zużywania sie akumulatora, czy baterii nie narzekam, potrafię bardzo dużo robić zdjęć, to wszystko jednka odemnie zależy.

Nie robię seryjnych zdjęć, także nie mam ustawionego aparatu na takie ilości, to mam wyłączone, ale ogólnie lubię wykonywac zdjęcia ludziom, czy powiedzmy jakiś krajobraz, to zależy.

Nie w tym aparacie jest tylko możliwość rozladowania akumulatorka, a nie naładowania. Aparat sluży tylko rozładowaniem.

Dzięki za link do tej aukcji, ale nie jestem pewny, czy te statyw będzie odpowiedni do mojego aparatu, cyz nie warto trochę zainwestować i kupić jakiś lepszy, ale na to pewnie trzeba mieć kasę.

Pewnie, ze jak do plecaka można go schować, to nie ma sprawy, ale to musi być bardzo malły wtedy


  • 0

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2014 - 14:14

Ładowarka Emos MW 8168 GS

 

A ładowarce mam jakieś opcje do ładowania akumulatorków, jakieś zmiany, ale do czego one służą, to nie wiem.

Raz jak wcisnę przycisk to mi się ciągle świeci dioda na czerwono, a drugim razem na przycisnę, to jak by na żółto, czy to delikatny zieleń.

Do sprawdzenia ładowania nie wiem czego użyć, a na tych różnych przyrządach, które można kupić na Allegro, to nie znam się.

Podejrzewam, że coś może być z ładowarką, bo baterie normalnie działają bardzo długo, tylko problem z akumulatorkami.

 

A czytałeś instrukcję obsługi do ładowarki? Tam jest wszystko napisane... http://www.batimex.p...kcja04_8168.pdf

By sprawdzić prąd ładowania akumulatorków, niestety musisz mieć miliamperomierz (chociażby taki z allegro). Podłączasz miliamperomierz szeregowo z plusem jednego akumulatora, a blaszką w ładowarce i zobaczysz jakim prądem i czy w ogóle ładuje. Jeśli nie ładuje, to masz niesprawna ładowarkę.


Użytkownik kuba edytował ten post 04 sierpień 2014 - 14:22

  • 0

#7 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 sierpień 2014 - 15:54

dzięki serdeczne za podesłanie mi instrukcji obsługi ladowarki. Szukałem jej, ale widocznie nieskutecznie.

Niestety już w pełni naładowane akumulatory, ale to one się bardzo długo ładują.

też kiedyś tak próbowalem, ale widocznie nie wychodziło

Ale dzięki serdeczne za instrukcje


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych