Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym,czy mogę wyjechać z miejsca zamieszkania na tydzien?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 czesiek23

czesiek23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 23 maj 2014 - 20:12

Witam,mam prozbę ogromną dla wszystkich użytkowników tego forum.Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym,a zbliża się sezon wakacyjny i chciałbym wyjechać z rodzina na nasze Polskie morze,tylko nie wiem czy w mojej sytuacji mogę.Obawiam się kontroli z ZUS,ale myśląc chłopskim rozumem to nie L4 tylko świadczenie.Bardzo chciałbym zabrać rodzinę,nawet rozmawiałem z lekarzem prowadzącym,i wystawi mi pisemna zgodę na podróż,tylko nie wiem jakie jest prawo,czy można wyjechać czy nie?

Bardzo proszę o pomoc w mojej sytuacji.Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim dożo zdrowia.


  • 0

#2 malgorzatka11

malgorzatka11

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 maj 2014 - 19:52

Swiadczenia rehabilitacyjne to jest cos w rodzaju renty na których moz wiec Zus cie nie bedzie wzywał wczesniej niż konczy Ci sie temin do kiedy masz przyznane mozesz spokojnie jechac nad morze z rodzina pesz btc rok czasu

ozdrawiam


  • 0
Uśmiech jest czymś co nic nie kosztuje a wiele daje.
Wzbogaca tych którzy go otrzymują,nie zubażając tych którzy go daja
Trwa tylko chwilę ..a pamięta się
go czasem przez całe życie... ..

#3 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 30 maj 2014 - 21:06

Jak nie może jaki moze wezwac na komisje bedac na swiadczeniu rehabilitacyjnym. Dnia 31 marca skonczylem 182 dni l4 pozniej staralem sie o swiadczenie rehabilitacyjne. Lekarz wydal orzeczenie ze mam przyznazne na okres 6 miesiecy ale zus sie odwolal i komisja wydala decyzje na okres 3 miesiecy czyli do 30 czerwca ale co dziwne ze przyslali mi pismo z centrali zus z Warszawy ze o dalyszm przebiegu bede informowany oddzielnym pismem. Co sie okazalo ponownie bylem wezwany na komisje i teraz czekam na decyzje. Wiec nie wprowadzajcie ludzi w bład!


Użytkownik mandacik11 edytował ten post 30 maj 2014 - 21:06

  • 0

#4 czesiek23

czesiek23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 31 maj 2014 - 19:43

Witam,dziękuje za odpowiedzi. Nie dało mi to spokoju i pojechałem do ZUS z zapytaniem czy mogę wyjechać na wczasy z rodziną.Tak,spokojnie mogę jechać,ale muszę mieć pisemne pozwolenie od lekarza prowadzącego ze zgadza się na moja podroż.I takie zaświadczenie muszę oddać do płatnika składek i świadczenia mojego,czyli mój zakład pracy,z informacja ze od tego dnia do tego dnia będę przebywał tam a tam.Kontroli z ZUS raczej nie będzie,szybciej z zakładu pracy,bo zakład płaci mi świadczenie,i dlatego takie zaświadczenie muszę dostarczyć.  Pozdrawiam wszystkich.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych