Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

badania dot. wpływu niepełnosprawności na samoocenę

niepełnosprawnośc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 magda0

magda0

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2014 - 17:52

Szanowni Państwo,

prowadzę badania porównawcze dotyczące samooceny osób sprawnych i niepełnosprawnych, z niepełnosprawnością nabytą, jak i wrodzoną. Dotychczasowe badania pokazują, że grupa osób sprawnych ma samoocenę wyższą niż grupa osób z niepełnosprawnością. Chciałabym poddać te badania weryfikacji i sprawdzić czy rzeczywiście niepełnosprawność ma tak duży wpływ, ewentualnie co jeszcze może wpływać na poziom i stabilność samooceny. Do Państwa kieruję pytanie czy tak postawiony problem jest rzeczywiście istotny dla osób niepełnosprawnych? Czy będzie on ważny jedynie dla mnie jako autorki badań naukowych? Badania prowadzę przy użyciu skali Rosenberga oraz Wielowymiarowego Kwestionariusza Samooceny. To są dwa typy badań, które się uzupełniają. Istotna jest dla mnie Państwa ocena, gdyż jako osoba nie doświadczająca niepełnosprawności nie mam możliwości bezpośredniej oceny potrzeb, opinii itp. Przebadałam już dość dużą grupę osób sprawnych, proszę też o opinię, gdzie najlepiej w Państwa ocenie szukać osób, które zgodziłyby się wziąć udział w testach. Pewnie mogę prosić osoby obecne na forum i tak jak zauważyłam robi dużo osób, choć nie wiem czy to będzie możliwe, gdyż testy wymagają osobistego uczestnictwa Państwa. Prosze o opinie i sugestie na forum lub na priv, magda0@gazeta.pl, magda

 


  • 0

#2 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:37

Powiem wylacznie za siebie. Mam niepelnosprawnosc nabyta, nie ma zadnego znaczenia dla samooceny. 

Pozdrawiam


  • 0

#3 Solin

Solin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 20:05

ile płacisz za udział w testach?


  • 0

#4 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 04 czerwiec 2014 - 21:53

grupa osób sprawnych ma samoocenę wyższą niż grupa osób z niepełnosprawnością

 

to oczywiste, i badania nie zmienią faktów. ON zawsze czują się gorzej, słabiej, jako poszkodowane i niepełnowartościowe - tylko jedni żyją z tym na spokojnie, a innym zatruwa to życie. niepełnosprawność jest garbem po prostu.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#5 magda0

magda0

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 czerwiec 2014 - 10:22

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Badania są różne jedne pokazują dużą zależnośc pomiędzy niepełnosprawnością a samooceną, inne nie. Stąd mój pomysł na badania. Dodatkowo chciałabym zbadać czy i w jakim stopniu samoocena ma wpływ na integrację tożsamości czy też na reintegrację ten problem jak zdaje się jest najbardziej istotny dla osób z niepełnosprawnością nabytą, np. po urazie rdzenia kręgowego, utraty wzroku, czy innych, które zmieniają diametralnie życie czlowieka.

Zwrociłam się z prośbą o możłiwośc badań w Stocerze w Konstancinie, ale jeszcze długa droga przede mną jeśli oczywiście się zgodzą. Mieszkam w Warszawie może ktoś z Państwa chciałby wziąć udział w testach. Za udział w testach nie płacę.(odpowiedź na powyższe pytanie) Z chęcią dojadę czy w inny sposób umówię się na spotkanie, magda0@gazeta.pl pozdrawiam magda 


  • 0

#6 magda0

magda0

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:44

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Badania są różne jedne pokazują dużą zależnośc pomiędzy niepełnosprawnością a samooceną, inne nie. Stąd mój pomysł na badania. Dodatkowo chciałabym zbadać czy i w jakim stopniu samoocena ma wpływ na integrację tożsamości czy też na reintegrację ten problem jak zdaje się jest najbardziej istotny dla osób z niepełnosprawnością nabytą, np. po urazie rdzenia kręgowego, utraty wzroku, czy innych, które zmieniają diametralnie życie czlowieka.

Zwrociłam się z prośbą o możłiwośc badań w Stocerze w Konstancinie, ale jeszcze długa droga przede mną jeśli oczywiście się zgodzą. Mieszkam w Warszawie może ktoś z Państwa chciałby wziąć udział w testach. Za udział w testach nie płacę.(odpowiedź na powyższe pytanie) Z chęcią dojadę czy w inny sposób umówię się na spotkanie, magda0@gazeta.pl pozdrawiam magda 

 

 

Udało mi się porozmawiać z kilkoma osobami z forum, może znalazłby się jeszcze ktoś chętny, zescanowałam testy więc jesli nie chcecie się Państwo spotykać mogę rónież przesłać do wypełnienia, pozdr. serdecznie Magda magda0@gazeta.pl


  • 0

#7 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 czerwiec 2014 - 16:03

Niepełnosprawność moja jest wrodzona. Nie mam kłopotu z samooceną. Uważam siebie za kreatywną, ambitną, pracowitą, inteligentną kobietę, atrakcyjną, gdyż atrakcyjność ma wiele wymiarów.  Oczywiście mam swoje wady, jak każdy. Dobrze mi z tym kim jestem 


Użytkownik Paulla edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 16:06

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#8 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 13 czerwiec 2014 - 18:33

cholerka, to jesteś szczęściarą:) ja absolutnie mam odwrotnie.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#9 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 19 czerwiec 2014 - 15:43

cholerka, to jesteś szczęściarą :) ja absolutnie mam odwrotnie.

Ja tak miałam jako dziecko :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawnośc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych