Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

kupno miejsca parkingowego dla inwalidy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 search_and_destroy

search_and_destroy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2014 - 10:39

Witam

 

Z góry przepraszam, jeżeli nie ten wątek, ewentualnie proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Czy mógłby mi odpowiedzieć jakiś ekspert w sprawie, którą opisze poniżej ? Chciałbym aby odpowiedź była konkretna, rzeczowa i zgodna z obowiązującymi przepisami.

 

Przy budynku na danej wspólnocie mieszkaniowej znajduje się określona liczba miejsc parkingowych, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oznaczonych namalowanymi znakami poziomymi. Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych deweloper sprzedał (jakim sposobem nie wiem) dwóm mieszkańcom tego bloku. Jeden właściciel płatnie wynajmuje teraz to miejsce innemu pełnosprawnemu mieszkańcowi. Zadzwoniłem na straż miejską i poprosiłem o interwencję, ponieważ parkujący samochód na miejscu dla niepełnosprawnego nie posiada odpowiednich do tego uprawnień. Na drugi dzień po interwencji straży miejskiej właściciel miejsca dla osoby niepełnosprawnej zamazał namalowany znak na miejscu parkingowym.

 

Czy taka sytuacja jest dopuszczalna ? Czy jest możliwość kupna na wyłączność miejsca przeznaczonego dla osoby niepełnosprawnej ? Czy właściciel takiego miejsca może usunąć znaki informujące, że dane miejsce jest/było przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 maj 2014 - 13:10

Witaj,
nie wiem czy uda Ci się znaleźć eksperta, ale próbować możesz ;)
Przydatny linki dla Twojego zapytania:
http://www.niepelnos...98#.U3nzlqjsu1s
http://www.spółdziel...pelnosprawnych/

Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 maj 2014 - 15:40

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 19 maj 2014 - 14:17

"Podstawą prawną jest: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75 poz. 690 z 2002 r.). Rozdział 3 „Miejsca postojowe dla samochodów osobowych” mówi, że:
 

§ 18.
1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
2. Liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne."
 
 
Jest to sprawa dla Naczelnika Wydzialu Architektury i Budownictwa dzielnicy/ miasta itp. oraz Wydzialu Prawnego i Nadzoru danego miasta.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych