Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zachęcamy do udziału w badaniu BABYLAB UW pt. „Rozwój młodszego rodzeństwa dzieci z autyzmem”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sotis

Sotis

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 18:45

Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu pt. „Rozwój młodszego rodzeństwa dzieci z autyzmem”  prowadzonym przez BABYLAB UW.

 

Mimo wielu lat badań nad autyzmem, wciąż nie jest w pełni znana geneza tego zaburzenia. Celem projektu jest lepsze zrozumienie, dlaczego u niektórych dzieci pojawia się autyzm, a u innych nie, oraz jak możemy wcześniej niż obecnie diagnozować to zaburzenie. Jak pokazały badania genetyczne, młodsze rodzeństwo dzieci z autyzmem jest obarczone większym ryzykiem rozwinięcia podobnych zaburzeń. Projekt ma na celu zbadanie rozwoju neuropoznawczego i ruchowego niemowląt, których starsze rodzeństwo ma diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dzięki jego wynikom w dalszej perspektywie będzie możliwe stworzenie nowych metod wczesnego wykrywania autyzmu oraz programów wczesnej interwencji psychologicznej dla dzieci.

 

Przy realizacji projektu BABYLAB UW współpracuje z wiodącymi ośrodkami badawczymi, m.in. Birkbeck College (University of London), Instytutem Karolinska i Utrecht University.

 

Do udziału w projekcie zapraszamy rodziców z niemowlętami w wieku od 1 do 11 miesięcy, które mają starsze rodzeństwo z autyzmem. Badanie obejmuje 4 wizyty w Babylabie UW, które odbywają się między 9-11. a 36. miesiącem życia dziecka. Dzięki obserwacji dziecka na przestrzeni czasu, możemy lepiej poznać różne drogi rozwoju dzieci z rodzinnym ryzykiem autyzmu.

 

Wyniki badań w Babylabie UW mogą być przekazywane za zgodą rodziców do naszego Centrum tak, abyśmy wspólnie mogli jak najlepiej śledzić rozwój młodszego rodzeństwa dzieci z autyzmem.

 

Zapisy i szczegółowe informacje: sotis@sotis.pl lub na stroniewww.psychologia.pl/babylab


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych